Распечатать страницу
Главная \ База готовых работ \ Готовые работы по техническим дисциплинам \ Топографические и маркшейдерские чертежи \ 2733. Дипломна робота Креслярські матеріали, інструменти та вивчення вимог щодо графічного виконання оригіналу плану і карти

Дипломна робота Креслярські матеріали, інструменти та вивчення вимог щодо графічного виконання оригіналу плану і карти

« Назад

Код роботи: 2733

Вид роботи: Дипломна робота

Предмет: Топографічне і маркшейдерське креслення

Тема: Креслярські матеріали, інструменти та вивчення вимог щодо графічного виконання оригіналу плану і карти

Кількість сторінок: 98

Дата виконання: 2017

Мова написання: українська

Ціна: 1000 грн

Вступ

1. Креслярські матеріали і приладдя

2. Креслярські інструменти

3. Поняття про умовний знак. Класифікація умовних знаків. Фарбування площ

4. Картографічні шрифти

6. Зміст і класифікація гірничого креслення

7. Зміст і класифікація маркшейдерських креслення

8. Історія виникнення паперу

Висновок

Література

Залежно від того, як і що зображається на кресленні, тобто яка інженерно-технічна думка виражається на ньому, а також який зв'язок має креслення з тією чи іншою науковою дисципліною, розрізняють креслення: машинобудівне, інженерно-будівне, архітектурне, маркшейдерське, топографічне тощо.

При навчанні топографічному кресленню завданням є:

- вивчення креслярських матеріалів та інструментів;

- вивчення вимог щодо графічного виконання оригіналу плану і карти;

- вивчення правил і прийомів графічних робіт;

- набуття навиків графічного відтворення елементів місцевості на па­пері у вигляді планів та карт.

Топографічний план (карта) - це зменшене узагальнене зображення земної поверхні на площині, побудоване за певним математичним законом, яке показує за допомогою умовних позначень об'єкти і явища відповідно до призначення карти.

Креслення не є механічним процесом. Успіх набуття практичних навичок і прийомів робіт значною мірою залежить від теоретичної підготовки виконавця.

Не дивлячись на те, що все частіше впроваджуються механічні та автоматичні способи створення оригіналів карт, роль топографічного креслення як ручної праці досить велика. Тому оволодіння прийомами креслення і оформлення тісно пов'язане з розвитком окоміру, упевненості руки, акуратності, старанності та художнього смаку.

В процесі топографічного креслення створюється первинний оригінал. Від точності, витонченості й акуратності роботи залежить якість викреслюваного оригіналу, щодо якого ставляться дуже високі вимоги, оскільки топографічна карта як один з видів географічних карт характеризується повнотою змісту, географічною відповідністю, точністю.

Під час вивчення курсу топографічного і маркшейдерського креслення я здобув значні теоретичні і практичні навички креслення пером, рейсфедером та фарбами, а також світлокопіювання та роботі з калькою. Навчився готувати папір до роботи, розрізняти якісний папір та інші креслярські матеріали та прилади: пера, пензлі, олівці. Я зрозумів , що цей курс є одним із основних в підготовці за спеціальністю ”Маркшейдерська справа”.

1. Бака М.Т., Редчиць В. С. Маркшейдерське і топографічне креслення: Навчальний посібник - Житомир: ЖДТУ, 2005-273с.

2. Редчиць B.C., Котенко В.В., Кісєль О.О. Маркшейдерське і топографічне креслення. Методичні вказівки і завдання з курсової роботи для студентів спеціальності 7.090307 "Маркшейдерська справа" - Житомир: ЖДТУ, 2005. -70с.

3. Умовні знаки для топографічних планів масштабів 1:5000,1:2000, 1:1000,1:500. - Київ.: Міністерство екології та природних ресурсів України, 2001.-256 с

4. Чусов В. А. Топографическое черчение. — М.: Госкомиздат, 1958.-158С.