Лабораторна робота №1, Дослідження інтерфейсу та функціональних можливостей програми Internet Explorer
Код роботи: 906
Вид роботи: Лабораторна робота
Предмет: Інтернет та всесвітня павутина
Тема: №1, Дослідження інтерфейсу та функціональних можливостей програми Internet Explorer
Кількість сторінок: 21
Дата виконання: 2016
Мова написання: українська
Ціна: 150 грн
Мета роботи: Ознайомитись з призначенням та принципами роботи програми Internet Explorer. Дослідити його функціональні можливості та елементи вікна.
Загальні положення
Під браузером розуміють програму перегляду інформації в WWW. При цьому всі дані інформаційних ресурсів підготовлені в спеціальному гіпертекстовому форматі мовою HTML (HyperText Markup Language). Браузер є засобом перегляду, призначеним для виконання переходів і одержання доступу до інформаційних ресурсів WWW.
Запуск та завершення роботи з програмою Internet Explorer
Залежно від конфігурації програмного забезпечення комп'ютера та операційного середовища існує кілька методів запуску програми Internet Explorer:
1) двічі клацнути піктограму Internet Explorer на Робочому столі Windows (при її наявності);
2) виконати команду Головного меню Пуск – Програми - Internet Explorer;
3) відкрити будь-який файл з розширенням .htm або .html, двічі клацнувши його мишею;
4) запустити програму Internet Explorer (файл iexplore.exe) на виконання командою Пуск – Выполнить – Обзор (Як правило, вона знаходиться за адресою C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe)
5) двічі клацнути на Робочому столі ярлик, який представляє збережену раніше Web-сторінку. Після цього завантажиться програма Internet Explorer, у вікні якої відкриється відповідний документ.
Завершення роботи з програмою Internet Explorer здійснюється будь-яким способом, придатним для завершення роботи з програмним додатком Windows/
Адресний рядок. Містить URL (тобто Web-адресу) відображеного в браузері на даний момент документа.
Рядок стану браузера. Повідомлює про поточний стан браузера. Відбиває інформацію про різні стадії процесу завантаження документа: установлення контакту з Web-сервером, передану частина документа в процентах та ін. По закінченню передачі документа в рядку міститься інформація про посилання, на який показує курсор мишки.
Смуги гортання. Це – звичні для Windows-додатків смуги гортання, потрібні для пересування поточним Web-документом.
Призначення кнопок панелі інструментів вікна Internet Explorer
1. Back (Назад) або комбінація клавіш Alt-, або команда меню Вид – Переход - Назад.
Кнопка Back дозволяє повернутися з поточного документа до попереднього. Ці два документи не обов'язково мають бути з'єднані гіпертекстовим посиланням. Читаючи документ А, можна завантажити документ Б, просто вводячи його адресу в адресний рядок. Тоді кнопка Back дозволить користувачеві повернутися назад в документ А. Якщо користувач за допомогою гіпертекстового посилання перейде до іншої частини того самого документа, кнопка Back поверне користувача на попереднє місце цього документа, а не до попереднього документа.
2. Forward (Вперед) або комбінація клавіш Alt-®, або команда меню Вид – Переход - Вперед. Ця кнопка доступна тільки тоді, коли треба повернутися на один або кілька кроків назад кнопкою Back. Вона дозволяє відмінити повернення і знову завантажити наступний документ у ланцюжку, що його пройшов користувач. Такий самий результат дасть вибір такого самого, як і минулого разу, посилання на сторінці.
3. Остановить або команда меню Вид – Остановить або клавіша Esc. Перериває завантаження документу.
4. Обновить. або команда меню Вид – Обновить, або клавіша F5. Якщо одержання документа призупинено кнопкою Остановить, або документ завантажено не повністю, користувач може примусити браузер повторити спробу одержати документ, натиснувши кнопку Обновить. В цьому (і тільки в цьому) випадку браузер не звертає уваги на те, чи є вже в його кеші примірник цієї сторінки, а знову повторює всю послідовність дій (пошук сервера в Інтернеті, посилання запиту і одержання документа з мережі).
