Распечатать страницу
Главная \ База готовых работ \ Готовые работы по компьютерным дисциплинам \ Б136 Шпаргалка (екзаменаційні питання) Інформатика 132 питання \ 70. Історія розвитку обчислювальної техніки і покоління ЕОМ. Принцип фон Неймана та його роль у роботі ЕОМ

Історія розвитку обчислювальної техніки і покоління ЕОМ. Принцип фон Неймана та його роль у роботі ЕОМ

« Назад

Історія розвитку обчислювальної техніки

Над створенням обчислювальних машин протягом усього існування людства працювали видатні винахідники та вчені. Першим пристроєм були китайські рахівниці (6000 р. тому). Перша обчислювальна машина біла створена у 1642р. фр. математиком і фізиком Блез Паска лем. Його обчислювальна машина виконувала тільки складання і віднімання. 1673р. Лейбніц побудував обчислювальну машину, яка виконувала вже 4 арифметичні дії.

У 1833р. вчений Ч. Беббідж почав створювати механічну цифрову обчислювальну машину. Його принцип полягав в тому, що інформація розбивається на 2 типи: обчислювальну і керуючу. Вважають, що першим комп’ютером був ENIAC(1945р.). Перша ЕОМ в Європі «МЕМ» в Україні створена у 1951р. Перше покоління ЕОМ на електронних лампах було надто громістке, нешвидке, ненадійне та споживало багато електроенергії. З 1958р. починається ера ЕОМ на транзисторах. В ЕОМ третього покоління збільшувалась швидкість, оперативна пам'ять, зменшувалась вартість обробки інформації в 4-5 р., програмне забезпечення стало сумісним. Четверте покоління ЕОМ використовують диск і характерні тим, що машини цього покоління багато процесорні.

Висновки про головні напрямки розвитку обчислювальної техніки: зменшення габаритів і потреби споживання енергії, збільшення швидкості, надійності та потужності ЕОМ, збільшення ступеня інтеграції у найбільш великих інтегральних системах, збільшення можливостей програмного забезпечення, що вимагає збільшення оперативної зовнішньої пам’яті; паралельна обробка часткової та загальної інформації.

Схема фон Неймана загальну схему будови сучасного комп’ютера запропонував видатний американський математик угорського походження Джон фон Непман у червні 1945р. Згідно з цією схемою, комп’ютер складається з таких основних частин: центрального процесора (ЦП) та пам’яті. (ЦП – це основний робочий елемент комп’ютера, призначений для безпосереднього виконання дій з інформацією. Пам'ять – це пристрій, призначений для збереження інформації). Отже, ЦП здійснює обробку інформації, а пам'ять її зберігає.