Распечатать страницу

Використання майстра для створення звіту

« Назад

Створення звітів за допомогою Мастера отчета Для створення звіту з допомогою Macmepa отчета виконайте такі дії.

У вікні бази даних виберіть вкладення Отчеты і клацніть мишкою на кнопці Создать. Після цього з'явиться діалогове вікно Новый отчет.

В списку, розміщеному в діалоговому вікні праворуч, клацніть мишкою на пункті Мастер отчетов. В списку, розміщеному в діалоговому вікні знизу, виберіть таблицю (або запит), дані з якої будуть використовуватися в звіті. Клацніть мишкою на кнопці ОК, щоб відкрити перше діалогове вікно Мастер отчетов.

В цьому діалоговому вікні використайте список Таблицы/Запросы для вибору таблиці або запиту як джерела даних для звіту, а також списки Доступные поля та Выбранные поля для додавання в звіт потрібних полів.

Після вибору джерела даних в списку Таблицы/Запросы всі поля цієї таблиці або запиту з'являться в списку Доступные поля. Виберіть потрібне поле, а потім клацніть мишкою на кнопці зі стрілкою праворуч для додавання його в список Выбранные поля. Зверніть увагу на кнопку з двома стрілками, що напрямлені праворуч: вона призначена для додавання відразу всіх полів списку Доступные поля до списку Выбранные поля.

Якщо користувач допустив помилку і бажає видалити поле зі списку Выбранные поля, клацніть мишкою спочатку на цьому полі в списку Выбранные поля, а потім - на кнопці зі стрілкою ліворуч для видалення поля зі списку. Якщо в звіті використовуються дані більш ніж однієї таблиці і всі потрібні поля першої таблиці вже додані, виберіть другу таблицю зі списку Таблицы/Запросы і додайте всі потрібні поля з цієї таблиці. Після цього клацніть мишкою на кнопці Далее, щоб з'явилося наступне діалогове вікно Создание отчетов.

Якщо потрібно визначити поле (або поля), яке буде використовуватися для групування записів, виберіть таке поле (або поля) і клацніть мишкою на кнопці зі стрілкою праворуч, щоб додати розділ групи. (Розділи групи є розділами звіту, які дають змогу поділяти записи в звіті на групи.) Вказавши групування, клацніть мишкою на кнопці Далее.

Якщо потрібно визначити поле (або поля), за якими необхідно сортувати записи, виберіть таке поле (або поля), вказавши сортування (якщо потрібно), клацніть мишкою на кнопці Далее. В наступному діалоговому вікні слід вказати тип розмітки (вертикальну або табличну), орієнтацію (книжну або альбомну) і те, чи потрібно автоматично настроювати ширину полів, щоб розмістити їх на одному аркуші. Зробіть необхідні настроювання і клацніть мишкою на кнопці Далее.В наступному діалоговому вікні можна вибрати стиль звіту.

Access пропонує кілька стилів звіту. При виборі будь-якого з них в діалоговому вікні з'явиться його зразок. Виберіть потрібний стиль і клацніть мишкою на кнопці Далее.В наступному діалоговому вікні необхідно задати ім'я, з яким бажано зберегти звіт (якщо звіт створюється вперше і ще не зберігався). Крім того, в цьому вікні можна вказати, що потрібно робити зі звітом далі: або відтворити його на екрані (опція Просмотр отчета), або перейти в режим модернізації структури звіту (опція Изменение структуры отчета). Виконавши ці дії, клацніть мишкою на кнопці Готово.