Распечатать страницу
Главная \ База готовых работ \ Готовые работы по компьютерным дисциплинам \ Компьютерные сети и телекоммуникации \ 2408. Курсова робота Бездротові мережі та технології (Wi-Fi, HOT SPOT, DSA-3100, DWL-2100AP, DWL-G520)

Курсова робота Бездротові мережі та технології (Wi-Fi, HOT SPOT, DSA-3100, DWL-2100AP, DWL-G520)

« Назад

Код роботи: 2408

Вид роботи: Курсова робота

Предмет: Комп’ютерні мережі та телекомунікації

Тема: Бездротові мережі та технології (Wi-Fi, HOT SPOT, DSA-3100, DWL-2100AP, DWL-G520)

Кількість сторінок: 100

Дата виконання: 2017

Мова написання: українська

Ціна: 400 грн

Вступ

1. Аналітичний огляд предметної області

1.1. Основи бездротових технологій

1.1.1. Загальний опис технології Wi-Fi та області її використання

1.1.2. Стандарти безпровідних мереж

1.2. Огляд технології мережі на основі точок доступу (HOT SPOT)

1.3. Переваги та недоліки безпроводових мереж

1.4. Перспективи розвитку бездротових технологій

2. Теоретична частина

2.1. Типові схеми виконання мереж на основі точки доступу

2.2. Безпека даних у бездротових мережах

2.3. Вирішення поставленої проблеми та особливості технології Hot Spot на базі шлюзу DSA-3100

2.4. Вибір та обгрунтування обладнання для побудови мережі

2.5. Складання структури функціонування мережі

2.6. Функціональний опис обладнання

2.6.1. Опис шлюзу DSA-3100

2.6.2. Опис точки доступу DWL-2100AP

2.6.3. Опис безпровідного адаптера робочої станції DWL-G520

2.6.4. Опис ADSL модему DSL-300T

3. Практична частина

3.1. Організація роботи мережі HOTSPOT

3.2. Налагодження шлюзу DSA-3100

Висновки

Список використаної літератури

Додатки

Актуальність теми. Сучасній людині важко уявити собі життя без різних засобів зв’язку. Пошта, телефон, радіо та інші комунікації перетворили людство в єдиний “живий” організм, змусивши його обробляти величезний потік інформації. Підручним засобом для обробки інформації став комп’ютер. Однак масове використання окремих, не взаємозв’язаних комп’ютерів породжує ряд серйозних проблем: як зберігати використовувану інформацію, як зробити її загальнодоступною, як обмінюватися цією інформацією з іншими користувачами, як спільно використовувати дорогі ресурси (диски, принтери, сканери, модеми) декільком користувачам. Рішенням цих проблем є об’єднання комп’ютерів у єдину комунікаційну систему – комп’ютерну мережу.

Так склалося, що в нашій країні велику поширеність отримали Ethernet мережі на базі витої пари. Коли удома всього один комп'ютер, питань з підключенням кабелю звичайно не виникає. Але коли з'являється бажання користуватись Інтернетом з комп'ютера, лептопа з можливістю безпровідного підключення, замислюєшся про те, як все це грамотно здійснити. Розділити один Інтернет-канал на всіх домочадців нам допомагають багатофункціональні роутери.

Потреба у створенні вдома персональної Wi-Fi мережі існує, напевно, в будь-якого володаря ноутбука. Звичайно, можна купити точку доступу і організувати безпровідний доступ через неї. Але куди зручніше мати пристрій «все в одному», адже роутери справляються з цією функцією нітрохи не гірше за точки доступу. Головне, на що варто звертати увагу, це підтримувані стандарти Wi-Fi. Бо в останні декілька років серед виробників з'явилася тенденція випускати пристрої з підтримкою ще не існуючих стандартів. Безумовно, в цьому є певна користь. Ми одержуємо велику продуктивність і далекобійність Wi-Fi при використовуванні устаткування від одного виробника.

