Распечатать страницу
Главная \ База готовых работ \ Готовые работы по правовым дисциплинам \ Гражданская оборона \ 3971. Семінар №2, Моніторинг небезпек, що можуть спричинити надзвичайні ситуації

Семінар №2, Моніторинг небезпек, що можуть спричинити надзвичайні ситуації

« Назад

Код роботи: 3971

Вид роботи: Семінар

Предмет: Цивільний захист

Тема: №2, Моніторинг небезпек, що можуть спричинити надзвичайні ситуації

Кількість сторінок: 28

Дата виконання: 2014

Мова написання: українська

Ціна: 100 грн

Вступ

1. Надзвичайні ситуації та причини їх виникнення

2. Мета і завдання системи моніторингу небезпек

3. Галузевий моніторинг довкілля та його основні показники

4. Територіальний моніторинг НС

5. Паспортизація та реєстрація об’єктів підвищеної небезпеки

6. Зонування територій за ступенем небезпеки

Література

Природно-техногенна ситуація в Україні залишається напруженою, а в ряді її складових і в окремих регіонах країни – загрозливою. У цьому аспекті набувають своєї практичної ваги питання прогнозування та запобігання надзвичайних ситуацій техногенного характеру. Досвід підтверджує, що необхідно насамперед проводити постійний моніторинг найнебезпечніших об'єктів.

Як свідчить багаторічний досвід, без урахування даних моніторингу і прогнозування НС неможливо планувати розвиток територій, приймати рішення на будівництво промислових і соціальних об’єктів, розробляти програми і плани з попередження та ліквідації можливих НС.

Від ефективності і якості проведення моніторингу та прогнозування залежить ефективність і якість програм, планів, прийняття рішень щодо запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій.

Необхідно підкреслити, що якість моніторингу і прогноз надзвичайних ситуацій значною мірою впливає на ефективність діяльності у сфері зниження ризиків їх виникнення і зменшення їх масштабів.

1. Закон України «Про об’єкти підвищеної небезпеки», №2245-111 від 18.01.2001 р.

2. Постанова № 250 Кабінету Міністрів України від 7 квітня 1995 р. «Про Програму створення Урядової інформаційно-аналітичної системи з питань надзвичайних ситуацій на 1995 рік».

3. Захист населення і територій від надзвичайних ситуацій. Т.1. Техногенна та природна небезпека / За загальною редакцією В.В. Могильниченка. – К.: КІМ, 2007. - 636 с.

4. Основи цивільного захисту / за загальною ред.. Болотських М.В. - К. – 2008. – 223 с.

5. Михайлюк В.О., Халмурадов Б.Д. Цивільна безпека: Навч. пос. – К.: Центр учбової літератури, 2008. - 158 с.