Распечатать страницу
Главная \ База готовых работ \ Готовые работы по правовым дисциплинам \ Гражданская оборона \ 3974. Семінар №5, Прогнозування обстановки в зонах хімічного зараження

Семінар №5, Прогнозування обстановки в зонах хімічного зараження

« Назад

Код роботи: 3974

Вид роботи: Семінар

Предмет: Цивільний захист

Тема: №5, Прогнозування обстановки в зонах хімічного зараження

Кількість сторінок: 33

Дата виконання: 2014

Мова написання: українська

Ціна: 100 грн

Вступ

1. Аварії на хімічно-небезпечних об’єктах та характеристика зон хімічного зараження

2. Аварійне та довгострокове прогнозування хімічної обстановки

3. Розв’язування типових завдань з оцінки хімічної обстановки

4. Превентивні заходи щодо зниження масштабів хімічного впливу на об’єкти і території

Література

Хімічно небезпечним об'єктом (ХНО) вважається об'єкт господарювання, при аваріях і руйнуваннях якого можуть відбутися масові ураження людей, тварин і рослин небезпечними хімічними речовинами.

До ХНО відносяться:

- підприємства хімічної галузі промисловості, які виробляють чи використовують НХР;

- підприємства з переробки нафтопродуктів;

- підприємства інших галузей промисловості, які використовують НХР;

- підприємства, які мають на оснащенні холодильники, водонапірні станції, очисні споруди, що використовують хлор і аміак;

- залізничні станції і порти, де концентрується продукція хімічних виробництв, термінали і склади на кінцевих пунктах розміщення СДОР;

- транспортні засоби, контейнери і наливні потяги, автоцистерни, річкові і морські танкери, які перевозять хімічно небезпечні продукти;

- склади і бази, на яких зберігаються запаси речовин для дезактивації, дератизації сховищ для зерна і продуктів його переробки.

В зонах можливого хімічного зараження в Україні проживає близько 20 млн. чоловік, що становить 38,5% населення, яких потрібно захистити у випадку можливих аварій.

1. Наказ Міністерства з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 06.08.2002 № 186 "Про введення в дію Методики спостережень щодо оцінки радіаційної та хімічної обстановки".

2. Євдін О.М., Могильниченко В.В., Скидан М.А., Рибакова Е.О. Захист населення і територій від надзвичайних ситуацій. Том 1. "Техногенна та природна небезпека". Посібник. - К.: КІМ, 2007. - 636 с.

3. Небезпечні хімічні речовини в природі, промисловості і побуті. Довідник експрес-інформація у символах. - К.: Чорнобиль інтерінформ, 1998. - 297 с.

4. Депутат О.П., Коваленко І.В., Мужик І.С. Цивільна оборона.Навчальний посібник/ За ред. Кашина П.І. – Львів, «П.П. Василькевич К.І.», 2005.

5. Стеблюк М.І. Цивільна оборона, - Київ, Урожай, 2004.

6. Методика прогнозування масштабів зараження СДОР при аваріях на хімічно-небезпечних об’єктах на транспорті. – К., Штаб ЦО України, 1992.

7. Гончарук В.Є., Качан С.І., Орел С.М., Пуцило В.І., «Оцінка обстановки у надзвичайних ситуаціях». Навчальний посібник, Львів 2004р., Видавництво НУ «Львівська політехніка».

8. Васійчук В.О., Гончарук В.Є., Качан С.І., Мохняк С.М. « Основи цивільного захисту» Навч. посібник, Львів, 2010 р., В-во Львівської політехніки, 384 с.