Распечатать страницу
Главная \ База готовых работ \ Готовые работы по компьютерным дисциплинам \ Компьютерные системы и сети \ 3758. Лабораторна робота №8, Створення та налаштування файл сервера та принт-сервера під Windows 9x, 2000, XP, 2003

Лабораторна робота №8, Створення та налаштування файл сервера та принт-сервера під Windows 9x, 2000, XP, 2003

« Назад

Код роботи: 3758

Вид роботи: Лабораторна робота

Предмет: Комп’ютерні системи та мережі

Тема: №8, Створення та налаштування файл сервера та принт-сервера під Windows 9x, 2000, XP, 2003

Кількість сторінок: 5

Дата виконання: 2015

Мова написання: українська

Ціна: безкоштовно

Мета: Оволодіти базовими навичками по створенню і налаштуванню файл сервера та принт-сервера під Windows 9x, 2000, XP, 2003.

Короткі теоретичні відомості

Якщо розділ диска відформатував для використовування файлової системи NTFS, то для управління доступом користувачів до каталогів і файлів можна призначати права. Додавати або змінювати права на доступ можна за допомогою провідника Windows. Можна також скористатися утилітою командного рядка CACLS. Для перегляду або модифікації доступу з використанням провідника Windows клацніть правою кнопкою на файлі або каталозі, а потім виберіть в контекстному меню команду Properties (Властивості). В діалоговому вікні властивостей файлу перейдіть у вкладку Security (Безпека) і клацніть на кнопці Permissions (Доступ). Права користувача визначаються текстовим рядком, наприклад Full Control або Change, за якою слідує два параметри доступу — стандартні і спеціальні.

В нижній частині діалогового вікна міститься список Type Access, що розкривається (Тип доступу). В переліку типів доступу містяться такі відомі опції, як List (Відображати список), Read (Читати), Add (Додавати) і Change (Змінювати). Крім того, в списку містяться елементи Special Directory Access (Доступ до спеціальних тек) і Special File Access (Доступ до спеціальних файлів). При їх виборі для доступу до тек і файлів можна призначити спеціальні дозволи.

Стандартні і спеціальні дозволи на доступ

NTFS надає два способи призначення дозволів на доступ до ресурсів. Можна використовувати окремі дозволи, що містяться в групі спеціальних дозволів (special реrmissions), або призначити більш вузьку групу стандартних дозволів (standard реrmissions), що містить комбінацію спеціальних дозволів. Щоб розібратися з принципами використовування цих груп, краще всього проглянути список спеціальних дозволів, а потім познайомитися з тим, як з них формуються стандартні дозволи, які застосовуються більшістю користувачів.

В переліку спеціальних дозволів визначені дії, які можуть бути виконані над ресурсом, а також рівень управління ними:

1. R — читання;

2. W — запис;

3. X — виконання;

4. D — видалення;

5. Р — зміна;

6. О — зміна власника.

Щоб спростити призначення дозволів для файлів, можна скористатися стандартними дозволами. Вони є наступними комбінаціями:

1. Read (Читання) — RX;

2. Change (Зміна) — RWXD;

3. Full Control (Повний доступ) — RWXDPO;

4. No Access (Немає доступу). '

Очевидно, що використовування стандартних дозволів знижує ступінь деталізації процесу управління доступом. При цьому для дозволу або заборони доступу до ресурсу в більшості випадків цього цілком достатньо.

Слід зауважити, що за відсутності серверу Active Directory при використанні операційної системи Windows XP Professional встановити будь які права неможливо.

Завдання до виконання роботи

1. Завантажте комп’ютер з операційною системою Windows 2000/XP/2003.

2. Отримайте від викладача пароль Адміністратора(в разі необхідності, при завантаженні в віртуальній машині пароль відсутній).

3. Ввійдіть в систему як Адміністратор.*

* Примітка: Категорично забороняється змінювати пароль адміністратора та вносити зміни в сценаріїї входу і роботи Адміністратора.

4. Створіть папку і дайте їй назву, яка містить номер групи та номер бригади.

5. Створіть користувача для доступу із сусіднього комп’ютера до папки.

6. Надайте права користувачу для доступу до папки.

7. Скопіюйте декілька файлів у папку і встановіть їм різні права.

8. Проекспериментуйте з правами користувача для доступу до папки, виконуючи тестові входи в систему із дозволеного комп’ютера.

9. Добавте принтер згідно варіанту завдання (див. таблиця 8.1) в систему.

10. Надайте спільний доступ до принтера

11. Підключіть мережевий принтер з іншого компютера.

12. Добавте ІР порт для принтера.

13. Оформіть звіт по роботі.

№ п.п.

Модель принтера(Виробник)

№ п.п

Модель принтера(Виробник)

1

HP

17

Epson

2

HP

18

Canon

3

HP

19

Canon

4

HP

20

Canon

5

HP

21

Canon

6

HP

22

Canon

7

HP

23

Canon

8

HP

24

Canon

9

HP

25

Samsung

10

HP

26

Samsung

11

Epson

27

Samsung

12

Epson

28

Samsung

13

Epson

29

Samsung

14

Epson

30

Samsung

15

Epson

31

Samsung

16

Epson

32

Samsung

33

Epson

34

Samsung