Распечатать страницу
Главная \ База готовых работ \ Готовые работы по компьютерным дисциплинам \ Информатика \ 4503. Лабораторна робота №3, Обробка даних засобами електронних таблиць, побудова діаграми

Лабораторна робота №3, Обробка даних засобами електронних таблиць, побудова діаграми

« Назад

Код роботи: 4503

Вид роботи: Лабораторна робота

Предмет: Інформатика

Тема: №3, Обробка даних засобами електронних таблиць, побудова діаграми

Кількість сторінок: 1

Дата виконання: 2018

Мова написання: українська

Ціна: 250 грн (за Excel + Word)

Мета: Отримати навички побудови графіків на основі даних, які містяться на робочому листі. Оволодіти практичними навичками налагодження формату діаграми. Оволодіти практичними навичками відображення і оформлення діаграм, зміни формату готової діаграми.

Практичне заняття

Вправа 1. Складіть бланк витрат протягом заданого періоду зі зростаючим підсумком "бланк Додаткові витрати по місяцях".

1. Запустіть програму (Пуск => Программы => Microsoft Excel).

2. Виберіть робочій лист Лист1.

3. Зробіть поточною комірку А1 => введіть текст Місяці.

4. Зробіть поточною комірку В1 => введіть текст Витрати.

5. Зробіть поточною комірку А2 => введіть текст Январь 2001 => натисніть Еnter (дані вирівнюються по правому краю).

6. Установіть вказівник миші на маркер заповнення в правому нижньому кутку рамки поточної комірки => натисніть праву кнопку миші і протягніть рамку так, щоб вона охопила комірки А2:А25 => відпустіть кнопку миші. В діалоговому вікні виберіть пункт Заполнить по месяцам. Впевніться, що в стовпці А з'явилися позначення всіх місяців по Декабрь 2002р. Включно.

7. Вважаємо, що витрати в перший місяць склали 10 грн., а в кожному наступному збільшувалися на 10%. Введіть в комірку В2 число 10 => натисніть Еnter.

8. Клацніть по комірці В2 правою кнопкою миші і виберіть з контекстного меню пункт Формат ячеек => на вкладниці Число виберіть варіант Денежный => ОК. Впевніться, що число записане як грошова сума.

Б4503, 1

9. Клацніть правою кнопкою миші по маркеру заповнення в правому нижньому кутку рамки поточної комірки => і протягніть рамку так, щоб вона охопила комірки В2:В25 => відпустіть кнопку миші. В діалоговому вікні виберіть пункт Прогрессия.

10. На панелі Тип встановіть перемикач Геометрическая, в полі Шаг задайте значення 1,1 => OК.

Б4503, 2

11. В комірку С1 введіть текст Зростаючий підсумок.

12. Зробіть поточною комірку С2 => введіть текст =В2. Ця формула означає, що значення комірки С2 дорівнює значенню комірки В2. Ця проста формула гарантує, що коли значення в комірці буде зміненим, то комірка С2 все рівно буде містити вірні дані.

13. Клацніть по комірці СЗ. Клацніть по значку Изменить формулу в рядку формул. Клацніть по комірці ВЗ. Впевніться, що посилання на цю комірку знаходиться в рядку формул. Натисніть клавішу +. Клацніть по комірці С2 => натисніть клавішу Еnter.

– Знову зробіть комірку СЗ поточною. Наведіть вказівник миші на маркер заповнення, натисніть праву кнопку миші і протягніть рамку так, щоб вона охопила комірки з С3 по С25.

– Формула в неї записана. Впевніться, що всі формули були відкоректовані за принципом відносної адресації. " Збережіть робочу книгу Файл => Сохранить как => Вооk.xls.

Б4503, 3

Завдання 2. Побудуйте графік функції у=соs2(Пх) при х є [0, 1] з кроком 0.1

В комірки А1 і А2 введіть значення 0 і 0,1.

• Виділіть діапазон комірок А1:А2. Установіть вказівник миші на маркер заповнення в правому нижньому кутку рамки поточної комірки => натисніть ліву кнопку миші і протягніть рамку так, щоб вона охопила комірки А1:А11 => відпустіть кнопку миші.

