Распечатать страницу

Лекція №9 - Антени

« Назад

Код роботи: 1513

Вид роботи: Лекція

Предмет: Радіотехніка

Тема: №9, Антени

Кількість сторінок: 21

Дата виконання: 2017

Мова написання: українська

Ціна: 200 грн

Вступ

1. Характеристики антен

2. Антенні системи та їх робочий діапазон

3. Вібратор

4. Вібраторні антени

5. Дзеркальні антени

6. Магнітні антени

7. Параметри та характеристики антен

8. Рамкові антени

9. Широкосмугові антени

Антени — радіотехнічні пристрої, призначені для перетворення енергії зв'язаних електромагнітних коливань (замкнених в ел. колах) на енегію вільних електромагнітних коливань (винромінених у простір) і навпаки.

Випромінювання у вільний простір обумовлене неекр. коливаннями напруженості електричного і пов'язаного з ним магнітного полів, створених коливаннями електричного заряду. При поглинанні (прийманні) електромагнітних хвиль процеси мають зворотний характер.

Будь-яке порушення регулярності неекр. електричного кола відносно зовнішнього простору (вигин, зміна перерізу, розрив та ін.) приводить до випромінювання (поглинання) електромагнітних хвиль, але практично відчутного характеру випромінювання набуває лише тоді, коли геометричні розміри нерегулярності стають порівнянними з довжиною хвилі.

Уся різноманітність випромінювальних систем зводиться до двох типів порушення регулярності: електричне непрозора ділянка на прозорому тлі та електричне прозора ділянка на непрозорому тлі.

Найпростіший представник випромінювачів першого типу — це відрізок дроту (штир, електричний вібратор), а випромінювачів другого типу — розрив у металевій плівці (щілина, магнітний вібратор).

Назви вібраторів "електричний" і "магнітний" походять від подібності структури ел. поля штиря та магн. поля щілини. Неперервна сукупність електричних вібраторів утворює непрозору для електромагнітних хвиль площинку, а неперервна сукупність магн. вібраторів — прозорий для електромагнітних хвиль отвір.

Прозорий отвір на тлі непрозорої площинки — це електромагнітна рамка. Штир, щілина, площинка, отвір, рамка утворюють ряд найпростіших випромінювачів. Усі складніші антени системи можна розглядати як просторові комбінації найпростіших випромінювачів.