Распечатать страницу
Главная \ База готовых работ \ Готовые работы по компьютерным дисциплинам \ Б136 Шпаргалка (екзаменаційні питання) Інформатика 132 питання \ 111. Основні принципи пошуку даних у базах даних. Пошук одного запису, кількох записів. Як відбувається пошук групи записів?

Основні принципи пошуку даних у базах даних. Пошук одного запису, кількох записів. Як відбувається пошук групи записів?

« Назад

Пошук даних за допомогою команд та фільтрів

Як зазначалося раніше, будь-яка команда, що пов’язана з обробкою даних, дозволяє обмежити область даних. Це дозволяють зробити параметри «діапазон» (SCOPE), «FOR» та «WHILE», які повинні задаватися у кожній команді. У VFP існує команда, яка дозволяє задати фільтр відбирання записів:

SET FILTER TO <вираз>,

де вираз — це умова відбирання записів.

Після введення команди Set Filter усі наступні команди будуть діяти лише на ті записи, для яких задовольняється умова.

Наприклад, встановити фільтр для обробки записів лише за січень та березень:

SET FILTER TO місяць="січень" OR місяць="березень"

LIST

BROWSE

Для відміни дії фільтра застосовується команда у такому вигляді: SET FILTER TO

Для пошуку даних використовуються команди LOCATE та SEEK, які встановлюють покажчик поточного запису на знайдений запис і, таким чином, роблять його доступним.

Команда LOCATE має такий формат:

LOCATE <діапазон> FOR <вираз>

Параметр <діапазон> за замовчанням дорівнює ALL. Команда LOCATE послідовно переглядає активну таблицю, починаючи від поточного запису, доки не знайде перший запис, для якого <вираз> вірний. Якщо файл індексований, VFP використовує технологію Rushmore для прискорення пошуку. Якщо потрібний запис знайдено, функція FOUND() приймає значення .Т. (вірно). Для продовження пошуку використовується команда CONTINUE.