• В комірку В1 введіть формулу =cos(пи()*А1)^2 і натисніть Enter.

• Виділіть комірку В1. Установіть вказівник миші на маркер заповнення в правому нижньому кутку рамки поточної комірки => натисніть ліву кнопку миші і протягніть рамку так, щоб вона охопила комірки В1:В11 => відпустіть кнопку миші.

• Формула скопіювалася в кожну комірку діапазону. Натисніть кнопку Диаграммами панелі інструментів Стандартная => відкриється перше діалогове вікно Мастер диаграмм, в якому виберіть тип діаграми - График => Далее => виберіть вид діаграми – График отображения развития процесса=> Далее =>.

• в групі Ряди данных находятся встановить перемикач в положення В толбцах. Натисніть на закладку Ряд. В поле Подписи оси Х необхідно вказати інтервал на яком будуємо графік. Виділяємо на робочому листі діапазон комірок А1:А11 => Далее =>в групі добавить легенду? Встановіть перемикач в положення Нет. В полі Название диаграмми введіть Графік функції, а в групі Название по оси в поля Категорий(Х) и Значений (Y) введіть відповідно х і у => Готово.

Вправа 2. Побудуйте діаграму в бланку Додаткові витрати по місяцях.

1. Відкрийте робочий лист Додаткові витрати по місяцях.

2. Методом протягування виділіть діапазон комірок А2:С25.

3. Клацніть по кнопці Мастер диаграм на стандартній панелі інструментів.

4. В списку Тип виберіть пункт Гистограмма (для відображення даних у вигляді стовпчикової діаграми). В палітрі Вид виберіть нижній пункт в першому стовпці (тривимірна діаграма). Клацніть по кнопці Далее.

5. Впевніться, що дані на діаграмі вибрані правильно.

Б4503, 4

6. На вкладці Ряд виберіть пункт Ряд 1, клацніть в полі Имя, а потім на комірці В1. Аналогічно, виберіть пункт Ряд2, клацніть в полі Имя, а потім на комірці С1=> Далее.

7. Виберіть вкладку Заголовки. Задайте заголовок діаграми, введіть в поле Название диаграммы текст Діаграма витрат=> Далее.

8. Установіть перемикач Отдельном => Готово.

9. Впевніться, що діаграма побудова і вставлена в новий робочий лист. Розгляньте її. Впевніться, що у вікні, що випливає, відображається точне значення даного елемента діаграми.

10. Клацніть по одному з елементів ряду Зростаючий підсумок. Впевніться, що весь ряд виділений.

11. Дайте команду Формат => Выделенный ряд, відкрийте вкладку Вид.

12. Клацніть по кнопці Способи заливки. Установіть перемикач Заготовка, у списку, що розкривається виберіть пункт Океан, задайте тип штриховки диагональная 1=>ОК => ОК. Перегляньте, як змінився вид ряду даних.

13. За власним бажанням змініть оформлення ряду даних Витрати.

14. Збережіть робочу книгу Book 5.

Задача 3. Побудова поверхні z=x2у2 при х,у х,у є [-1, 1].

1. В діапазон комірок B1:L1 введіть послідовність значень -1, -0,8, .. .,1 змінної х.

2. В діапазон комірок А2:А12 введіть послідовність значень -1,-0,8, ....,1 змінної у.

3. В комірку В2 введіть формулу = $A2^2-B$1^2.

4. Виділіть комірку В2=> скопіюйте формулу в комірки B2:L17.

5. Побудуйте поверхню, виділіть діапазон A1:L12 => викличте майстер діаграм, виберіть тип діаграми Поверхность => виберіть вид поверхні – 1 =>.

6. В групі Ряди данных находятся установіть перемикач в положення В столбцах. В поле Подписи оси Х за допомогою миші введіть інтервал ='Завдання 2'!$A$2:$A$12, =>Далее=> в групі добавить легенду встановіть перемикач в положения да. В полі Название диаграмми введіть Поверхня,=> Готово.

Варіанти завдань

Б4503, 5

Контpoльнi питання

1. Що являє собою ряд даних?

2. Які основні елементи містить діаграма?

3. Яким чином можна відредагувати елементи діаграми?

4. Яким чином можна помістити діаграму на лист?