5. Домой (Початкова сторінка). Цю кнопку треба натиснути, щоб повернутися до початкової сторінки. Її адресу користувач може визначити командою Сервис – Свойства обозревателя.
6. Поиск (або команда меню Вид – Панели обозревателя – Поиск, або комбінація клавіш Ctrl+E). Клацнувши цю кнопку, користувач побачить на екрані Web-сторінку, з якої можна розпочати пошук інформації в WWW з використанням популярних пошукових систем.
7. Избранное (або команда меню Вид – Панели обозревателя – Избранное, або комбінація клавіш Ctrl+I). Список Избранное, елементи якого інакше називаються закладками, є зручним способом впорядкування часто відвідуваних веб-сторінок, і створення на них посилань.
8. Медиа (або команда меню Вид – Панели обозревателя – Медиа). Встановлення панелі «Медиа» в Internet Explorer спрощує відтворення музики, відео і мультимедійних файлів.
9. Журнал (або команда меню Вид – Панели обозревателя – Журнал, або комбінація клавіш Ctrl+H). У журналі автоматично фіксуються сторінки, відвідані раніше — сьогодні, вчора або кілька тижнів тому. Щоб проглянути яку-небудь сторінку, її слід вибрати з цього списку.
10. Почта. Здійснюється виклик програмних засобів, які забезпечують підтримку роботи зх електронною поштою.
11. Печать (Вивести на принтер). Ця кнопка, як і команда Файл - Печать, дозволяє надрукувати поточну сторінку на принтері, приєднаному до комп'ютера користувача. На екрані з'являється традиційне вікно друку для Windows-додатків.
Завдання до виконання роботи
1. Завантажити Internet Explorer всіма відомими Вам способами. Описати ці способи у звіті.
2. Дослідити структуру вікна Internet Explorer та призначення всіх його елементів. Описати в звіті.
3. Дослідити структуру меню вікна Internet Explorer та призначення всіх команд меню. Опис навести в звіті.
4. Дослідити та описати в звіті структуру адресного рядка вікна Internet Explorer та його призначення. Описати в звіті, як встановити або вилучити з вікна адресний рядок. Описати, як за допомогою адресного рядка можна завантажувати Web-сторінки, які раніше вже завантажувались.
5. Дослідити та описати в звіті структуру рядка звичайних кнопок на панелі інструментів вікна Internet Explorer. Описати в звіті, як встановити або вилучити з вікна цей рядок.
6. Дослідити та описати в звіті призначення журналу та технологію роботи з ним.
7. Дослідити та описати в звіті призначення команди меню Избранное та технологію роботи з його пунктами.
8. Дослідити та описати в звіті навігаційні засоби, наявні на панелі інструментів та у меню вікна Internet Explorer.
9. Дослідити та описати в звіті технологію збереження інформації, яка відображається у вікні Internet Explorer, та окремих її елементів (тільки тексту, тільки графічного зображення, текстового фрагменту тощо).
10. Дослідити та описати в звіті можливості Internet Explorer, які стосуються відображення інформації у вікні броузера (розмір шрифта, вибір способу кодування).
11. Дайте відповідь на запитання для перевірки знань.
12. Проаналізуйте рейтинг браузерів в Україні і в світі і опишіть аналіз у звіті.
Запитання для перевірки
1. Дати визначення поняттю „Броузер”. Які броузери Вам відомі?
2. Охарактеризувати призначення програми Internet Explorer? Перелічити всі відомі Вам способи завантаження Internet Explorer.
3. Описати елементи вікна Internet Explorer та описати їх призначення.
4. Охарактеризувати призначення команд меню вікна Internet Explorer.
5. Для чого призначається команда меню Вид-Панели инструментов-Закрепить Панели инструментов
6. Як здійснюється додавання інформації в Избранное?
7. Як здійснюється впорядкування інформації, що зберігається в теці Избранное?
8. Як зупинити завантаження деякої сторінки?
9. Як поновити інформацію, що відображається на сторінці?
10. Як здійснюється налагоджування властивостей броузера (встановлюється адреса початкової сторінки, налагоджується та очищується журнал, встановлюється режим видалення тимчасових файлів, змінюється оформлення вікна броузера тощо)?