Распечатать страницу
Главная \ База готовых работ \ Готовые работы по гуманитарным дисциплинам \ Украинская литература в мировом контексте \ 4284. Курсова робота Жанрово-стильові особливості, проблематика й образи-персонажі у прозі Ірен Роздобудько

Курсова робота Жанрово-стильові особливості, проблематика й образи-персонажі у прозі Ірен Роздобудько

« Назад

Код роботи: 4284

Вид роботи: Курсова робота

Предмет: Українська література у світовому контексті

Тема: Жанрово-стильові особливості, проблематика й образи-персонажі у прозі Ірен Роздобудько

Кількість сторінок: 33

Дата виконання: 2018

Мова написання: українська

Ціна: 400 грн

ВСТУП

1. Ірен Роздобудько. Яка вона?

2. Жанрові особливості творчості

3. Проблематика творів Ірен Роздобудько

4. Образи-персонажі у прозі Ірен Роздобудько

ВИСНОВКИ

СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

ДОДАТКИ

Вона пише свої книги, і кожна з них здобуває читацькі симпатії. Ірен Роздобудько – одна з найбільш успішних українських письменниць, що спробувала власні сили у низці літературних жанрів. Слава оточує цю тендітну жінку, але при цьому Ірен вдається залишатись неймовірно скромною та чуйною.

Ірен Роздобудько злетіла мов ракета, увійшла в моду — і все за якісь рік-два. Серйозні авторитети «сучукрлітпроцесу» і огледітися не встигли, як їх змусила потіснитися дамочка з глянсового часопису, детективниця, що почала друкуватися під підкреслено попсовим брендом літературного конкурсу «Коронація слова».

Змінивши кілька екзотичних професій (з особливим задоволенням Ірен запросто вимовляє слово, яке для більшості годі вимовити, — «шпрехшталмейстер»), Роздобудько в результаті зробила успішну кар’єру від коректора в багатотиражці до головного редактора в глянсі. Нині вона очолює українську редакцію часопису «Караван історій».

Зараз в її арсеналі 12 книжок, з них - одна для дітей, та 6 кіносценаріїв. Три її романи - "Зів'ялі квіти викидають", "Він: Ранковий прибиральник. Вона: Шості двері" та "Ґудзик" - були перекладені російською мовою.

На жаль, творчість Ірен Роздобудь малодосліджувана. Це мабуть тому, що її творчий шлях тільки недавно розпочався. У 2001 році вона стала лауреатом «Коронації слова», і про неї почали говорити.

Існує багато інтерв’ю з Ірен Роздобудько, де вона розповідає про себе, своє життя, творчість, плани на майбутнє. Журналісти пишуть про неї різноманітні статті. Хоча її ім’я ми починаємо чути частіше, але критичної літератури про цю письменницю мало.

Тому ми вирішили звернутися саме до цієї теми, збагатити цим самим свої знання про життя та творчість Ірен Роздобудько.

Отже, розглянувши творчість Ірен Роздобудько, ми можемо сказати, що вона пройшла дуже довгий шлях до свого становлення. Перепробувавши багато різних професій, жінка знайшла себе в літературі.

У своїх творах намагається подавати правдиве життя, правдивих героїв, правдиві ситуації. Вона пише для людей, звертається до них через сторінки своїх творів, доносячи певну філософську істину. Уся її проза просякнута актуальними проблемами, живими персонажами, винятковими ситуаціями, внутрішніми монологами, які допомагають краще зрозуміти ідею твору, філософським осмисленням написаного. Своїми творами Ірен Роздобудь намагається вселити у серця читачів впевненість, силу, відчуття боротьби, світло, бажання йти далі по життю.

З’явившись непомітно і стрімко, ця жінка змогла заполонити серця багатьох людей, довести своїм прикладом, що в житті немає нічого неможливого. І вона виконує це до сих пір, виконує успішно.

Ставши відомою, Ірен Роздобудько не втратила людської чуйності та доброти. Вона і зараз привітна зі своїми читачами, бо ставиться до них, як до рівних. Вона проста, і кожна її зустріч – це маленький психологічний семінар.

На одному зі свої інтерв’ю письменниця говорила: «Читач для мене – це святе. Я кажу про це без кокетування і залицяння. Точно знаю, що ніколи не виллю на голову своєму читачеві відро словесного бруду, власних комплексів та будь-якого незадоволення, і не змушу його при цьому жалюгідно „гигикати"» [11].

Ми вважаємо, що Ірен Роздобудько є куди розвиватися, і надіємося, що вона ще радуватиме нас своїми творами.

1. Буквоїд – [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.bukvoid.com.ua.

2. Вікіпідія – [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://uk.wikipedia.org.

3. Герасименко Н. Особливості творчої манери Ірен Роздобудько / Н. Герасименко // Слово і час. – 2005. – № 11. – С. 36-39.

4. Голобородько Я. «Дизайнерський дім» Ірен Роздобудько / Я. Голобородько // Сучасність. – 2008. - № 7. – С. 148-152.

5. Джугастрянська Ю. Ірен Роздобудько: коли жінка – поет… / Ю. Джугастрянська // Дивослово. – 2009. - № 1. – С. 59-61.

6. Домбровська М. Дефініції «масової літератури» / М. Домбровська // Слово і час. – 2005. - № 11. – С. 36-39.

7. Дубилянська Я. Ірен Роздобудько: «Увесь час влаштовую для сбе маленькі революції» / Я. Дубилянська // Дзеркало тижня. – 2006. – 18-24 листопада. – С. 16.

8. Криштопа М. Щастя – це все, що є у тобі: інтерв’ю з Ірен Роздобудько / М. Криштопа // Слово просвіти. – 2005. – 20-26 січня. – С. 14-16.

9. Роздобудько І. Гра в пацьорки. Збірка оповідань. / І. Роздобудько. – К.: Нора-Друк. – 2009. – 240 с.

10. Роздобудько І. Ґудзик. / І. Роздобудько. – Харків: Фоліо. – 2008. – 222 с.

11. Роздобудько І. Переформулювання. / І. Роздобудько. – К.: Нора-Друк. – 2007. – 240 с.

12. Харчук Р. Б. Сучасна українська проза: Постмодерний період: Навч. посіб. / Р. Б. Харчук. – К.: ВЦ «Академія», 2008. – С. 5-17, 233-234.