Курсова робота Туристичні ресурси Вінниччини
Код роботи: 5961
Вид роботи: Курсова робота
Предмет: Туристичні ресурси України
Тема: Туристичні ресурси Вінниччини
Кількість сторінок: 40
Дата виконання: 2018
Мова написання: українська
Ціна: 450 грн
Оформлення: Методичка
ВСТУП
РОЗДІЛ 1. ОСОБЛИВОСТІ ГЕОГРАФІЧНОГО ПОЛОЖЕННЯ ВІННИЧЧИНИ ТА СУЧАСНИЙ РІВЕНЬ РОЗВИТКУ ТУРИЗМУ
1.1. Характеристика географічного положення Вінницької області
1.2. Сучасний рівень розвитку туризму у Вінницькій області
РОЗДІЛ 2. ХАРАКТЕРИСТИКА ТУРИСТИЧНОГО ПОТЕНЦІАЛУ ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
2.1. Архітектура та визначні пам’ятки Вінниччини
2.2. Рівень розвитку інфраструктурних, рекреаційні та культурні туристські ресурси
РОЗДІЛ 3. РОЗРОБКА ПРОГРАМИ ТУРУ
3.1. Розробка програми туру по Вінницькій області
ВИСНОВКИ
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
Актуальність теми. Україна на сьогоднішній день має всі ресурси для популяризації свого туристичного потенціалу, серед якого важливе місце займає Вінницька область.
Індустрія туризму в Україні розвивається в умовах жорсткої конкурентної боротьби як на внутрішньому, так і на зовнішньому туристичному ринку. У зв'язку з цим постає питання про якість обслуговування туристів, яка може бути забезпечена на основі об’ємних та глибоких знань щодо об’єктів туристичної діяльності, серед яких дуже важливе місце посідає Вінницька область.
В руслі маркетингової стратегії, курс на реалізацію якої взяла Державна туристична адміністрація України, відбувається створення нового іміджу вітчизняного туристичного продукту на внутрішньому і міжнародному рівнях. Це вимагає перш за все комплексної репрезентації регіонального туристичного потенціалу, що неможливе без знань про туристсько-рекреаційні ресурси.
Географічні рамки даної роботи передбачають той факт, що Вінницька область знаходиться в центральній частині Правобережної України й межує з 7-ма областями України, а саме: Київською, Житомирською, Черкаською, Кіровоградською, Одеською, Хмельницькою. У південно-західній частині Вінниччині, по річці Дністер, ділянкою в 202 км проходить державний кордон з Республікою Молдова.
Вінницька область має досить великий туристично-рекреаційний потенціал, який, на жаль, недостатньо вивчений. Його більш детальне дослідження дасть поштовх для розвитку туристичної галузі області, сприятиме відновленню та збереженню цінних історико-культурних пам’яток, ландшафтних комплексів, що в цілому матиме позитивний вплив на розвиток регіону. Цим і визначається актуальність теми нашого дослідження.
Метою даної роботи є дослідження туристичного потенціалу Вінницької області.
Відповідно до мети роботи необхідно вирішити наступні завдання:
1. Здійснити характеристику географічного положення Вінницької області.
2. Охарактеризувати сучасний рівень розвитку туризму у Вінницькій області.
3. Проаналізувати рекреаційний потенціал Вінницької області.
4. Охарактеризувати архітектуру та визначні пам’ятки Вінниччини.
5. Проаналізувати музеї, театри, галереї.
6. Розглянути рівень розвитку інфраструктурних туристських ресурсів.
7. Розробити програму туру по Вінницькій області.
8. Здійснити розрахунок економічних показників.
Об’єктом дослідження є туристичні ресурси.
Предметом дослідження є туристичні ресурси Вінницької області.
Структура курсової роботи. Курсова робота складається зі вступу, трьох розділів, висновку та списку використаних джерел. Загальний обсяг роботи 40 сторінок друкованого тексту, включаючи 1 таблицю. Список використаних джерел містить 35 найменувань.
Вінниччина має унікальні передумови формування на ринкових засадах рекреаційно-туристичного комплексу, а саме: вигідне географічне положення (область межує з Молдовою); своєрідність краю, де збереглась висока культура господарювання, традиції і навики місцевого населення; досягнуті позитивні структурні зрушення служать вагомою передумовою для поступового економічного зростання; розвинута мережа автомобільних доріг і залізниць, і у рахуванням зручного географічного положення може принести реальну вигоду області, також є можливість здійснювати авіа перельоти; наявність унікальних природних ресурсів: мінеральних вод, лісів, значних запасів підземних і поверхневих вод, інших корисних копалин індустріального значення; область володіє природним потенціалом для санаторно-курортного лікування (Хмільник, Немирів) та оздоровлення людей, який може перетворити рекреаційну сферу в одну з провідних галузей економіки області.
