Распечатать страницу

Семінар №5, Договір про надання послуг

« Назад

Код роботи: 3865

Вид роботи: Семінар

Предмет: Забезпечення виконання зобов’язань

Тема: №5, Договір про надання послуг

Кількість сторінок: 50

Дата виконання: 2018

Мова написання: українська

Ціна: 650 грн

План семінарського заняття

1. Договір про надання послуг.

2. Виконання договору про надання послуг.

3. Відшкодування виконавцеві фактично зазнаних витрат за договором про безоплатне надання послуг.

4. Відповідальність виконавця за невиконання або неналежне виконання договору про надання послуг.

Рекомендована література: 9, 10, 13, 17, 20, 21, 23, 33, 42, 49, 51.

Питання для самоконтролю

1. В чому відмінність договору надання послуг від договору підряду?

2. Назвіть основні риси договору зберігання?

3. В чому особливість зберігання на товарному складі?

4. Поняття «варанту»?

5. Які види страхування ви знаєте?

6. Поняття «суброгації» та механізм її застосування?

7. Спільне та відмінне в договорі доручення та комісії?

8. Що таке делькредере?

9. Назвіть особливість агентських договорів?

Практичні завдання:

Задача 1

ТОВ “Радомир” уклало із Акціонерним банком “Лондер-інк” договір про надання банківського сейфу, при чому банк за умовами договору не ніс відповідальності за вміст сейфу.

Чи можна розглядати укладений договір як договір зберігання ?

Назвіть норми ЦК (за їх наявності), якими регулюються договірні відносини між ТОВ “Радомир” та АБ “Лондер-інк”.

Задача 2

Юрченко здав в хімчистку два костюми строком на 10 днів. Костюми були почищені своєчасно, але Юрченко прийшов за ними лише через два тижні. Однак напередодні деякі речі, в тому числі і костюми Юрченка, були викрадені із приміщення хімчистки. Юрченко вимагав відшкодування йому вартості втрачених костюмів. Хімчистка відмовилася це зробити, посилаючись на те, що Юрченко прострочив їх отримання, і що вини хімчистки у втраті костюмів не встановлено.

Хто має рацію в цьому спорі?

Задача 3

Василь у зв’язку із вкрай поганим зором, попросив свого друга Вадима підписати замість нього договір позики на суму 500 гривень. Після спливу обумовленого строку дії договору позикодавець звернувся до позичальника з вимогою про повернення боргу. На це боржник відповів, що він нічого не позичав і кредитор не зможе доказати факту укладення договору позики.

Проаналізуйте ситуацію.

Задача 4

В якій із нижченаведених ситуацій присутній договір доручення?

1. Бабуся відправила 13-літнього онука здати в хімчистку її пальто, видала для цього онукові необхідну суму грошей, нагадавши, щоб під час оформлення замовлення в хімчистці онук зазначив саме її ім’я та домашню адресу, аби потім бабуся могла самостійно за квитанцією забрати пальто.

2. Металургійний завод для задоволення своїх потреб в сировині домовився з підприємцем, що той скуповуватиме металобрухт і постачатиме його на завод. Всі витрати підприємця завод зобов’язався компенсувати.

3. Неповнолітній Сергій дав молодшому братові свою банківську платіжну картку, оформлену на картковий субрахунок батька, навчив нею користуватись і відправив його в супермаркет придбати продукти харчування.

4. З метою поповнення обігових коштів акціонерного товариства загальні збори акціонерів доручили голові правління товариства укласти кредитний та іпотечний договір з банком.

Задача 5

Яковлєв та Смирнов, які проживали в м. Харків, уклали договір позики строком на один рік, за яким Смирнов передав Яковлєву грошову суму в розмірі 10000 гривень. Коли підійшов час розрахунку Смирнов зателефонував Яковлєву та повідомив його, що переїхав на постійне місцепроживання до міста Москва (Росія), тому просить Яковлєва передати йому гроші там та повернути борг в російських рублях. Яковлєв відмовився, зазначивши, що договір вони укладали в Харкові, сума боргу рахувалася в гривнях, отже він віддасть гривні в місці укладення договору.

Хто має рацію в даному спорі?

Задача 6

Телєгін здав квиток у касу аеропорту, оскільки літак, на якому він повинний був летіти з Харкова в Київ затримався на три години і він вже не встигав зробити пересадку на рейс Київ — Анталія в Борисполі, де йому було заброньовано місце. При цьому він вимагав відшкодувати не тільки вартість квитка, але й заплатити штраф, передбачений у транспортному статуті, а також вартість туристичної путівки в Анталію, купленої в туристичній агенції “Гамалія”, і відшкодувати моральний збиток. Адміністрація аеропорту відмовилася платити, мотивуючи це тим, що затримка вильоту відбулася через страйк заправників палива, а не з вини адміністрації аеропорту.

Чи підлягає задоволенню вимога пасажира Телєгіна? Чи зміниться рішення задачі, якби затримка відбулася через відсутність палива або технічної несправності літака?

Задача 7

Грищенко звернувся до Іванова з позовом про відшкодування вартості речей, які були передані йому на зберігання.

На суді відповідач, не заперечуючи факту залишення у нього позивачем речей на зберігання, зазначив, що речі Грищенка були вкрадені у нього разом з його власними речами, хоча він і застосовував всі необхідні мірі для забезпечення їх збереження.

Суд задовольнив позов Грищенка, зазначивши, що Грищенку була заподіяна недоговірна шкода, оскільки Іванов прийняв речі на зберігання не на підставі договору, а в порядку добросусідських відносин.

Чи вірне рішення прийняв суд?

Індивідуальна робота:

Реферативні доповіді:

1. Послуги в цивільному праві України.

2. Цивільно-правове регулювання зобов’язань з надання туристських послуг.

Самостійна робота:

1. Дайте визначення термінам: послуга, публічний договір, протокол, каско, делікт, давність, джентльменська угода, довіреність.

2. Скласти довіреність на вчинення будь-яких дій.