Лекція №8 - Гідроакустика
Код роботи: 1512
Вид роботи: Лекція
Предмет: Радіотехніка
Тема: №8, Гідроакустика
Кількість сторінок: 10
Дата виконання: 2017
Мова написання: українська
Ціна: 150 грн
Вступ
1. Гідроакустична ситема
2. Гідролокатор
3. Кавітація
4. Показники гідроакустичного засобу
5. Реверберація
Гідроакустика — розділ акустики, в якому досліджують випромінювання, приймання, генерацію та поширення акустичних хвиль у водяному середовищі.
Має спільні методи з аероакустикою, але відрізняється від неї фіз. властивостями середовища: більшими значеннями його густини (на три порядки), швидкості поширення та довжини хвиль (приблизно в п'ять разів), акуст. опорів (у тисячі разів), діап. ч-т (до трьох порядків), масогабаритних показників ел.-акустичних антен і систем.
Гідроакустичні (ГА) засоби виконують дві осн. операції: гідролокацію (ГЛ) та шумо-пеленгування (ШП). ГЛ (активна локація) — виявлення плавзасобів і визначення їх координат та параметрів руху за лунасигналами.
Шумопеленгування (пасивна локація) — виявлення та визначення координат плавзасобів за їх шумами, проте поняття "локація" щодо ШП вживають умовно, оскільки точність визначення віддаленості до об'єкта методами ШП менша, ніж методами ГЛ. Засобами гідроакустики здійснюють також зв'язок (обмін повідомленнями на носійних ГА с-лах) і ГА розвідування — збирання, реєстрацію, класифікацію ГА слів з метою визначення їх джерела та його властивостей.
Основні поняття гідроакустики. ГА с-ли — пружні акустичні хвилі від дж. збудження. ГА завадами є: шуми моря, корабля; гідродинам. шуми обтічної та буксованої антен; шуми кавітації гвинтів двигуна; реверберація. Всі ці акуст. хвилі, якщо вони впливають на ГА антену, заважають прийманню повідомлень.
ГА умови — це фізикохімічні властивості реального водяного середовища. Підводний об'єкт — це плавзасіб, який частково або повністю занурений у воду; він може випромінювати, відбивати, розсіювати акуст. хвилі, як, напр., підводний човен (ПвЧ), надводний корабель (НК).
ГА характеристика цілі — сукупність параметрів плавзасобу як джерела ГА с-лу: шумового, випроміненого, відбитого об'єктом з певною силою цілі. Кількісну оцінку взаємодії ГА явищ здійснюють за допомогою р-нь ГЛ.