Распечатать страницу
Главная \ База готовых работ \ Готовые работы по компьютерным дисциплинам \ Разработка программного обеспечения для мобильных устройств (Java, Android, IOS, Python, JavaScript) \ 4192. Дипломна робота Розробка програми для операційної системи «Android» для обміну даними з віддаленим сервером

Дипломна робота Розробка програми для операційної системи «Android» для обміну даними з віддаленим сервером

« Назад

Код роботи: 4192

Вид роботи: Дипломна робота

Предмет: Розробка програмного забезпечення для мобільних пристроїв (Java, Android, IOS, Python, JavaScript та інші)

Тема: Розробка програми для операційної системи «Android» для обміну даними з віддаленим сервером

Кількість сторінок: 57

Дата виконання: 2017

Мова написання: українська

Ціна: 2200 грн

Вступ

1. Операційна система android

1.1. Загальні відомості

1.2. Розробка програмного забезпечення для Android

1.3. Створення інтерфейсу користувача

1.4. Основні типи елементів інтерфейсу

1.5. Використання адаптерів

1.6. Основні процеси програм для Android

1.7. Файл маніфесту

2. Розробка програми

2.1. Постановка завдання

2.2. Структура програми

2.3. Файл «about.java»

2.4. Файл «start.java»

2.5. Файл «register.java»

2.6. Асинхронні запити

2.7. Діалоги

2.8. Обробка відповіді серверу

2.9. Випадаючі списки

2.10. Файл «main.java»

Висновок

Список літератури

Додатки

У сучасному світі мобільні електронні пристрої поширюються дуже швидко. Потужності збільшуються в геометричній прогресії. З’являються нові технології, які дозволяють розмістити ще більші потужності на меншій площі. Компанії зі сфери розробки програмного забезпечення пропонують безліч засобів для розв’язання тих чи інших проблем. Проте часто виникає потреба розв’язати нетривіальну задачу або просто створити новий продукт. У такому разі єдине, що залишається – це розробка унікального продукту. Для того, щоб він виявився успішним, він повинен відповідати найвищим стандартам своєї галузі. Тому кожний створений продукт повинен бути потрібний користувачам, добре продуманий, спроектований та реалізований. Якщо потрібно, щоб продукт став поширений серед користувачів, він повинен бути також професійно представлений.

Взагалі розробка будь-якого програмного продукту потребує великих затрат: як часу, так і ресурсів (людських та матеріальних). Тому під час розробки чогось нового, потрібно врахувати усі ризики.

Я вибрав тему «Розробка програми для операційної системи Android», так як зараз це найпоширеніша операційна система для мобільних пристроїв. Це відносно нова система, тому кількість якісних програм для неї досить не велика. Багато сайтів та компанії потребують реалізацію їх продуктів для платформи Android.

Метою даної роботи було створити програму для обміну даними з віддаленим сервером. У програмі повинна бути реєстрація користувача та можливість доступу до інформації, яка завантажується з серверу.

В результаті роботи була створення програма для Android, яка взаємодіє з віддаленим сервером, та обмінюється з ним інформацією у POST‑запитах. Всі запити відбуваються у паралельному потоці. У разі виникнення помилок програма повідомляє про це користувача за допомогою діалогових вікон.

Програма протестована на планшетному комп’ютері Ainol Novo 9 Spark (Android 4.3), смартфоні Sony Ericsson Xperia Arc (Android 2.3) та ще одному планшетному комп’ютері Ainol Novo 7 (Android 4.0).

На всіх пристроях програма коректно встановлювалась та працювала. За рахунок використаних алгоритмів збереження мережного трафіку, програма швидко отримувала потрібну інформацію від серверу навіть при повільній швидкості підключення.

У програмі може бути покращений інтерфейс користувача – можна додати більше функції у випадаюче меню. Також можна максимально ефективно використовувати екран якщо використовується пристрій з великим екраном. Для цього потрібно додати декілька макетів та задати їм відповідну поведінку в залежності від розміру екрану. Також замість стандартних макетів можна використовувати фрагментацію інтерфейсу. Ця технологія дозволяє більш гнучко керувати розміщенням елементів на екрані користувача.

Для збільшення швидкості роботи у програму можна додати кешування заголовків листів, які програма отримує від серверу. Кешування у Android відбувається за допомогою запису потрібної інформації до бази даних SQLite. SQLite – база даних, яка для зберігання інформації використовує текстові файли. При запуску програмі потрібно буде лише зрівняти останній ідентифікатор листа з останнім ідентифікатором листа на сервері, та, якщо вони різні, підвантажити потрібні заголовки.

При першому запуску програми будуть завантажені лише 30 останніх заголовків. Якщо користувачу потрібно отримати доступ до старіших листів, йому достатньо прокрутити блок заголовків униз. Під час прокрутки старіші заголовки будуть кешовані та надалі доступні користувачу без потреби взаємодії з мережею. Також можна додати кешування прочитаних листів. Кешування всіх листи може вимагати забагато пам’яті. Тому лише після того, як користувач відкриє окремий лист, програма його завантажить з серверу, збереже та покаже користувачу. Тому якщо у користувача виникне потреба переглянути уже прочитаний лист, це можна буде зробити без підключення до мережі.

У програму також можна додати коментарі до листів. Вони будуть кожний раз завантажуватися з серверу у JSON – масиві, після чого користувач зможе їх прочитати та додати свій. Це дасть змогу користувачам зручно коментувати листи, які їх зацікавили.

1. Брюс Еккель. Філосовія Java. «Питер» – 2006. – 648 с.

2. Офіційна документація операційної системи Android [Електронний ресурс]. Режим доступу до ресурсу: http://developer.android.com.

3. Офіційна документація мови програмування Java [Електронний ресурс]. Режим доступу до ресурсу: http://docs.oracle.com/javase/6/docs.

4. Вей-Менг Лі. Android Application Development Cookbook. «Питер» -2013. - 408 с.

5. Коматинени С., Маклин Д., Хашими С. Розробка програм для Android. «Питер». – 2011. - 736 с.

6. Дейтел П., Дейтел Х., Дейтел Э., Моргано М. Android для програмістів. Створюємо програми на Android. «Питер». - 2012. - 560 с.