Распечатать страницу
Главная \ База готовых работ \ Готовые работы по естественным дисциплинам \ Экологический менеджмент \ 5990. Курсова робота Управління еколого-економічною діяльністю підприємств ТОВ «Крижопільський сироробний завод»

Курсова робота Управління еколого-економічною діяльністю підприємств ТОВ «Крижопільський сироробний завод»

« Назад

Код роботи: 5990

Вид роботи: Курсова робота

Предмет: Екологічний менеджмент

Тема: Управління еколого-економічною діяльністю підприємств ТОВ «Крижопільський сироробний завод»

Кількість сторінок: 63

Дата виконання: 2013

Мова написання: українська

Ціна: 300 грн

Вступ

1. Теоретичні аспекти еколого-економічної діяльності підприємств

1.1. Стратегічне планування екологічної спрямованості розвитку господарських процесів

1.2. Екологічна діяльність на підприємстві: суть, завдання та особливості

1.3. Економічний розвиток підприємства

2. Оцінка еколого-економічної діяльності ПАТ «Регіна»

2.1. Організаційно-економічна характеристика підприємства

2.2. Оцінка фінансово-економічних результатів і ефективність діяльності підприємства

2.3. Оцінка джерел забруднення навколишнього середовища підприємством

3. Удосконалення процесу управління еколого-економічною діяльностю на пат «регіна»

3.1. Формування еколого-економічної стратегії розвитку підприємства

3.2. Удосконалення процесу управління фінансовими ресурсами підприємства та підвищення ефективності їх використання

Висновки

Додатоки

Існуюча екологічна ситуація і негативні тенденції її зміни багато в чому визначаються промисловим виробництвом. Саме тому, першочерговим завданням поліпшення екологічного становища є забезпечення результативності природоохоронної діяльності за допомогою створення ефективного організаційно-функціонального механізму управління еколого-економічної діяльності (ЕЕД), особливо пильної уваги потребує ЕЕД на рівні підприємства, так як саме вона нерозривно пов'язана з технологією виробництва.

Дослідженням питань, пов’язаних з розробкою еколого-економічної діяльності та її ефективності на підприємстві, займаються наступні науковці: А.Л. Бобровського, Б.М. Данишилина, Л.Ф. Кожушка, Е.М. Короткова, О.І. Лук’янихіної, В.О. Мартиненка, О.Л. Михайлюк, О.Д. Никифорак, В.Ф. Семенової, П.М. Скрипчук та ін.

Метою дослідження є визначення об'єктивного характеру прибутковості еколого-економічної діяльності шляхом узагальнення методичних та методологічних підходів до вирішення екологічних проблем виробництва.

Для досягнення поставленої мети визначені наступні взаємообумовлені завдання:

1. проаналізувати теоретичні аспекти еколого-економічної діяльності підприємства;

2. визначити спрямованість розвитку господарських процесів у сфері еколого-економічної діяльності;

3. визначити суть, завдання та особливості екологічної діяльності;

4. визначити економічний розвиток підприємства;

5. оцінити організаційно-економічну характеристику підприємства;

6. проаналізувати фінансово-економічні результати та ефективність діяльності підприємства;

7. визначити життєвий цикл підприємства;

8. удосконалити процес управління еколого-економіної діяльності та формування стратегії розвитку.

Підприємництво як процес організації виробництва товарів і послуг для задоволення постійно відновлюючого попиту і отримання прибутку, а також як функція управління цим процесом має свою історію та динаміку розвитку.

Підприємство являє собою господарюючий суб'єкт, який об'єднує співробітників для досягнення загальних цілей, що несе соціальну відповідальність в економічній системі суспільства і діючий раціонально.

Розвиток підприємництва відіграє незамінну роль в досягненні економічного успіху, високих темпів зростання промислового виробництва. Воно є основою інноваційного, продуктивного характеру економіки. Чим більше господарюючих суб'єктів мають можливість проявити свою ініціативу і творчі здібності, тим менший розрив між потенційними і фактичними результатами розвитку. Освоєння інноваційного економічного зростання неможливе в умовах штучного обмеження творчої стихії, свободи господарської ініціативи, необхідної для цього мобільності всіх виробничих ресурсів. Підприємництво забезпечує освоєння нових перспективних виробництв, сприяє "вимивання" застарілих.

