Распечатать страницу
Главная \ База готовых работ \ Готовые работы по компьютерным дисциплинам \ Современные информационные технологии (СИТ) \ 919. Лабораторна робота №2 Робота з інформаційно-пошуковою системою Ліга

Лабораторна робота №2 Робота з інформаційно-пошуковою системою Ліга

« Назад

Код роботи: 919

Вид роботи: Лабораторна робота

Предмет: Сучасні інформаційні технології (СІТ)

Тема: Робота з інформаційно-пошуковою системою Ліга

Кількість сторінок: 21

Дата виконання: 2016

Мова написання: українська

Ціна: 200 грн.

Мета: Надбання навиків роботи з інформаційно-пошукової системи Ліга.

Теоретичні відомості

Інформаційно-пошукова система Ліга дозволяє швидко і в зручній формі знаходити потрібні в даний момент часу документи, законодавчі і нормативні акти, консультації та коментарі спеціалістів. Система Ліга – професійна правова система, це сімейство програмних продуктів: Ліга – закон (для юридичних підрозділів підприємств), Ліга – бухгалтер (для підприємців і бухгалтерів), Ліга – закон (для бюджетних установ, судів, нотаріальних контор), Ліга – еліт (для підприємств і організацій), Ліга – бізнес (для середнього і малого бізнесу), Ліга – корпорація (для великих підприємств з розподіленою структурою) та ряд інших тематичних напрямів (Ліга-консультант ЗЕД, Ліга – консультант податків тощо). Комплексні рішення для інформаційно-правового забезпечення організацій у цілому пропонують Ліга – бізнес, Ліга – еліт, Ліга – корпорація. Спеціалізовані інформаційно-правові системи Ліга – бухгалтер, Ліга – закон класик, Ліга – закон юрист. Спеціалізовані тематичні CD-довідники: Ліга – практик, Ліга – консультант бухгалтера.

Система містить у своєму складі наступні бази даних “Закон”, “Податки”, “Кодекси”, “Угоди”, “Різне”, має словник термінів і путівник. Крім того система надає можливість отримувати ділові новини в режимі реального часу через розділ “Інформаційне бюро”. Інтерфейс програми забезпечує простий та швидкий доступ до більшості часто використовуваних операцій (рис. 2.1).

Система має наступні інформаційне наповнення:

- Нормативно-правові акти і роз’яснення за напрямками: “Національні стандарти”, “Бухгалтерський облік”, “Податки. Збори. Платежі”, “Підприємницька діяльність”;

- Форми для бухгалтера– усі форми бухгалтерської, податкової, статистичної звітності, бланки первинних та інших документів та довідкова інформація по їх заповненню;

- Консультації – консультації та коментарі спеціалістів, опубліковані у провідних ділових виданнях, а також анотації до матеріалів періодичних видань (понад 20 видань);

- Довідники– різноманітна довідкова інформація (норми, правила, ставки, індекси, курси валют тощо), представлена у вигляді списків, таблиць (понад 1200 довідників);

- Підсумки тижня– щотижневі та щомісячні аналітичні огляди законодавства і економічної преси;

- Типові договори– зразки громадсько-правових договорів і процесуальних документів;

- Термінологічний словник– усі визначення і терміни, що зустрічаються у нормативно-правових актах.

Система включає понад 54 000 документів і постійно оновлюється: щоденно по Е-mail, через FTP-сервер, через HTTP-сервер, або на компакт-дисках (1, 2, 4 рази на місяць).

У програмі підтримуються наступні види пошуку документів:

- Пошук за реквізитами документа;

- Пошук за допомогою класифікатора;

- Пошук по ключовим словам;

- Пошук за допомогою навігатора

- Пошук за останніми надходженнями.

Знайдений документ завжди подається з усіма змінами та доповненнями, що відображається за допомогою кольорів тексту. Зелений текст – останні зміни, що були внесені в чинний документ, синій колір – позначаються документи, на які є посилання  у даному тексті. Знайдені документи можна переглянути, перекласти на російську або англійську мови, записати на диск або занести в персональний портфель, роздрукувати. В документах можна виконувати пошук (слова, виразу), розставляти закладки.

Система Ліга-закон надає користувачу на вибір кілька шаблонів  інтерфейсів робочого столу програми: стандарт 1, керівник, юрист, бухгалтер, стандарт 2. Користувач може обирати зручний для роботи інтерфейс з списку шаблонів, що розташовано у лівій верхній частині екранної сторінки програми. В різних інтерфейсах по різному представлено режими роботи і пошуку документів на лівій частині панелі

Путівник бухгалтера – систематизована відбірка нормативно-правових актів, листів і роз’яснень по питанням податкового обліку, бухгалтерського обліку, підприємницької діяльності у звичній для бухгалтера класифікації.

