Распечатать страницу
Главная \ База готовых работ \ Готовые работы по компьютерным дисциплинам \ Математические методы и модели рыночной экономики \ 5447. Курсова робота Методи та моделі оцінювання виробничого потенціалу України 2000-2011 рр.

Курсова робота Методи та моделі оцінювання виробничого потенціалу України 2000-2011 рр.

« Назад

Код роботи: 5447

Вид роботи: Курсова робота

Предмет: Математичні методи та моделі ринкової економіки

Тема: Методи та моделі оцінювання виробничого потенціалу України 2000-2011 рр.

Кількість сторінок: 37

Дата виконання: 2012

Мова написання: українська

Ціна: 350 грн

Вступ

Розділ 1. Теоритичні основи моделювання виробничого потенціалу України

1.1. Поняття виробничого потенціалу та його характеристики

1.2. Аналіз сучасного стану виробничого потенціалу України

1.3. Основні завдання розвитку виробничого потенціалу України

Розділ 2. Методи та моделі оцінювання виробничого потенціалу

2.1. Методичні підходи до аналізу і оцінки виробничого потенціалу підприємства

2.2. Комплексна оцінка якості виробничого потенціалу

2.3. Метод SWOT-аналізу

Розділ 3. Застосування економіко математичних моделей для оцінювання виробничого потенціалу україни

3.1. Модель структури виробничого потенціалу України

3.2. SWOT-аналіз виробничого потенціалу України

3.3. Шляхи нарощування виробничого потенціалу України

Висновки

Список використаних джерел

Проблематика, пов’язана з дослідженням питань з’ясування суті, економічного змісту, оцінки виробничого потенціалу та його розвитку в сучасних умовах займає чільне місце у теоретичних дослідженнях економічної науки і практичній діяльності. Процес формування стратегії розвитку виробничого потенціалу України є одним з найбільш складних та недостатньо вивчених у теорії й практиці. Найважливішим його компонентом є розвиток ефективно функціонуючого виробничого потенціалу України. Виробничий потенціал України формується під впливом різноманітних зовнішніх і внутрішніх факторів.

Основні питання, пов’язані з фундаментальними концепціями управління потенціалом підприємства висвітлені у працях зарубіжних вчених-економістів І. Ансоффа, Б. Карлоффа, Дж. Б. Куїна, А. Мескона, М. Хедоурі, Ф. Альберта, А.А. Томпсона, А.Дж. Стрікленда, Д. Хасбі, А. Чандлера та інших. Питанням визначення суті потенціалу підприємства, його розвитку та оцінки присвячені праці російських вчених О.І. Анчишкіна, М.І. Баканова, Т.Б. Берднікової, А.В. Винокурова, Е.П. Горбунова, Б.І. Майданчика, В.Д. Маркова, Б.М. Мочалова, А.І. Ноткіна, Р.С. Сайфуліна, Е.Б. Фігурнова, А.Д. Шеремета та українських вчених О.В. Ареф’євої, В.М. Гавви, Л.Є. Довгань, Н.С. Краснокутської, В.Д. Нємцова, О.С. Федоніна, І.М. Рєпіної, С.В. Оборської, З.Є. Шершньової та інших.

Дослідженням функціонування лісової галузі присвячені праці вітчизняних науковців А.М. Бобка, С.І. Дорогунцова, О.В. Врублевської, Я.Я. Дяченка, Я.В. Коваля, Є.В. Мішеніна, М.В. Римара, І.М. Синякевича, Ю.Ю. Туниці, А.М. Федорищевої, О.І. Фурдичка та інших. Однак практично неопрацьованими залишилися питання адекватної оцінки стратегічного розвитку виробничого потенціалу підприємств, методологічних основ управління ним.

Процеси глобалізації та міжнародної інтеграції, залучення суб’єктів господарювання у систему економічних зв’язків та конкурентної боротьби вимагають удосконалення механізмів управління підприємствами та забезпечення стратегічного розвитку їх виробничого потенціалу. У той же час низка проблемних питань, що стосуються економічної суті, організації управління і оцінки розвитку виробничого потенціалу, залишаються не вирішеними, а у багатьох випадках навіть не сформульованими.

До положень, що потребують подальшого дослідження, відносяться проблеми розробки конкретних методів і методик оцінки стратегічного розвитку виробничого потенціалу підприємства та рекомендацій з їх використання в організаційному механізмі управління сучасним підприємством. Іншим аспектом удосконалення управління стратегічним розвитком виробничого потенціалу є адаптація напрацювань, що застосовуються у практиці розвинених країн, до умов вітчизняної економіки.

Крім того, винятково важливим напрямом дослідження організаційно-методичних особливостей оцінки та управління стратегічним розвитком виробничого потенціалу підприємств є врахування галузевої специфіки, що актуальне саме для лісогосподарських підприємств, які мають низку технологічних та організаційних відмінностей від інших галузей матеріального виробництва.

Недостатня опрацьованість окремих положень дослідження і оцінки стратегічного розвитку виробничого потенціалу підприємств лісового господарства, необхідність удосконалення системи управління стратегічним розвитком виробничого потенціалу для приведення її у відповідність з сучасними потребами лісогосподарських підприємств зумовили вибір теми дисертаційного дослідження, його структуру, завдання і напрями.

