Распечатать страницу
Главная \ База готовых работ \ Готовые работы по правовым дисциплинам \ Государственное управление и местное самоуправление \ 5991. Доповідь Місцеве самоврядування в Україні та Європейська інтеграція: правові та практичні можливості

Доповідь Місцеве самоврядування в Україні та Європейська інтеграція: правові та практичні можливості

« Назад

Код роботи: 5991

Вид роботи: Доповідь

Предмет: Державне управління та місцеве самоврядування

Тема: Місцеве самоврядування в Україні та Європейська інтеграція: правові та практичні можливості

Кількість сторінок: 3

Дата виконання: 2016

Мова написання: українська

Ціна: безкоштовно

Місцеве самоврядування як один з інститутів влади має своє специфічне значення для країни. Завдяки своїм повноваженням та функціям відбувається управління на місцях. Територіальні громади відіграють найважливішу роль в цьому питанні. Хоча, місцеве самоврядування є окремим елементом, та все ж таки має велике значення в зовнішній політиці, в тому числі це стосується з Європейською інтеграцією.

Майже з самого початку запровадження місцевого самоврядування в Україні воно орієнтується на міжнародні програми інших країн, які спрямованні на вдосконалення місцевого місцевого самоврядування в Україні.

Звертаючись до Указу Президента «Про затвердження Стратегії інтеграції України до Європейського Союзу» встановлено вимоги щодо адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу, в тому числі удосконалення законодавства місцевого самоврядування та її орієнтація на Європейський Союз.

Однією з правових можливостей до Європейської інтеграції є орієнтація нашого законодавства на Європейську хартію місцевого самоврядування та відповідність принципам до хартії. Багато положень Конституції України ґрунтуються на положеннях цієї хартії.

Окремо варто розглянути діяльність Єврорегіонів та їх роль у розвитку місцевого самоврядування в Україні. Україна залучена до діяльності чотирьох Єврорегіонів – «Буг», «Карпатський», «Нижній Дунай» та еко-Єврорегіону «Верхній Прут». Тобто всі вони сприяють розвитку транскордонної співпраці між обласними органами влади. Тобто, можна сказати, що відбувається співпраця українських міс з Євросоюзом.

Також однією з можливостей до Європейської інтеграції є стажування та направлення посадових осіб на роботу в країни Євросоюзу для ознайомлення з ії діяльністю.

Європейський досвід показує необхідність запровадити для України нову стратегії у відносинах центру і регіонів. Йдеться саме про формування нової регіональної політики, яка має передбачати перенесення пріоритетів розвитку з відомчо-галузевих на цілісно-територіальні, а також врахувати євро регіональні тенденції розвитку держави.

Як бачимо, вагоме місце тут займає регіональний та місцевий розвиток, а також формування інститутів громадянського суспільства. Зокрема, у напрямку визначено завдання:

- забезпечення розвитку інфраструктури та законодавчої бази місцевого самоврядування;

- запровадження програмно-цільового методу формування та виконання місцевих бюджетів в окремих областях згідно з вимогами Бюджетного кодексу;

- удосконалення бюджетного процесу, порядку розподілу трансфертів з державного до місцевих бюджетів, механізмів проведення запозичень до державного бюджету, забезпечення виконання бюджетів і здійснення фінансового контролю;

- забезпечення розвитку міжнародних транспортних коридорів;

- активізація транскордонного і міжрегіонального співробітництва, у тому числі в рамках Єврорегіонів;

- розвиток інфраструктури регіональних інформаційно-комунікаційних технологій;

- запровадження стратегічного планування сталого розвитку на регіональному та місцевому рівні.