Распечатать страницу
Главная \ База готовых работ \ Готовые работы по правовым дисциплинам \ Обеспечение исполнения обязательств \ 3861. Семінар №1, Загальні положення про зобов'язання. Виконання зобов'язань. Способи забезпечення виконання зобов'язань. Припинення зобов'язань

Семінар №1, Загальні положення про зобов'язання. Виконання зобов'язань. Способи забезпечення виконання зобов'язань. Припинення зобов'язань

« Назад

Код роботи: 3861

Вид роботи: Семінар

Предмет: Забезпечення виконання зобов’язань

Тема: №1, Загальні положення про зобов'язання. Виконання зобов'язань. Способи забезпечення виконання зобов'язань. Припинення зобов'язань

Кількість сторінок: 50

Дата виконання: 2018

Мова написання: українська

Ціна: 650 грн

План семінарського заняття

Теоретична частина:

1. Поняття зобов’язального права. Особливості зобов’язального права як підгалузі цивільного права.

2. Принципи виконання зобов’язання.

3. Структура зобов’язального права.

4. Види зобов’язань в цивільному праві.

5. Заміна осіб зобов’язання.

6. Способи забезпечення виконання зобов’язання.

7. Підстави припинення зобов’язання.

Рекомендована література: 2, 6, 8, 9, 11, 13, 20, 24, 33, 37, 38, 39, 43, 51.

Питання для самоконтролю

1. Поняття зобов’язання?

2. Яке місце займає зобов’язальне право в цивільному праві?

3. Назвіть принципи виконання зобов’язань?

4. Чим відрізняються солідарні зобов’язання від дольових?

5. Які зобов’язання називаються субсидіарними?

6. Що таке цесія?

7. Яким чином можна замінити кредитора та боржника в зобов’язанні?

8. Назвіть способи забезпечення виконання зобов’язань?

9. В чому відмінність завдатку від авансу?

10. Перерахуйте підстави припинення зобов’язання?

Практичні завдання:

Задача 1

Між продавцем і покупцем було укладено договір купівлі-продажу жилого будинку. Договір був нотаріально посвідчений та зареєстрований. Продавець зобов’язався звільнити помешкання в місячний строк та виписатися з нього, але своє зобов’язання не виконав, посилаючись на те, що у нього немає іншого помешкання, де він міг би жити.

Покупець звернувся за порадою до юридичного консультанта, який роз’яснив йому, що він не має права вимагати виселення продавця, адже внаслідок цього буде порушено конституційне право останнього на житло. Консультант порадив покупцеві примусово взяти з будинку яку-небудь цінну річ і не віддавати її продавцеві до тих пір, поки той не звільнить помешкання.

Дайте правову оцінку консультації? Чи виникло у покупця право на притримання речі? Яким чином покупець може задовольнити свої законні інтереси?

Задача 2

Магазин електроніки відмовився продати Іваненку виставлений на вітрині ноутбук, пояснивши, що ноутбук тримають на вітрині в рекламних цілях, на складі магазину таких комп’ютерів більше немає і придбати його Іваненко зможе лише через три місяці, коли від виробника надійде нова партія аналогічного товару.

Чи правомірні дії магазину? Чи порушені права та законні інтереси Іваненка? Якщо так, як Іваненку їх захистити?

Задача 3

Телєгін здав квиток у касу аеропорту, оскільки літак, на якому він повинний був летіти з Харкова в Київ затримався на три години і він вже не встигав зробити пересадку на рейс Київ — Анталія в Борисполі, де йому було заброньовано місце. При цьому він вимагав відшкодувати не тільки вартість квитка, але й заплатити штраф, передбачений у транспортному статуті, а також вартість туристичної путівки в Анталію, купленої в туристичній агенції “Гамалія”, і відшкодувати моральний збиток. Адміністрація аеропорту відмовилася платити, мотивуючи це тим, що затримка вильоту відбулася через страйк заправників палива, а не з вини адміністрації аеропорту.

Чи підлягає задоволенню вимога пасажира Телєгіна? Чи зміниться рішення задачі, якби затримка відбулася через відсутність палива або технічної несправності літака?

Задача 4

Позивач найняв адвоката для ведення справи в господарському суді. Після кількох судових засідань адвокат уклав з відповідачем мирову угоду, яка була затверджена ухвалою суду, а провадження у справі припинене. Умови мирової угоди позивача не задовольнили. Позивач подав інший позов про стягнення збитків з адвоката, відповідача і господарського суду солідарно, обґрунтовуючи свої вимоги тим, що не надавав адвокатові повноважень на підписання мирової угоди, чого суд не перевірив.

Чи правомірні вимоги Позивача? Чи зобов’язує Позивача мирова угода, укладена Адвокатом? Як слід Позивачеві захищати свої інтереси? Вирішіть справу.

Індивідуальна робота:

Реферативні доповіді:

1. Порівняльна характеристика Цивільного кодексу Російської Федерації з Цивільним кодексом України.

2. Проблеми гармонізації та уніфікації сучасного приватного права.

3. Основні тенденції розвитку договірного права на сучасному етапі.

4. Загальна характеристика договірного права України.

Самостійна робота:

1. У вигляді таблиці зробіть перелік договорів та сторін договору, вкажіть статтю, необхідність нотаріального посвідчення та державної реєстрації за ЦК України та ГК України.

№ п / п

Назва договору

Сторони в договорі

Нотаріальне посвідчення

Державна реєстрація

Посилання на нормативно-правовий акт

1.

Договір поставки

Постачальник покупець

-

-

Ст. 712 ЦКУ Ст. 265 ГКУ

2. Дайте визначення термінам: зобов’язання, боржник, кредитор, шикана, цесія.