Лабораторна робота №2, Реєстрація e-mail адреси та робота з електронною поштою в мережі Internet
Код роботи: 907
Вид роботи: Лабораторна робота
Предмет: Інтернет та всесвітня павутина
Тема: №2, Реєстрація e-mail адреси та робота з електронною поштою в мережі Internet
Кількість сторінок: 21
Дата виконання: 2016
Мова написання: українська
Ціна: 150 грн
Мета: Ознайомитись з можливостями поштових серверів. Оволоділи навичками реєстрації адреси електронної пошти в мережі INTERNET. Дослідити основні можливості роботи з поштовою скринькою.
Загальні положення
Реєстрація e-mail адреси
В адресний рядок вікна Internet Explorer ввести адресу одного з поштових серверів (www.ukr.net, www.mail.ru, www.hotmail.com або інші). Після того, як поштовий сервер завантажиться, знайти і натиснути гіперпосилання „Реєстрація”. Відкриється реєстраційна сторінка. Відповівши на всі питання, які будуть задані, зареєструвати власну електронну адресу. Запам’ятати (або записати) власну адресу і пароль. Запам’ятати (або записати) контрольне питання та відповідь. Слід мати на увазі наступне:
- при визначенні адреси електронної пошти не дозволяється використовувати символ „підкреслювання”.
- якщо реєстраційне ім’я співпадає з іменем, раніше зайнятим іншим клієнтом, сервер запропонує його змінити.
- пароль повинен містити не менше чотирьох символів. Він не може співпадати з реєстраційним іменем.
Робота з поштовими повідомленнями
Отримання поштових повідомлень. Завантажити поштовий сервер. Обрати папку Входящие. Відкриється форма, яка містить теми всіх поштових повідомлень, які надійшли на Вашу адресу, та адреси їх відправників. Подвійне натискання мишею на темі деякого повідомлення відкриває його. Для відкриття листа в новому вікні слід натиснути праву кнопку миші та у контекстному меню обрати команду Открыть в новом окне.
Відправка електронного листа. Завантажити поштовий сервер. Обрати команду меню Написать письмо. Відкриється форма, яка містить поля, обов’язкові для заповнення. В поле Кому ввести електронну адресу або, при необхідності, декілька адрес. В поле Копія при необхідності ввести адреси тих осіб, кому слід відправити копії цього електронного листа. Визначити тему повідомлення. Ввести текст повідомлення. Натиснути кнопку Отправить. Простий електронний лист буде відправлено. При відправці електронного листа з вкладеними файлами крім введення тексту повідомлення слід встановити текстовий курсор в поле Присоединить та, натиснувши кнопку Обор, обрати потрібний файл. В полі з’явиться повна адреса обраного файла. Натиснути кнопку Присоединить. Екранна форма перезавантажиться, в ній з’явиться інформація про те, що до листа приєднано файл. Операцію повторити для кожного з файлів, які необхідно приєднати до поштового повідомлення. Натиснути кнопку Отправить.
Перегляд електронного листа з вкладеними файлами. Завантажити поштовий сервер. Обрати папку Входящие. Відкрити лист. Залежно від потреби обрати одну з команд: Скачать (вкладений файл буде збережено на Вашему комп’ютері у визначеній у діалоговому вікні папці, Открыть (вкладений файл буде відкрито у новому вікні) або Удалить.
Відповідь на електронний лист. Щоб відповісти на щойно прочитаний електронний лист його автору слід скористатись командою Ответить. В цьому випадку відкриється форма, дуже схожа на форму, що відкривається по команді Написать письмо, але її поля Кому та Тема вже є заповненими потрібною службовою інформацією (яку при необхідності можна скорегувати), а у полі, призначеному для тексту листа відображається вміст отриманого листа, який не рекомендується видаляти, оскільки він нагадає кореспонденту, про що він писав. При необхідності цей текст можна використовувати вибірково, у вигляді цитат.
