Распечатать страницу

Поясніть сучасні напрямки розвитку науки управління

« Назад

Сучасні напрямки розвитку науки управління: технократія та реінжиніринг; менеджмент інновацій; гуманізація управління; самоменеджмент організацій і концепція внутрішніх ринків.

Технокра́тія — невизначений термін, що часто використовується у публіцистиці та відсилає до техніцизму та техніки, технологій. Технократія (політологія) - меритократичне суспільство, де влада належить науково-технічним спеціалістам та ідеологія створення такого суспільства.

Технократія (соціологія) - соціальний прошарок (страта) висококваліфікованих науково-технічних спеціалістів.

Реінженіринг. Це - і теорія, і методи комплексного оздоровлення корпорацій, управлінського відродження з реконструкцією усіх без винятку елементів, включаючи систему людських мотивацій і стимулів.

Це - перебудова на сучаснійінформаційній і технологічній основі організації виробництва і управління з ясно поставленими цілями і визначеними засобами. У рамках цього напрямку розглядаються і нові імпульси підвищення ефективності, пов'язані зі скороченням розмірів і оптимізацією господарюючих суб'єктів, і потенціал матричних структур, що органічно сполучають лінійне і програмне керівництво, і можливості діяльності комплексних цільових команд, і багато чого іншого.

«Інноваційний менеджмент» являє собою самостійну галузь управлінської науки та професіональної діяльності, яка спрямована на формування й забезпечення умов інноваційного розвитку будь-якої організації.

Самоменеджмент - це організація керівником організації своєї власної діяльності. Даний процес припускає чітке планування свого робочого й вільного часу.

Концепція внутрішніх ринків корпорацій (чи організаційних ринків). Йдеться про перенесення закономірностей і принципів ринкового господарства у внутрішню діяльність корпорацій.