Распечатать страницу
Главная \ База готовых работ \ Готовые работы по компьютерным дисциплинам \ WEB-программирование \ 722. Лабораторна робота №10, Створення інтерактивних Web-документів

Лабораторна робота №10, Створення інтерактивних Web-документів

« Назад

Код роботи: 722

Вид роботи: Лабораторна робота

Предмет: Web-програмування

Тема: №10, Створення інтерактивних Web-документів

Кількість сторінок: 1

Дата виконання: 2015

Мова написання: українська

Ціна: 150 грн

Хід роботи

1. У папці HTML створити файл anim.html та записати у ньому такий код («кістяк» HTML-сторінки):

722,1

Створимо скрипт для того, щоб ця Web-сторінка завжди відкривалась у повновіконному режимі. Для цього:

1.1. Визначаємо вертикальний та горизонтальний розмір екрана:

722,2

1.2. Визначаємо функцію, яка буде переміщати вікно з нашою Web-сторінкою у лівий верхній кут екрана та встановить розміри вікна, рівні розмірам екрана:

722,3

1.3. Модифікуємо тег <body> для звернення до функції wr() при завантаження документа у вікно браузера:

722,4

2. Створимо на нашій Web-сторінці вертикальне меню із двох елементів (кнопок). Вибір користувачем певного елемента меню повинен призводити до показу на сторінці відповідної інформації. Для цього:

2.1. Додамо на нашу Web-сторінку три таблиці. У першій таблиці розмістимо два управляючі елементи меню (кнопки), у другій таблиці запишемо зміст першого розділу меню, а у третій – зміст другого розділу. Другій таблиці присвоїмо id=”r1”, а третій - id=”r2”:

722,5

2.2. Визначимо, що при завантаженні Web-сторінки відображатись буде тільки зміст першого розділу меню, тобто таблиця 3 буде не видимою. Для цього модифікуємо код третьої таблиці:

722,6

2.3. При перегляді нашої Web-сторінки зміст другого пункту меню (таблиці 3) повинен бути не видимим (рис. 1).

722,1-Відображення-першого-розділу-меню-при-завантаженні-Web-сторінки

Рис. 1. Відображення першого розділу меню при завантаженні Web-сторінки

2.4. Додамо функцію, яка буде відображати на екрані тільки той елемент HTML-сторінки, id якого передається цій функції як параметр:

722,7

2.5. Модифікуємо код кнопок так, щоб вибір користувачем певної кнопки призводив до відображення тільки відповідного розділу меню:

722,8

2.6. Перевіримо функціонування меню. При виборі кнопки меню повинен відображатись тільки відповідний розділ (рис. 2).

722,2-Відображення-другого-розділу-меню

Рис. 2. Відображення другого розділу меню

3. Створимо скрипт для прокрутки тексту «Привіт всім!!!» у статусному рядку браузера. Для цього, після визначення функції disp запишемо наведений нижче програмний код:

722,9

 

Зазначимо, що у даному випадку коментарі призначені для кращого розуміння принципів функціонування скрипта. З цієї причини записувати їх не обов’язково.

4. Модифікуємо функцію wr (викликається внаслідок реалізації події onload) для того, щоб прокрутка починалась після завантаження HTML-сторінки у вікні браузера:

722,11

5. Перегляд HTML-сторінки (рис. 3) повинен підтвердити прокрутку тексту у статусному рядку.

722,3-Прокрутка-тексту-у-статусному-рядку

Рис. 3. Прокрутка тексту у статусному рядку

6. Створимо функцію myopen, що реалізує завантаження нового HTML-документа у нове вікно браузера. Подібні функції досить часто використовуються для показу користувачеві короткої та особливо актуальної інформації сайта. Таку інформацію можливо показувати у вікні браузера без панелі інструментів, рядка меню та смуг прокрутки. Для цього використаємо метод open стандартного об’єкта window. Методу open необхідно передати три параметри: ім’я файлу, який буде відображено у новому вікні, ім’я та параметри вікна (параметри задаються одним рядком). У даному випадку параметри такі: панель інструментів, рядок меню та смуги прокрутки відсутні, ширина вікна 300, а висота 140 пікселів, лівий верхній кут вікна знаходиться нижче на 100 і лівіше на 200 пікселів від верхнього лівого кута екрана. Запишемо код функції myopen:

722,12

7. У папці HTML створимо файл info.html та визначимо у ньому наступний HTML-код:

722,13

8. Зазначимо, що показувати користувачеві актуальну інформацію доцільно при перегляді ним певної сторінки сайта. Тому виклик функції myopen реалізуємо у функції wr, яка, усвою чергу, викликається при завантаженні нашої HTML-сторінки (anim.html). Для цього модифікуємо код функції wr так:

722,14

9. Під час відкриття HTML-документа anim.html повинно відкритись нове вікно браузера із завантаженим у ньому файлом info.html (див. рис. 4).

722,4-Відкриття-нового-вікна-браузера

Рис. 4. Відкриття нового вікна браузера