Великий індустріальний, науковий та культурний центр України з населенням більше 1 млн. чоловік. Вінниця – це місто парків та скверів, сучасної архітектури та живописних берегів Південного Буга.
Вінниччина – батьківщина письменників Степана Руданського, Михайла Коцюбинського, Анатолія Свидницького, Михайла Стельмаха, Миколи Трублаїні, поета, борця за незалежність України Василя Стуса, українських композиторів Миколи Леонтовича, Петра Ніщинського, художника-графіка Анатолія Базилевича, селянського борця проти кріпацтва Устима Кармелюка, вченого-мікробіолога Данила Заболотного, героя французького Руху Опору Василя Порика, вченого-геолога і географа Павла Тутковського.
В області діє один історико-культурний заповідник «Буша» (Ямпільський район).
У Вінниці знаходиться літературно-меморіальний музей Михайла Коцюбинського. У с. Марківка Теплицького району – музей Миколи Леонтовича і його могила. У с. Черемошне Тиврівського району похований герой визвольної війни 1648 р. під проводом Б. Хмельницького брацлавський полковник Данило Нечай.
Вінниця є центром багатьох відомих історичних і архітектурних пам’яток, серед яких монумент на честь перемоги загонів українського полководця І. Богуна над польським військом 1651 р. Збереглися старі пам’ятки архітектури: комплекс будівель монастирів (XVII-XVIII ст.), дерев’яна Миколаївська церква (1746 р.) і церква св. Юрія (1726 p.), фортифікаційні споруди (перша половина XVII ст.).
Серед об’єктів туризму найбільше зацікавлення викликають історико-культурні та apxiтектурні пам’ятники Вінниці, музей-садиба М.І. Пирогова – видатного хірурга; місця, пов’язані з рухом Південного товариства декабристів; літературно-меморіальний музей М.М. Коцюбинського; дерев’яні церкви Миколи (1746 р.) і Юрія (1726 р.); комплекс монастирських будівель ХVII – XVIII ст.; Меморіальний комплекс Слави (1958 р.); пам’ятник М.І. Пирогову (1971 р.); Меморіальний комплекс-музей Д.К. Заболотного; залишки замку в Шаргороді (ХVI ст.); культові споруди ХVI-ХIХ ст. у Шаргороді, Браїлові, Немирові, Вінниці, Могилеві-Подільському; палаци – у Тульчині (XVIII-ХIХ ст.), Немирові (ХIХ ст.), Мурованих Курилівцях (1805 р.); літературно-меморіальні музеї Марка Вовчка та М.О. Некрасова у Немирові; музей М.Д. Леонтовича у м. Тульчині; Меморіальний комплекс на честь воїнів-визволителів і воїнів-земляків у смт. Тиврів (1978 р.).
В області діють 14 санаторіїв, у тому числі 7 дитячих, 9 санаторіїв-профілакторіїв, 3 будинки та 7 баз відпочинку, 30 дитячих таборів відпочинку. Добре відомий в Україні і далеко за її межами курорт «Хмільник» (6 санаторіїв), де успішно лікуються із застосуванням мінерально-лікувальної води «Радон» високої мінералізації люди з різноманітними патологіями, і в першу чергу – остеохондрозом.
Об’єкти історико-культурної спадщини, санаторно-курортна та рекреаційна база (за умов відповідної модернізації), природно-кліматичні умови, достатньо розгалужена мережа автодоріг, у тому числі міждержавного значення, дають змогу позитивно оцінювати перспективи в’їзного та внутрішнього туризму в області.
З урахуванням вище згаданих фактів у даній курсовій роботі було розроблено пізнавальний тур «Вінниччина чекає на Вас!». Пізнавальний тур розширює світогляд людини, дає змогу побачити та відчути щось нове, задовольнити пізнавальні потреби, отримати нові почуття від побаченого. Саме такі тури розраховані на широке коло споживачів. Маршрут туру відіграє велику роль у наданні йому необхідної привабливості, задоволенні побажань та інтересів туристів. Тому для екскурсійно-пізнавальних турів критерієм відбору пунктів маршруту є атрактивність об’єктів показу для задоволення мети подорожі, можливість забезпечити різноманітність програми перебування в даному населеному пункті, його транспортна доступність та забезпеченість послугами гостинності. Маршрут туру розроблений згідно вказівок, тобто найцікавіші пункти, що задовольнять потреби споживачів.
Тур розрахований на 3 ночі / 4 дні та вартість його складає на одну людину з групою у 27 чоловік грн. Цей маршрут охоплює головні туристичні райони Вінницької області. В вартість туру входить: проживання в готелях, медичне страхування, супровід гіда, екскурсії по програмі.
1. Бейдик О. О. Рекреаційне районування // ГЕУ: У 3 Т. – К: УРЕ ім. М. П. Бажана, 1990. – Т. З. – С. 120.