Екологічний менеджмент - гнучкий інструмент екологічного регулювання, що дозволяє найбільш раціонально застосувати обмежені ресурси організації з метою ефективного зниження її впливу на навколишнє середовище. Відкрите обговорення пріоритетів з зацікавленими сторонами, постановка здійсненних і конкретних цілей і завдань природоохоронної діяльності організації, переважне проведення мало затратних і без витратних заходів виступають запорукою позитивного результату навіть при роботі в умовах перехідної економіки.

Системи екологічного менеджменту не висувають жорстких вимог до організації та її діяльності, не декларують необхідність дотримання будь-яких конкретних екологічних показників. Організація повинна лише діяти в напрямку поліпшення взаємин із суспільством і навколишнім середовищем і зобов'язана дотримуватися принципу екологічної прозорості.

Основним завданням екологічного менеджменту сформувати інструментарій для порівняння витрат і вигод економічної діяльності з екологічними витратами і вигодами світової системи, планування екологічної діяльності підприємства й правильна організація екологічної діяльності, як зовнішньої, так і внутрішньої.

Крім цього функціями екологічного управління є оцінка результатів його екологічної діяльності. Розробка системи екологічного менеджменту підприємства ґрунтується на управлінні впливом підприємства на навколишнє середовище і ефективним використанням ресурсів. Крім цього в функції і завдання екологічного менеджменту входить управління персоналом та вдосконалення систем екологічного управління та менеджменту.

За останні роки сформувалася організаційна система екологічного управління на всіх рівнях: державному, місцевому, на рівні громадських організацій та громадян. Але все ж таки вона досконало не сформувалося, відсутня чітка структурована методологічна база, чіткий розподіл суб’єктивно об’єктивних відносин. Виникла необхідність підвищення ефективності управлінського впливу на систему екологічного менеджменту.

В сучасних умовах природній потенціал розподіляється між суспільством та власником. Але все ж таки право власності має бути розподілене між суспільством і власником рівномірно.

Екологічна політика підприємства направляє і стимулює вдосконалення системи управління навколишнім середовищем і має на меті покращення її функціонування і забезпечення можливості оптимізації показників стану навколишнього середовища. Така політика створює базу, на основі якої підприємство формує свої цілі та задачі, що пов'язані з охороною навколишнього середовища. Екологічна політика повинна бути достатньо зрозумілою для сприйняття її внутрішніми та зовнішніми зацікавленими сторонами. При цьому повинний бути передбачений періодичний аналіз і перегляд політики в цілях відображення в ній нової інформації.

На досліджувальному підприємстві охороні навколишнього середовища приділяють значну увагу. Провівши аналіз ресурсоємності підприємства ТОВ «Крижопільський сироробний завод» варто зазначити, що у 2010 році в порівнянні з 2011 роком ресурсоємність знизилась на 0,07, що є позитивним, тому що це означає, що витрати на виробництво зменшились, але у 2009 році витрати були найменшими, оскільки, ресурсоємність склала 0,74.

Провівши аналіз категорії небезпечності підприємства видно, що підприємство суттєво скоротило кількість відходів, тому що допустима концентрація становила 112,3565 мг/ , а потужність 196,8309 т/рік, а в результаті діяльності підприємство ТОВ «Крижопільський сироробний завод» скоротило потужність викидів шкідливих речовин до 19,54944 т/рік, що є позитивним.

Для підприємства ТОВ «Крижопільський сироробний завод» важливим є реально оцінити еколого-економічний стан підприємства, провести переозброєння та реконструкцію, забезпечити безвідхідне виробництво. Також необхідно реалізовувати ефективний екологічний менеджмент на рівні підприємства, яке формуватиме нові підходи до формування системи екологічного управління.

Я вважаю, що буде позитивним поєднувати природоохоронні задачі в комплексні господарські цілі, а це означає, що всі виробничі функції, всі фактори виробництва і його інфраструктура мають бути підготовленні до стандартів якості навколишнього середовища. В зв’язку з цим, керівники мають сприяти реалізації основних екологічних цілей: раціональному та ефективному використанні ресурсів, підтримані відповідного якісного стану навколишнього середовища, забезпечення екологічної безпеки населення.