Распечатать страницу

Відображення даних у виді екранної форми

« Назад

Форма – це об’єкт бази даних, який допомагає створювати інтерфейс користувача для програми бази даних.

"Зв’язана" форма – це форма, безпосередньо підключена до джерела даних, наприклад таблиці або запиту. Її можна використовувати для введення, редагування або відображення даних із цього джерела даних. Ви також можете створити "вільну" форму, яка не зв’язується безпосередньо з джерелом даних, але містить кнопки, надписи або інші елементи керування, потрібні для роботи програми.

У цій статті йдеться переважно про зв’язані форми. Їх можна використовувати, щоб керувати доступом до даних, наприклад визначати поля або рядки даних, які слід відображати. Наприклад, деяким користувачам іноді потрібно переглядати лише кілька полів у таблиці з багатьма полями. Створивши для цих користувачів форму, яка містить лише ці поля, можна полегшити для них використання бази даних. Крім того, до форми можна додати кнопки й інші функції, щоб автоматизувати часто виконувані дії.

Зв’язані форми нагадують вікна, через які користувачі переглядають дані та отримують доступ до бази даних. Ефективна форма прискорює використання бази даних, оскільки користувачам не доводиться шукати потрібні дані. Приваблива форма робить роботу з базою даних приємнішою й ефективнішою. За допомогою форми можна уникнути введення неправильних даних.