2. Вінницька область. Географічний атлас: Моя мала Батьківщина / Відп. Ред. Т. В. Погурельська. – К.: Мапа, 2001. – 20 с.
3. Географічна енциклопедія України: У 3 Т. – Упор. Бабичев Ф. С. та ін. – К.: Українська Радянська Енциклопедія ім. М. П. Бажана, 1989. – 416 с.
4. Геологические памятники Украины: Справочник-путеводитель / Н. Е. Коротенко, А. С. Щирица, А. Я. Канивский и др. – К.: Наукова думка, 1985. – 156 с.
5. Гніденко Л. Краса України – Поділля: добірка статей / Леся Гніденко, Віктор Скрипник // Віче. - 2012. – № 5. – С. 32-35.
6. Данилюк А. Г. Поклонися народному зодчому: Етнографічні нариси про народну архітектуру України. – Львів: Свічадо, 1995. – 325 с.
7. Жук М. В., Круль В. П. Розміщення продуктивних сил і економіка регіонів України: Підручник. – К.: Кондор, 2002. – 296 с.
8. Іваниця Б. В. Рекреаційно-туристична Вінниччина [Текст] / Б. В. Іваниця // Географія та економіка в рідній школі. – 2015. – № 6. – С. 45-47.
9. Івченко А. С. Україна центр: Учебник. – К., ДНВП «Картографія», 2009. – 142 с.
10. Кифяк В. Ф. Організація туристичної діяльності в Україні. – Чернівці: Книги-ХХІ, 2003. – 300 с.
11. Калитюк В. А. Рекреаційно-туристичний комплекс в умовах ринку. – Львів, 1999. – 162 с.
12. Крачило М. П. Географія туризму. – К.: Вища школа, 1987. – 216 с.
13. Лабскір В. М. та ін. Туристичні об’єкти України. – Харків: ХПІ, 2002. –176 с.
14. Малієнко О. Ставка «Вервольф». Час збирати каміння [Текст] / Олександр Малієнко // Віче. – 2012. – № 21. – С. 58-59.
15. Міста України: Довідник / Івченко А. С. – К.: НВП «Картографія», 1999. – 136 с.
16. Новицька Л. Вінниця – столиця подільського краю / Л. Новицька // Географія та основи економіки в школі. – 2010. – № 6. – С. 40-42.
17. Новицький В. Є. Міжнародна економічна діяльність України: Підручник. – К.: Друкарня МВС України, 2003. – 948 с.
18. Оніщенко Л. Мальовничий Немирів [Текст] / Лідія Оніщенко // Географія та основи економіки в школі. – 2011. – № 9. – С. 36-38.
19. Панкова Є. В. Туристичне краєзнавство: Навчальний посібник. – К.: Альтарес, 2003. – 352 с.
20. Природо-заповідний фонд Української РСР: Реєстер – довідник заповідних об’єктів / за ред. М. А. Воїнственського. – К.: Урожай, 1997. – 224 с.
21. Рутинський М. Географія туризму в Україні: Навч-метод. посібник. – К.: Центр навчальної літератури, 2004. – 160 с.
22. Туристські ресурси України / Під ред. О. І. Лугова. – К.: Інститут туризму федерації профспілок України, 1996. – 352 с.
23. Україна: Путівник. Упор. Зінькевич О., Гула В. – К.: Смолоскип, 1993. – 450 с.
24. Федорченко В. К. та ін. Правове регулювання туристичної діяльності в Україні. Збірник нормативно-правових актів. – К.: Університет туризму, економіки і права, Юрінком-Інтер, 2002. – 640 с.
25. Хвесик М. А., Горбач Л. М., Пастушенко П. П., Розміщення продуктивних сил та регіональна економіка: Навчальний посібник. – К.: Кондор, 2004. – 344 с.
26. Шаблій О. І. Суспільна географія: теорія, історія, українознавчі студії. – Львів: ЛНУ імені І.Франка, 2001. – 744 с.
27. Школа І. М. та ін. Менеджмент туристичної індустрії. – Чернівці: Книги – ХХІ, 2003. – 596 с.
28. www.museum.vinnica.ua (Посилання дійсне на 21.03.2016 р.).
29. www.mandrivnuk.info (Посилання дійсне на 21.03.2016 р.).
30. uk.wikipedia.org (Посилання дійсне на 21.03.2016 р.).
31. www.myvin.com.ua (Посилання дійсне на 21.03.2016 р.).
32. ukrainainkognita.org.ua (Посилання дійсне на 21.03.2016 р.).
33. mykrai.wordpress.com (Посилання дійсне на 21.03.2016 р.).
34. www.vous.vin.ua (Посилання дійсне на 21.03.2016 р.).
35. www.kmu.gov.ua (Посилання дійсне на 21.03.2016 р.).