Разом з тим, слід зазначити, що питання розробки методичних підходів до формування економічної оцінки виробничого потенціалу ще неповністю вирішені або залишаються дискусійними. Особливої уваги заслуговує проблема формування показників його економічної оцінки. Фактично вивчення проблематики оцінки виробничого потенціалу підприємства здійснюється в розрізі окремих його складових (кадри, основні та оборотні фонди, інноваційна складова та ін.) при недостатності комплексної оцінки виробничого потенціалу як складної системи, що функціонує, розвивається та має оцінюватися з урахуванням синергетичного ефекту.

Недостатність чітких науково обґрунтованих методичних підходів до формування комплексної економічної оцінки виробничого потенціалу машинобудівних підприємств з точки зору забезпечення ефективності їх функціонування в поточному періоді та в перспективі, створення умов реалізації стратегії розвитку, практична значущість економічного оцінювання виробничого потенціалу підприємства та розроблення рекомендацій з поліпшення його використання зумовили вибір теми дисертаційного дослідження.

Об’єкт дослідження: виробничий потенціал України.

Предмет дослідження: характеристики виробничого потенціалу та методи їх оцінювання.

Мета роботи: визначити методи та моделі оцінювання виробничого потенціалу України.

Для досягнення мети потрібно виконати наступні задачі:

- проаналізувати визначення поняття виробничого потенціалу;

- проаналізувати стан виробничого потенціалу України;

- зробити огляд існуючих методів та моделей оцінювання виробничого потенціалу;

- побудувати структурну модель виробничого потенціалу України.

Виробничий потенціал – комплексне поняття, що характеризує здатність держави забезпечити досягнення цілей при певному рівні прибутковості і стійкості ринкового стану. З позиції системного підходу виробничий потенціал – це інтегральний показник, що відображає географічний, технічний, трудовий, фінансово-економічний, ресурсний, правовий аспекти діяльності об'єкту.

У сучасній економічній літературі існує безліч методів оцінки виробничого потенціалу господарюючих суб'єктів. Виникає об'єктивна необхідність формування математично обґрунтованої системи фінансово-економічних показників, що характеризують особливості функціонування з врахуванням галузевих особливостей. Ця система повинна включати мінімальну кількість коефіцієнтів, що дає можливість виключити з дослідження ті коефіцієнти, які дублюють один одного або несуть схожу інформацію. Це дозволить побудувати точнішу, зручнішу і практичну в застосуванні модель оцінки виробничого потенціалу.

Перспективною представляється можливість використання показників виробничого потенціалу в стимулюванні праці керівників і фахівців господарських ланок, а також для побудови системи умовних оцінок діяльності підприємств і галузей. Величина виробничого потенціалу і його структура можуть мати широкий діапазон застосування в плануванні, прогнозуванні і стимулюванні матеріального виробництва.

1. Артюшок В. С. Деякі аспекти формування стратегічного потенціалу підприємства [Текст] / В. С. Артюшок. – Вісник Національного університету водного господарства та природокористування. Економіка. Випуск 4 (32). – Рівне, 2005. – С. 11-17.

2. Артюшок В. С. Економічна суть поняття потенціал та його складові [Текст] / В. С. Артюшок. – Вісник Національного університету водного господарства та природокористування. Збірник наукових праць. Економіка. Випуск 4 (36). – Рівне, 2006. – С. 235-241.

3. Артюшок В. С. Методичні підходи до оцінки якості виробничого потенціалу лісогосподарських підприємств [Текст] / В. С. Артюшок. – Науковий вісник Буковинської державної фінансової академії: Збірник наукових праць. Вип. 1 (14): Економічні науки. – Чернівці, БДФА, 2009. – С. 180-188.

4. Артюшок В. С. Передумови формування та оцінки стратегічного потенціалу лісогосподарських підприємств [Текст] / В. С. Артюшок. – Економіка: проблеми теорії та практики: Збірник наукових праць. Випуск 250: В 9 т. – Т.VII. – Дніпропетровськ: ДНУ, 2009. – С. 1667-1671.

5. Артюшок В. С. Формування стратегічних цілей лісогосподарського підприємства / В. С. Артюшок // Економіка і управління. – 2009. – №1. – С. 63-66.

6. Артюшок В. С. Необхідність, суть та види системи моніторингу розвитку потенціалу лісогосподарського підприємства [Текст] / В. С. Артюшок. – Економіка: проблеми теорії та практики: Збірник наукових праць. Випуск 255: В 9 т. – Т.ІII. – Дніпропетровськ: ДНУ, 2009. – С. 767-772.

7. Кушнір Н. Б. Сутність і принципи стратегічного аналізу та його місце у системі стратегічного управління підприємством [Текст] / Н. Б. Кушнір, В. С. Артюшок. – Вісник Національного університету водного господарства та природокористування. Економіка. Випуск 4 (48). – Рівне, 2009. – С. 66-73. Здобувачу належить 0,18 д.а. Особистий внесок: запропоновано показники загальної системи стратегічного аналізу виробничого потенціалу підприємства за його функціональними складовими.