Курсова робота Створення та догляд за партерним газоном у Волинській області
Код роботи: 5689
Вид роботи: Курсова робота
Предмет: Газонознавство
Тема: Створення та догляд за партерним газоном у Волинській області
Кількість сторінок: 45
Дата виконання: 2015
Мова написання: українська
Ціна: 400 грн
Вступ
Розділ 1. Значення лучних культур при створенні газонів у парках, садах та інших зелених зонах
Розділ 2. Грунтово-кліматична характеристика області
2.1. Географічне положення області
2.2. Кліматичні умови
2.3. Грунтові умови
Розділ 3. Морфологічні та біологічні особливості культур
3.1. Ботанічна характеристика культур
3.2. Особливості росту і розвитку культур в даній області
3.3. Вимоги культур до факторів зовнішнього середовища
Розділ 4. Технологія створення газонів
4.1. Обґрунтування створення даного типу газону
4.2. Обробіток ґрунту
4.3. Система удобрення
4.5. Підготовка насіння до сівби
4.6. Розрахунок норм висіву
4.7. Сівба
Розділ 5. Догляд за газоном
5.1. Полив
5.2. Підживлення
5.3. Боротьба з бур’янами, шкідниками та хворобами
5.4. Стрижка
5.5. Механічна обробка
Висновки
Список використаних джерел
Вихідні дані:
Область: Волинська;
Грунт: дерново-підзолистий глеюватий (гумус – 0,8 %, Nгідрол - 30 мг/кг, Р2О5 (Кірсанов) – 50 мг/кг, К2О (Кірсанов) – 50 мг/кг, рНсол – 5,0, щільність – 1,5 г/ см3, сума обмінних основ – 3,5 мг-екв, НВ – 12 %).
Рослини: тонконіг лучний, райграс пасовищний.
Площа ділянки: 5000 м2.
Газоном називається ділянка землі, покрита зімкнутим|, інтенсивно зеленим, «килимовим» трав’яно-дерновим покривом, який складається, як правило, з багаторічних мезофітних злаків і використовується головним чином в архітектурно-художніх (декоративних), санітарно-гігієнічних і господарсько-економічних цілях, а також – для різних спеціальних цілей, таких як: спортивних, ґрунтозахисних та інших.
Газоноведення – це наука про еколого-біологічні і фітоценотичні особливості газонних рослин, про будову, склад і динаміку газонних культуофітоценозів, про створення і догляд за газонами різного призначення. Вона представляє сукупність наукових знань з культурфітоценології і ландшафтоведенні, що розвиваються на базі фундаментальних наук: ботаніки в широкому сенсі, грунтознавства і агрохімії, загального і часткового землеробства, луківництва, генетики, інтродукції і селекції рослин та інших в комплексі з технологією створення і догляду газонів і ландшафтною архітектурою.
Вивчаючи газонні рослини та їх окремі органи, функції, газоноведення використовує знання анатомії, морфології, систематики, біохімії і фізіології рослин. Разом з тим проблема газоноведення є екологічною, оскільки вона проводить дослідження на надорганізмному рівні популяцій тих або інших видів рослин і видових комплексів, утворюючих екосистеми.
Газоноведення є науковими основами технології створення і догляду за газонами. Тому важливим завданням газоноведення є дослідження і розробка технології створення і догляду за стійкими довголітніми газонами різного функціонального призначення.
При цьому доводиться вивчати цілий ряд питань зеленого будівництва: архітектурно-планувальну організацію території, вертикальне планування території, будівництво каналізації, дренажів, водопроводу, водоймищ, майданчиків, малих архітектурних форм, агротехніку створення і догляду газонів різного призначення.
Луківництво та газони, як наукова дисципліна висвітлює та розробляє теорію і практику, а також організаційні й технологічні заходи, які спрямовані на поліпшення лучних угідь, створення естетично привабливих газонів.
Основними завданнями луківництва та газонів є вивчення впливу зовнішніх факторфі і біологічних особливостей груп і окремих видів трав’яної рослинності на ріст і розвиток лучних рослин, заходів поверхневого та докорінного поліпшення угідь та особливостей створення і догляду за газонами.
Тема: Створення та догляд за газонами.
Мета: Проаналізувати природно-кліматичні, ґрунтові умови Волинської області. На основі даних запроектувати відповідний тип газону, скласти травосумішку за даними рослинами, розрахувати норму внесення добрив, а також норму висіву самого насіння. Описати догляд за газоном.
Об’єкт: Процес створення газону та догляд за ним.
Предмет: Газон, грунт та лучні рослини.
В даній курсовій роботі ми складали травостій згідно вихідних даних для заданої Волинської області. Проаналізувавши природно-кліматичні умови, розробили проект по створенню партерного газону, описали етапи та заходи підготовки ділянки під газон, склали травосумішку із заданих рослин, описавши їх морфолого-біологічні особливості, розрахували дозу внесення добрив і норму висіву насіння. Також вказали рекомендовані заходи по догляду за газоном після появи перших сходів.
Ключові слова: природні умови, партерний газон, грунт, травосумішка, добрива, догляд, норми висіву.
У даній курсовій роботі ми визначили значення лучних культур при створенні газонів у парках, садах та інших зелених зонах. Описали грунтово-кліматичні умови Волинської області. Встановили, що дана область розташована на північному заході України в межах Поліської низовини (понад 3/4 території) та Волинської височини. Клімат помірно континентальний.
Розміщення грунтового покриву Волинської області чітко підпорядковане певним географічним закономірностям. У межах Волинської височини утворилися грунти, властиві для лісостепу: чорноземи типові, чорноземи опідзолені та сірі, лісостепові опідзолені грунти. У поліській частині області: дерново-підзолисті, дернові, лучні, болотні грунти та торфовища. Згідно вихідних даних дали характеристику дерново-підзолистого глеюватого грунту.
Описали особливості заданих рослин, з них склали травосуміш для газону і визначили його тип – партерний, оскільки рослини (тонконіг лучний, райграс пасовищний) добре витримують усі негативні фактори впливу, зокрема виділяються стійкістю до посухи, швидко відростають після стрижки, утворюють густий щільний дерен завдяки хорошому кущінню, тому можуть створювати належний декоративний та естетичний вигляд.
Ми детально описали технологію створення партерного газону, визначили дози внесення добрив, згідно формул і родючості грунту, встановили норму висіву насіння; вказали найбільш доцільні методи догляду за газоном: поливи, боротьба з бур’янами, стрижка, підживлення, захист від бур’янів і хвороб, аерація дернини і інші прийоми механічного обробітку.