Распечатать страницу
Главная \ База готовых работ \ Готовые работы по компьютерным дисциплинам \ Управление проектами информации / информатизации \ 2796. Тези Переваги застосування гнучкої методології та ведення проектів на прикладі використання SCRUM

Тези Переваги застосування гнучкої методології та ведення проектів на прикладі використання SCRUM

« Назад

Код роботи: 2796

Вид роботи: Тези

Предмет: Управління проектами інформації

Тема: Переваги застосування гнучкої методології та ведення проектів на прикладі використання SCRUM

Кількість сторінок: 4

Дата виконання: 2017

Мова написання: українська

Ціна: безкоштовно

1. http://agilemanifesto.org/iso/uk/principles.html

2. https://www.scrumalliance.org/why-scrum

3. Джефф Сазерленд. Scrum. Революционный метод управления проектами = Scrum. The art of doing twice the work in half the time. — Манн, Иванов и Фербер, 2016. — 288 с.

4. "Issues and Challenges in Scrum Implementation". International Journal of Scientific & Engineering Research, Volume 3, Issue 8, August 2012. RetrievedDecember 10, 2015.

Гнучка методологія ведення проектів (Agile software development) – це альтернатива до традиційної методології управління проектами. Зазначена методологія включає декілька підходів, що направлені на роботу з використанням інтерактивної розробки та врахуванням результатів з метою динамічного формування вимог та забезпечення їх реалізації.

Існує декілька підходів, які відносяться до класу гнучких методологій управління проектами, зокрема: Scrum, Extreme Programming (XP), Cristal, DSDM, FDD. Відповідно до основних принципів Agile-маніфесту найвищим пріоритетом гнучкої методології є задоволення потреб замовника, шляхом вчасного та регулярного постачання програмного забезпечення [1].

Scrum – це найбільш популярний спосіб управління проектами при розробці програмного забезпечення. Свою популярність він отримав завдяки своїй простоті та гнучкості. Scrum забезпечує структуру ролей, нарад, правил і артефактів. Команди несуть відповідальність за створення і адаптацію їх процесів в цих рамках. Scrum використовує ітерації фіксованої довжини, так звані Спринти, які, як правило, складають два тижні або 30 днів [2]. Хоча методологія SCRUM більше асоціюється з розробкою програмного забезпечення та має в даній сфері більше поширення, ця методологія може успішно використовується й в інших галузях.

Пропонуємо розглянути переваги Scrum, як одного з підходів в управління проектами:

1. З використанням методології Scrum учасники проекту можуть вчасно реагувати і вирішувати проблеми, що виникають в процесі реалізації продукту проекту. Тестування продукту проводиться протягом усього процесу розробки, що дозволяє командам змінити масштаб або направлення проекту в будь-який момент.

2. Цей підхід значно скорочує час виходу продукту на ринок. Одним з основних принципів гнучкої методології є «Працюючий продукт – головний показник прогресу». Життєвий цикл розробки продукту скорочується з кожним циклом забезпечуючи більш повний продукт, який є апробованим і дієвим. Завдяки гнучкості процесу та короткостроковим ітераціям існує можливість переоцінювати пріоритети і підвищувати додану вартість продукту [3].

3. Якісний контроль процесу розробки. Враховуючи чітку структуру управління проектом за методологією SCRUM, керівник проекту, який є Scrum Master (роль в проекті), має більше часу для планування і управління змінами проекту. Він оцінює прогрес проекту та його недоліки, що сприяє успішному та своєчасному моніторингу проекту.

Зазначені переваги свідчать про клієнт-орієнтованість та гнучкість підходу, але не треба забувати, що дана методологія має й деякі недоліки, що в більшості випадках є результатом недостатнього розвитку методології SCRUM в нашій країні, та неналежного рівня її застосування учасниками проектів [4].