Распечатать страницу
Главная \ База готовых работ \ Готовые работы по компьютерным дисциплинам \ Интеллектуальный анализ данных \ 2510. Лабораторна робота №6, Надбудови інтелектуального аналізу даних для Microsoft Office

Лабораторна робота №6, Надбудови інтелектуального аналізу даних для Microsoft Office

« Назад

Код роботи: 2510

Вид роботи: Лабораторна робота

Предмет: Інтелектуальний аналіз данних

Тема: №6, Надбудови інтелектуального аналізу даних для Microsoft Office

Кількість сторінок: 12

Дата виконання: 2017

Мова написання: українська

Ціна: 250 грн (+ програма)

Хід роботи

Один з можливих варіантів проведення інтелектуального аналізу даних засобами Microsoft SQL Server 2008 - використання надбудов для пакета Microsoft Office 2007. У цьому випадку джерелом даних може служити, наприклад, електронна таблиця Excel. Дані передаються на SQL Server 2008, там обробляються, а результати повертаються Excel для відображення.

Завдання 1. Встановіть надбудови інтелектуального аналізу даних для Microsoft Office 2007. Виконайте необхідну конфігурацію MS SQL Server 2008 (2008 R2) для роботи з надбудовами. Створіть і протестуйте підключення.

Особливих складнощів процес установки надбудов не викликає. Єдине, що хочеться відзначити, за замовчуванням пропонується встановлювати не всі компоненти. Але для виконання подальших лабораторних, краще зробити повну установку (рис. 1).

Б2510, Рис. 1 - Вибір встановлюваних компонентів

Рис. 1 - Вибір встановлюваних компонентів

Наступний крок - конфігурування MS SQL Server для роботи з надбудовами. Для цього використовується майстер "Приступая к работе" (GettingStarted), що запускається з головного меню (рис. 2).

Б2510, Рис. 2 - Запуск майстра Приступаючи до роботи

Рис. 2 - Запуск майстра Приступаючи до роботи

Для того, щоб виконати конфігурацію MS SQL Server 2008 треба мати права адміністратора. На першому кроці майстер пропонує вибрати, чи скачати пробну версію MS SQL Server, конфігурувати існуючий екземпляр сервера, де у користувача адміністраторські права, або використовувати сервер, на якому користувач не є адміністратором (в цьому випадку, буде сформовано лист адміністраторам, з проханням провести настроювання).

Б2510, Рис. 3 - Вибір сервера баз даних

Рис. 3 - Вибір сервера баз даних

Розглянемо варіант 2, при виборі якого майстер покаже вікно з посиланням на інструмент "Средство настройки сервера". Його також можна запустити з меню Пуск->Надстройки интеллектуального анализа данных -> Средство настройки сервера (рис. 4).

Наступне вікно пропонує вибрати сервер (рис. 5). За замовчуванням стоїть "localhost", що відповідає неіменованому екземпляру MS SQL Server, встановленому на той же комп'ютер, на якому запущено "средство настройки". Якщо це не так, треба вказати ім'я сервера або для іменованого примірника <имя сервера>\<имя екземпляра>.

У вікні, представленому на рис. 6, дається дозвіл на створення тимчасових моделей інтелектуального аналізу (Allow creating temporary mining models). Тимчасова модель відрізняється від постійної тим, що створюється лише для сеансу користувача. Коли користувач, який проводить аналіз за допомогою надбудов, завершить сесію (закриє Excel), модель буде видалена, але результати аналізу збережуться в електронній таблиці. Постійна модель автоматично не видаляється, зберігається на сервері, і до роботи з нею можна повернутися.

Б2510, Рис. 4 - Засіб настройки сервера

Рис. 4 - Засіб настройки сервера

Б2510, Рис. 5 - Вибір використовуваного примірника MS SQL Server

Рис. 5 - Вибір використовуваного примірника MS SQL Server

Б2510, Рис. 6 – Установка дозволу для створення тимчасових моделей інтелектуального аналізу

Рис. 6 – Установка дозволу для створення тимчасових моделей інтелектуального аналізу

Б2510, Рис. 7 - Створення або вибір бази даних аналітичних служб

Рис. 7 - Створення або вибір бази даних аналітичних служб

Б2510, Рис. 8 - Додавання користувачів в список адміністраторів обраної бази

Рис. 8 - Додавання користувачів в список адміністраторів обраної бази

Після цього пропонується створити нову базу даних аналітичних служб (рис. 7) або вибрати для роботи існуючу. У вікні, представленому на рис. 8, можна додати користувачів в список адміністраторів створеної бази даних. Це потрібно для створення на сервері постійних моделей. Якщо використовувати тільки тимчасові моделі, права адміністратора користувачеві необов'язкові. По закінченні настройки можна відкрити Excel (а при використанні майстра "Приступая к работе", він буде запущений автоматично з документом "Образцы данных...") і протестувати підключення до сервера. Для цього треба перейти на вкладку DataMining і в розділі Connection (підкреслений на рис. 9) натиснути кнопку DMAddinsDB. З'явиться вікно, що відображає налаштовані з'єднання. Кнопка TestConnection дозволяє перевірити підключення.

Якщо налаштованого з'єднання немає і кнопка DMAddinsDB виглядає як на рис. 11, то потрібно створити нове з'єднання, вибравши у вікні Analysis Services Connection (рис. 10) кнопку New.

Б2510, Рис. 9 - Вкладка DataMining

Рис. 9 - Вкладка DataMining

Б2510, Рис. 10 - Налаштовані з'єднання

Рис. 10 - Налаштовані з'єднання

Б2510, Рис. 11 - Налаштованих сполук немає

Рис. 11 - Налаштованих сполук немає

При створенні нового підключення (рис. 12) треба вказати сервер, до якого плануєте підключатися, і в розділі Catalog name рекомендується явним чином вказати базу даних, з якою працюватимуть надбудови.

Б2510, Рис. 12 - Створення нового підключення

Рис. 12 - Створення нового підключення

Коли з'єднання створено і перевірено, можна починати роботу. У наступних декількох лабораторних роботах потрібно буде використовувати готовий набір даних для аналізу. Якщо ж ви плануєте працювати з власними даними, необхідно враховувати, що інструменти інтелектуального аналізу таблиць працюють з даними, відформатовані у вигляді таблиці. Тому ваші дані в Excel потрібно виділити і вибрати "Форматировать как таблицу" (рис. 13). Після цього треба вибрати стиль таблиці і вказати заголовок. Вкладка Analyze з інструментами Table Analysis Tools з'явиться при натисканні в області таблиці (рис. 14).

Б2510, Рис. 13 - Форматування підготовлених даних

Рис. 13 - Форматування підготовлених даних

Б2510, Рис. 14 - Вкладка з інструментами інтелектуального аналізу таблиць

Рис. 14 - Вкладка з інструментами інтелектуального аналізу таблиць

Завдання 2. Підготовлений набір даних (для прикладу, можна взяти наведений на рис. 14) відформатуйте як таблицю. Переконайтеся, що ви можете отримати доступ до вкладки з інструментами інтелектуального аналізу таблиць.