Лекція №6 - Власник прав на інтелектуальну власність права і обов'язки
Код роботи: 2692
Вид роботи: Лекція
Предмет: Інтелектуальна власність в науково-технічній діяльності
Тема: №6, Власник прав на інтелектуальну власність: права і обов'язки
Кількість сторінок: 14
Дата виконання: 2017
Мова написання: українська
Ціна: 100 грн
Вступ
1. Як правильно кваліфікувати порушення прав?
2. Відповідальність за порушення прав
3. Захист прав власника
Конституція України гарантує право кожного громадянина на захист інтелектуальної власності, авторських прав, моральних і матеріальних інтересів, що виникають у зв'язку з різними видами інтелектуальної діяльності (стаття 54). Стосовно винаходів і корисних моделей, які є об'єктами інтелектуальної власності, слід зазначити, що будь-яке посягання на права власника патенту, передбачене статтею 23 Закону України "Про охорону прав на винаходи і корисні моделі", вважається порушенням прав власника патенту, що тягне за собою відповідальність згідно з чинним адміністративним, цивільним і кримінальним законодавствами України.
Для промислових зразків ця норма визначена статтею 20 Закону України "Про охорону прав на промислові зразки". Для власників знаків для товарів і послуг статтею 20 Закону України "Про охорону прав на знаки для товарів і послуг". Для власника зареєстрованої топографії ІМС статтею 16 Закону України "Про охорону прав на топографії інтегральних мікросхем". Таким порушенням визнаються дії з боку будь якої особи щодо:
- виготовлення, пропонування для продажу, введення в господарський оборот, застосування або ввезення чи зберігання в зазначених цілях продукту, що охороняється патентом;
- застосування способу, що охороняється патентом, або пропонування його для застосування в Україні, якщо особа, яка пропонує цей спосіб, знає про те, що його застосування забороняється без згоди власника патенту або, виходячи з обставин, що і так очевидно;
- пропонування для продажу, введення в господарський оборот, застосування або ввезення чи зберігання в зазначених цілях продукту, виготовленого безпосередньо способом, що охороняється патентом.
Необхідно знати, що продукт визнається виготовленим із застосуванням запатентованого винаходу (корисної моделі), якщо при цьому використано кожну ознаку, включену до незалежного пункту формули винаходу (корисної моделі), або ознаку, еквівалентну їй.
Спосіб, що охороняється патентом, визнається застосованим, якщо використано кожну ознаку, включену до незалежного пункту формули винаходу, або ознаку, еквівалентну їй.
Аналогічні норми є чинними і для інших об'єктів промислової власності.
Наприклад, таким порушенням визнаються дії з боку будь-якої особи щодо застосування зареєстрованого знака або позначення, схожого із зареєстрованим знаком до ступеня змішування (схожого з ним настільки, що їх можна сплутати) на товарах і при наданні послуг, для яких його зареєстровано, на упаковці товарів, у рекламі, друкованих виданнях, на вивісках, під час показу експонатів на виставках і ярмарках, що проводяться в Україні, в проспектах, рахунках, на бланках та в іншій документації, пов'язаній із введенням зазначених товарів і послуг в господарський оборот.
На вимогу власника охоронного документа (патенту, свідоцтва),таке порушення повинно бути припинено, а порушник зобов'язаний відшкодувати власнику патенту заподіяні збитки.
Вимагати поновлення порушених прав власника патенту (свідоцтва) може також особа, яка придбала ліцензію, якщо інше не передбачено ліцензійним договором.