Распечатать страницу
Главная \ База готовых работ \ Готовые работы по компьютерным дисциплинам \ Б135 Шпаргалка Інформатика 72 питання \ 10. Windows Explorer: файли та папки, жорсткий та змінний диски, пошук інформації на дисках, використання правої кнопки мишки

Windows Explorer: файли та папки, жорсткий та змінний диски, пошук інформації на дисках, використання правої кнопки мишки

« Назад

Клацнувши правою кнопкою по Пуску і вибравши Провідник або вибравши його у меню програми.

Ми побачимо вікно програми Провідник, яке складається з 2 частин: ліва панель – навігаційна панель папок, на ній відображена ієрархічна структура папок, права – панель змісту. Коли на лівій вкладці відкрита папка, то справа відображається її вміст. Розгортання папок відбувається клацанням по значках +/-. Файли-це об’єкти, що об’єднують розміщену на диску інформацію одним ім’ям, каталоги можуть містити певну кількість файлів і забезпечують полегшення роботи з останніми.

Папки і файли можна копіювати, видаляти, вирізати, переміщати, створювати. Для цього, залежно від ситуації, ми можемо використовувати контекстне меню, меню Файл.

Для створення нового об’єкта досить клацнути по порожньому місцеві на екрані і вибрати, що потрібно створити. Для виділення файлу потрібно нажати ліву кнопку миші один раз, подвійне клацання відкриває файл.

Копіювання: Пункт меню Правка/Копировать. Права кнопка мишки, пункт Копировать Натискається сукупність клавіш CTRL+C. Потім викликається диск і, якщо потрібно, папка, куди треба скопіювати зазначену папку. Пункт меню Правка/Вставить Права кнопка мишки, пункт Вставить Натискається сукупність клавіш CTRL+V переміщення; Використовуємо пункт меню Правка/Переместить в папку, В Проводнику перетягуємо потрібний об’єкт із одного каталогу в інший; Використовуємо команду Вырезать и Вставить вилучення; Права кнопка миші по файлу, пункт Удалить, а потім підтвердити видалення; Пункт меню Файл/Удалить Натиснути клавішу DEL. відновлення; Відкрити Корзину. Вибрати потрібний файл і натиснути Восстановить объект.

Перегляд. Для перегляду можна натиснути, перед цим виділивши файл клавішу ENTER. Використати подвійне клацання лівою кнопкою миші. Використати пункт Открыть контекстного меню Використати пункт Файл/Открыть Використовуючи меню Вид ми можемо налаштувати вигляд папки: стиль відображення значків, їх розмір. В залежності від того диск постійно підключений до ПК, а також від свого типу від може носити статус змінного (УСБ-диски, МП3-плеери, дискети) і постійного (Жорсткий диск). Диски характеризуються файловою системою. Різними типами файлових систем є NTFS, FAT і FAT32. Файлова система Windows представляє собою дерево каталогів: у кожній папці може бути створено декілька інших і т.д.

Для пошуку файлів і папок використовуємо пункт Пуск/Поиск, якщо ми можемо бачити РС, то аналогічний результат буде після натиснення кнопки Ф3, або натиснувши кнопку Поиск на ПІ у вікні папки. Вікно пошуку складається з 2 частин: справа ми вводимо критерії пошуку (частина назви файлу, місце пошуку і т.д.), у правій частині – відображаються результати пошуку.

У правої кнопки миші одна, але дуже важлива функція – виклик контекстного меню, яке містить команди операцій, які ми можемо виконати з файлом. Клацнувши по такому пункту лівою кнопкою миші відбудеться виконання цієї команди.