Переадресація електронного листа. Переадресація – це перенаправлення отриманого повідомлення за іншою адресою. Щоб переадресувати електронного листа іншому адресату слід скористатись командою Переадресовать.Відкриється форма, у якій необхідно визначити адресу того користувача, якому слід переадресувати лист.
Видалення електронних листів з поштової скриньки. Щоб видалити електронного листа слід встановити прапорець ліворуч від кожного з листів, які слід видалити. Натиснути кнопку Удалить.
Підписка на списки розсилки
Щоб підписатись на списки розсилки необхідно:
1) Завантажити поштовий сервер. Ввести свою адресу і пароль.
2) У меню вибрати пункт Рассылки. У вікні, що відкриється, вибрати необхідну категорію (бізнес, кулінарні рецепти тощо). Натиснути кнопку Сохранить, а потім кнопку Тест. У поштовій скриньці з’явиться повідомлення, у якому буде вказано, на які категорії буде здійснюватись розсилка. Тестом можна скористатись також у випадку, коли необхідно згадати, на які категорії раніше було зроблено підписку на розсилку.
Щоб відмовитись від отримання розсилки за деякою категорією необхідно обрати пункт Рассылки, відмінити списки (зняти встановлені раніше прапорці) та натиснути кнопку Внести изменения.
Робота з папками
Для впорядкування одержаних поштових повідомлень поштовий сервер надає клієнтам можливість створювати папки та переносити в них отримані повідомлення. Крім того, для роботи користувачу надається декілька стандартних папок: Исходящие – в цю папку у випадку відсутності з’єднання з Інтернет розміщують готові листи, які пощтовий сервер автоматично відішле адресату при появі такого з’єднання; Черновики – папка призначається для збереження поштових відправлень, роботу над якими ще не завершено.
Щоб створити папку необхідно:
1) Вибрати пункт меню Папки. На екрані з’явиться вікно, у якому будуть представлені папки, які вже існують.
2) Створити нову папку, надати їй ім’я.
3) Повернутись до категорії Входящие.
4) Відмітити файли, які слід перемістити в папку.
5) У спадаючому списку існуючих папок обрати ту папку, до якої їх необхідно перемістити.
6) Натиснути ОК.
Завдання до виконання роботи
1. На одному з поштових серверів зареєструвати власну електронну адресу. Повідомити цю адресу іншим студентам, які беруть участь у виконанні завдання, та отримати від них їхні електронні адреси.
2. Надіслати поштові повідомлення за отриманими електронними адресами.
3. Перевірити власну поштову скриньку та переглянути отримані повідомлення.
4. Підписатись на списки розсилки за категоріями, наданими викладачем (бізнес, кулінарні рецепти тощо). Здійснити тестування.
5. Переадресувати електронного листа іншому адресату. Відповісти на декілька отриманих електронних листів.
6. Надіслати поштове повідомлення одночасно за декількома адресами. Дізнатись у адресатів про їх отримання.
7. Надіслати поштове повідомлення за однією з адрес, встановивши прапорець, який інформує відправника про отримання повідомлення.
8. Відправити електронного листа з вкладеним в нього графічним файлом та документом MS Word.
9. Отримавши електронного листа з вкладеним в нього графічним файлом та документом MS Word здійснити перегляд отриманих документів. Зберегти отримані документи на власному комп’ютері.
10. Видалити один з отриманих листів. Одночасно видалити декілька листів.
11. Завершити роботу з поштовим сервером. Знов завантажити поштовий сервер та спробувати завантажити власну поштову скриньку з невірним паролем. Відповісти на всі питання поштового сервера та визначити новий пароль. Запам’ятати (або записати) його.
12. Внести електронні адреси студентів групи в адресну книгу та, використовуючи її, відправити їм електронні листи.
13. Створити потрібні папки та впорядкувати електронні повідомлення, що зберігаються у Вашій поштовій скринці, переклавши їх у ці папки.