Распечатать страницу

Декалог. Іудейські свята

« Назад

Шабат – субота (спокій). Це свято має мотивацію в Біблії (4-а заповідь Декалогу ). Цей день присвячується Богові з забороною будь-якій праці.

Песах (Пасха) – найзначніше свято. Воно символізує звільнення від єгипетського рабства, відродження природи і відродження єврейської нації; припадає на березень-квітень і триває 7 днів. Під час свята вживають священні коржики – мацу, а також страви з смаженого м’яса, риби, яєць, овочів.

Шебоут (Седмиця) святкується на 50-ий день після 2-го дня Песаха; того дня, за легендою, Мойсеєві було надано Тору.

Рош-Ашана (Новий Рік) – відзначається у вересні -жовтні, відкриваючи річний цикл єврейських свят. Євреї ведуть літочислення від створення світу, що, як вважають, сталося 3670 років до н.е. Це свято відзначають за 9 днів до дня Спокути (Судного дня).

Йом-Кіпур – свято Судного дня, воно символізує очищення від гріхів, скоєних упродовж року. У цей день належить просити вибачення та вибачати образи. Віруючі мають бути особливо покірними та смиренними, адже цього дня Бог визначає долю кожної людини на наступний рік.

Суккот (кущі) святкувалося восени, як подяка Богу за зібраний урожай. Сучасний іудаїзм пов’язує це свято зі спогадами про міфічний вихід євреїв з Єгипту коли Бог, вивівши їх з пустелі, поселив у кущах. Свято триває 8 днів.