Распечатать страницу
Главная \ База готовых работ \ Готовые работы по компьютерным дисциплинам \ Информатика \ 3635. Реферат Оптичні методи зберігання і передачі інформації

Реферат Оптичні методи зберігання і передачі інформації

« Назад

Код роботи: 3635

Вид роботи: Реферат

Предмет: Інформатика

Тема: Оптичні методи зберігання і передачі інформації

Кількість сторінок: 16

Дата виконання: 2017

Мова написання: українська

Ціна: 200 грн

Вступ

1. Еволюція та загальна характеристика оптичних носіїв

1.2. Можливості використання оптичних носіїв

2. Передача інформації за допомогою оптичних волокон

2.1. Оптичне волокно як середовище передачі даних

Висновок

Об’єм інформації, представленому в цифровому вигляді, стрімко росте. Завдання збереження інформації на всіх етапах розвитку суспільства було одним з пріоритетних, при рішенні якої необхідно забезпечити для майбутніх поколінь як збереження знань, накопичених попередніми поколіннями, так і нової інформації. У багатьох випадках цінність інформації з часом зростатиме. Об’єми інформації, представленої в цифровій формі, збільшуються не тільки за рахунок нової інформації, яка в більшості випадків вже має і електронну форму уявлення, але і за рахунок перекладу в цифрову форму раніше створених інформаційних ресурсів.

Представлення інформації в цифровому вигляді дозволило вирішити ряд проблем зберігання інформації, створити абсолютно нові можливості для доступу до інформації і її обробки. При використанні інформації в цифровому вигляді з’являється необхідність розробляти і використовувати спеціальні заходи для виключення можливостей зміни записаної інформації, доповнювати дані в електронному вигляді контекстною інформацією, зберігати не тільки самі носії, але і пристрої запису інформації на них, а також програмне забезпечення, що реалізовує представлення інформації у формі, прийнятій для сприйняття.

Носії з цифровою формою представлення інформації чутливіші до появи локальних дефектів в записах. Істотною для носіїв архівного зберігання є форма представлення інформації. Вона повинна дозволяти відтворювати інформацію різними фізичними методами. Також постає питання у швидкій передачі цифрової інформації у різних мережах. Саме для даних цілей використовують оптичні волокна та новітні оптичні системи які дозволяють записувати та зберігати інформацію.

Безумовно, оптичні системи багаторазового запису - перспективні пристрої, які можуть вирішувати назріваючі проблеми з великими об'ємами інформації, що бурхливо розвиваються. Але їх подальший розвиток залежить не тільки від технологій запису, але і від прогресу у області інших носіїв інформації. І якщо не буде винайдений ефективніший спосіб зберігання інформації, оптичні системи багаторазового запису можливо займуть домінуючі ролі.

Технології оптичної пам'яті обіцяють унікальне поєднання надійності знімних носіїв з високою місткістю. У її конструкції досягнутий майже абсолютний баланс по таких ключових позиціях, як захист даних, об'єм пам'яті, питома вартість на мегабайт і швидкість доступу. Використання оптичних носіїв дозволяє вирішувати основні проблеми щодо забезпечення довготривалого зберігання цифрової інформації.

Терміни зберігання інформації на оптичних носіях можуть бути істотно збільшені (до 200-300) років при використанні високостабільних матеріалів для підкладок носіїв і однорідних структур для представлення інформації.

Одним з основних факторів, що визначають тривалий термін зберігання інформації на металевих і скляних оптичних дисках, є можливість зчитувати інформацію з них різними методами, наприклад методом скануючої тунельної мікроскопії.

Також розглянули будівлю і основні характеристики оптичних волокон. Хотілося б додати щось оптичні волокна застосовуються ще й для отримання всіляких світлових ефектів зокрема: світлове оформлення, дизайн, реклама. Широкому застосуванню сприяє безпека застосування елементів волокна. Крім того їх використовують в різних медичних приладах таких як зонди. Використання таких волокон дозволяє поліпшити кут зору приладу до 120 градусів, а кут повороту розширити до 4-х напрямків. Ще оптичне волокно широко використовується при створенні локальних обчислювальних мереж, а в оптичних лініях зв'язку завдяки оптичних волокнах дуже низький рівень шумів, відповідно вища якість.

Аналізуючи вищевикладені особливості оптичних хвилеводів, ми переконалися, що є підстави вважати, що оптичне волокно вважається не тільки самої досконалої фізичної середовищем для передачі інформації, але і найперспективнішої середовищем для передачі великих потоків інформації на значні відстані.