Консультаціїпонад 7 000 відповідей на питання, консультації і коментарі спеціалістів на актуальні теми: бухгалтерський облік і оподаткування, особливості здійснення господарської та зовнішньоекономічної діяльності, валютне регулювання і валютний контроль, різноманітні аспекти орендних, бартерних, вексельних та інших операцій.

Особисті портфелі – зручний інструмент, який дозволяє створювати і зберігати будь-які відбірки документів по тематикам і напрямкам, що цікавлять конкретного користувача.

Закладки – дають можливість відзначити важливу для користувача інформацію і потім швидко до неї перейти. Можна використовувати 4 типи закладок: примітки, коментарі, запитання, оклики.

Конвертор валют – спеціальна програма, яка дозволяє перерахувати заданий об’єм валюти  в іншу по курсу НБУ, побудувати графіки, переглянути таблицю курсів гривні.

Б919, Рис. 1 - Екранна сторінка системи Ліга

Рис. 1. Екранна сторінка системи Ліга

Завдання та порядок виконання роботи

1. Завантажити інформаційно-пошукову систему Ліга (за допомогою кнопки Пуск або кнопки на панелі Microsoft Office).

2. Поступово змініть шаблони інтерфейсів робочого столу програми: стандарт 1, керівник, юрист, бухгалтер. Ознайомтесь з принципами роботи програми.

3. Вибрати пункт меню “Нормативна база” – “Тематичні напрямки” – “Цінні папери”. Переглянути список законодавчих актів. Вибрати один з них переглянути його зміст.

4. В пункті меню “Нормативна база” вибрати “Опублікування в періодиці”. Обрати журнал “Бухгалтер” за останній рік і переглянути знайдені документи, опубліковані за будь якій місяць.

5. Виконати послідовність команд “Консультації ”- “Ключові слова” – “Єдиний податок” – “База оподаткувань”. Переглянути один з документів.

6. Вибрати в меню “Термінологічний словник”, де вказати літеру “А”. Переглянути постанови Кабінету Міністрів по банку “Аваль”, по літері “О” переглянути постанови Кабінету Міністрів по офшорних зонах.

7. Переглянути встановлені форми статистичної звітності за допомогою пункту меню “Типові договори та форми” – “Форми звітності” - “За призначенням” – “Статистична звітність”. Заповнити бланк у Word і зберегти у своїй папці.

8. Переглянути курс долару за минулий рік використовуючи команду меню “Довідники” – “Курс валют” – Долар США.

9. Виконати послідовність команд “Фінансова інформація” – “Фінансовий ринок”, переглянути один з документів.

10. Виконати пошук документа за допомогою команди меню “Запит на пошук”. У вікні пошуку задати: “Вид” – Постанова Верховної Ради. Переглянути список знайдених  документів.

11. Задати наступні критерії пошуку: “Слова з назви” – банки, “Дата прийняття” – довільна. Переглянути знайдений документ.

12. Знайти документи по наступному критерію пошуку: “Видавник” – Державна податкова адміністрація, “Статус документа” – чинний. Переглянути.

13. Скопіювати у Word останній абзац документа, повернутись до АІС “Ліга”.

14. Виконати переклад документа на російську мову.

15. Виконати пошук в документі сполучення “Україн”.

16. В знайденому документі встановити закладку проти назви документа. Переконайтесь у роботі закладки.

17. Ознайомтесь з принципами організації особистого портфеля. Створити власний портфель, занести останній знайдений документ до власного портфеля (за допомогою контекстного меню).

18. Переконайтесь у роботі власного портфелю, через пункт меню „Портфелі”.

19. За допомогою пункту меню “Портфелі” вибрати форму бланку податкової декларації  з ПДВ, переглянути, заповнити і зберегти у своїй папці.

20. За допомогою панелі інструментів завантажити дошку оголошень, де у вікні “Сервіси” – „Інформаційне бюро” обрати одну з подій і переглянути повідомлення.

21. Оформити звіт, зробити висновки і відповісти на контрольні питання.

Контрольні питання

1. Призначення пункту меню “Моніторинг законів”.

2. Призначення пункту меню “Сервіси”.

3. Як виконується збереження документа на диску?

4. Які параметри необхідно знати для пошуку документа?

5. Яким чином застосовується Ліга для пошуку фінансової інформації?

6. Пояснити як знайти у Лізі примірники звітних форм?

7. Яким чином застосовуються пункти меню „Тематичні напрямки” та „Ключові слова”?

8. Для чого застосовується „Портфель” і як з ним працювати?