Распечатать страницу
Главная \ База готовых работ \ Готовые работы по гуманитарным дисциплинам \ История костюма \ 4344. Реферат Турецький костюм періоду Османської імперії у серіалі «Століття Роксолани»

Реферат Турецький костюм періоду Османської імперії у серіалі «Століття Роксолани»

« Назад

Код роботи: 4344

Вид роботи: Реферат

Предмет: Історія костюму

Тема: Турецький костюм періоду Османської імперії у серіалі «Століття Роксолани»

Кількість сторінок: 26

Дата виконання: 2017

Мова написання: українська

Ціна: 250 грн

Вступ

1. Костюм як показник місця на ієрархічній драбині в гаремі

2. Елементи костюму

2.1. Gömlek – сорочка

2.2. Shalvar – шаровари

2.3. Сhirkа – каптан з коротким рукавом або без нього

2.4. Еntari – Верхній каптан

3. Чоловічий костюм

4. Взуття

5. Зачіски і головні убори

6. Серіал «Століття Роксолани». Мистецтвознавчий аналіз

Висновки

Список використаної літератури

Додатки

Важливішою особливістю турецького жіночого одягу є те, що він впродовж століть зберіг притаманні лише йому риси, і на вулиці ніщо, крім тканини, не видавало матеріального становища людини.

У середині XV ст., коли турецький султан Мухаммед II завоював Константинополь, Візантійська імперія остаточно впала. Турки-османи не сприймали культури підкорених народів, так як релігія не допускала ніякої зміни зовнішності. Однак у більш розвинених арабів і персів турки перейняли зовнішню розкіш, а величезні багатства, награбовані у війнах, сприяли тому, що турецький двір став надзвичайно прекрасним і пишним. Турецький одяг виготовлявся з найрізноманітніших тканин: лляних, паперових, вовняних, суконних, а також з тафти, атласу, мусліну, батисту і навіть хутра та сап'яну. Костюми були білого, чорного, зеленого, іноді червоного кольорів (одягу такого кольору неначе б то носив сам пророк Мухаммед). Турецькі султани одягалися тільки в білий одяг; військові - в білі і зелені. У великого візира парадний костюм був з білого шовку, у муфтія - з білого сукна, духовні особи носили зелене сукно.

На телебаченні набув популярності серіал «Століття Роксолани», котрий був знятий безпосередньо в Турції у 2011 р. Режисери даного кінофільму за мету вважали показати усю повноту султанського оточення, а також особливості турецької культури, в тому числі, костюмів.

Відомо, що для відтворення аутентичних рис турецького костюма автори кінострічки надихалися численними мініатюрами, кахлями, творами з каменю, що дійшли до наших днів, а також – літературою. Проте, яких би зусиль не було докладено, створені костюми відрізняються від тих, котрі носив султан та його наложниці у ХVІ ст. Дана письмова робота передбачає детальний ілюстрований опис костюмів зазначеного періоду а також порівняльний аналіз зібраного матеріалу з тим, котрий візуалізований у фільмі.

В даній письмовій роботі оглянуто важливі елементи турецького жіночого костюму доби Роксолани. Визначено, що костюм турецьких жінок був багато чим схожий на чоловічий. Так само, як і чоловіки, вони носили штани, які шилися з серпанку, шовку, полотна жовтого кольору або в смужку. Полотняна сорочка була схожа на чоловічу, але коротше. Зверху надягали шовковий візерунчастий напівкаптан з широкими рукавами, з-під яких визирали рукави сорочки, і ще один шовковий каптан. Обидва каптана мали глибокий виріз коміра. Верхній був довгим, з розрізами на боках до самих колін, зав'язувався шовковим поясом або поясом, прикрашеним сріблом і золотом.

Виходячи на вулицю, туркені надягали чорний шовковий плащ з великим чотирикутним відкладним коміром зеленого кольору. Жінки середніх станів носили смугасті вовняні плащі і дуже довгі покривала.
Вважалося, що по велінню самого пророка Мухаммеда жінки не повинні були нікому, крім найближчих рідних, показувати своє обличчя і ноги. Ноги туркені закривали штанами, а голову і обличчя - покривалом («марам»), що складався з двох великих смуг серпанку. Одна смуга зав'язувалася під підборіддям, а інший закривалося особа до самих очей.

Проаналізувавши деталі костюму, було здійснено спробу порівняння даного матеріалу з турецьким історико-епічним серіалом «Століття Роксолани» (2011 р.) Висновки є невтішними. Незважаючи на помітні старання режисерів, костюми, використані у фільмі, багато чим відрізняються від аутентичних. Проте, для пересічного глядача цей серіал є і ще довго залишатиметься прикладом візуалізації турецької ментальності та культури на телеекранах.

1. Анна Блейз. История в костюмах. От фараона до денді / Анна Блейз. – М.: Олма-пресс, 2002. 176 с.

2. Альбом рисунком турецького костюма. – 1987. – 87 с.

3. Великолепный век - Muhteşem Yüzyıl - [Доступ до джерела]: http://bunefer.livejournal.com/60586.html.

4. История женской одежды в Османской империи. - [Доступ до джерела]: http://evimturkiye.com/forum/44-3444-1.

5. Как снимался «Велиолепный век. Роксолана». – [Доступ до джерела]: http://showbiz.delfi.ua/news/movies/kak-snimalsya-serial-velikolepnyj-vek-roksolana.d?id=1825765.