Распечатать страницу

Лекція №6 - Радіоаматорський зв’язок

« Назад

Код роботи: 1510

Вид роботи: Лекція

Предмет: Радіотехніка

Тема: №6, Радіоаматорський зв’язок

Кількість сторінок: 6

Дата виконання: 2017

Мова написання: українська

Ціна: 100 грн

Вступ

1. Види радіоаматорського зв’язку

2. Діапазони частот радіоаматорського зв’язку

3. Мова радіоаматорського зв’язку

Радіоаматорський зв'язок — радіозв'язок між непрофесійними (аматорськими) радіостанціями (АРС), тобто між комплексами пристроїв, необхідних для здійснення такого зв'язку, а також техн. експериментів, змагань, вивчення особливостей поширення радіохвиль у спеціально виділених для цієї мети діап. ч-т.

У 20-ті роки саме р.-аматори переконливо продемонстрували можливість трансконтинентального зв'язку на КХ, які раніше вважалися непридатними для цього. У світі зареєстровано більш як 2 млн. АРС. Такі станції встановлено на борту орбітального комплексу "Мир", ними користувалися також в експедиціях Тура Хейєрдала.

У багатьох країнах АРС є важливою ланкою в національних сист. аварійного сповіщення про стихійні лиха. Р. -аматори першими відновили за допомогою своїх станцій перерваний землетрусом зв'язок зі зруйнованим Спітаком (Вірменія) і одними з перших прибули в Чорнобиль. Значний їх внесок у розвиток науки, техніки, міжнародних контактів та обмінів.

Координацію діяльності національних р.-аматорських організацій здійснює Міжнародна спілка радіоаматорів (IARU), яка представляє їх інтереси в Міжнародній спілці з електрозв'язку (ГШ). Р.-аматорський рух України координує Ліга короткохвильовиків.