Зазвичай безпровідні мережеві технології групуються на три типи, що розрізняються за масштабом дії їх радіосистем, але всі вони з успіхом застосовуються в бізнесі.

На сучасному етапі розвитку мережевих технологій, технологія безпровідних мереж Wi-Fi є найзручнішою в умовах, що вимагають мобільність, простоту установки і використовування. Wi-Fi (від англ. wireless fidelity - безпровідний зв'язок) - стандарт широкосмугового безпровідного зв'язку сімейства 802.11 розроблений в 1997г. Як правило, технологія Wi-Fi використовується для організації безпровідних локальних комп'ютерних мереж, а також створення так званих гарячих точок високошвидкісного доступу в Інтернет.

Мета роботи – вивчення засобів та методів побудови безпровідної комп’ютерної мережі, а також використання здобутих знань у процесі обґрунтування та проектування мережі та налаштування обладнання.

Об'єктом дослідження є способи збільшення пропускної спроможності безпровідних каналів систем передачі шляхом організації HOTSPOT.

Задачі досліджень полягають у розробці системи HOTSPOT.

У відповідності до мети досліджень вирішувались наступні задачі:

- аналіз існуючих пристроїв передачі даних;

- розробка системи функціонування безпровідної передачі даних та аутенфікації користувачів;

- вирішення питань пов'язаних з охороною праці;

- розрахунок економічної доцільності розробки даного комплексу.

Бездротові мережі є технологією, що розвивається і викликає великий інтерес з багатьох причин. Найочевиднішою причиною є те, що такі мережі забезпечують мобільність портативних і ручних комп'ютерних пристроїв, дозволяючи користувачеві забути про кабелі. Інша причина полягає в тому, що в даний час бездротові технології стали надійнішими і в деяких ситуаціях їх розгортання обходиться дешевшим, ніж створення кабельних мереж.

На перший погляд все досить складно і заплутано. Але якщо розібратися, нічого складного не немає: NAS-сервери, в ролі яких виступають DSA-3100, проводять аутентифікацію користувачів і пишуть CDR-подібну статистику в єдину базу даних RADIUS. Для реалізації різних додаткових (практично будь-яких) функцій білінгу розробляємо веб-інтерфейс, для чого використовуємо, наприклад, ASP або PHP. Тарифікація користувачів може здійснюватися на основі використаного часу або по трафіку. У випадку з одиночним хотспотом, – сервісний шлюз DSA-3100 і тікет-принтер DSA-3100P – є биллингом у плоті, ніяких гайок підкручування не треба, з побудовою хотспота справиться будь-хто, але тарифікація вестиметься тільки за часом.

На базі продуктів від Microsoft і RADIUS-сервера під Windows, було розглянуто яку роль виконуватиме шлюз в цьому випадку. Microsoft – це просто, візуально, зрозуміло будь-якому. Або можна використовувати зв’язку: Linux + (WEB)Apache/php + (БД)Oracle + (RADIUS)Radiator + NAS(DSA-5100).

Мабуть, найбільш застосовні ці пристрої будуть для організації точок HOTSPOT в кафе, ресторанах, готелях і інших закладах. Але можливе їх використання і для серйозних операторських вирішень. За допомогою даних пристроїв можна легко інтегрувати HOTSPOT в мережу стільникового оператора. Користувач відправляє sms на сервісний номер оператора і отримує у відповідь sms-повідомлення з ім’ям і паролем для доступу в Інтернет. Шлюз взаємодіє з білінгом оператора (він підтримував протокол RADIUS), гроші за користування послугою знімалися із стільникового рахунку абонента. Дуже оригінальна і комфортна з погляду користувача HOTSPOT схема доступу до послуги.

Разом з тим шлюз DSA-3100 зможе заощадити немало часу на настройку авторизації і тарифікації адміністраторові звичайної дротяної (зокрема домашньої) мережі, надавши в його розпорядження надійну систему авторизації по IP + MAC в сукупності з авторизацією по логіну і паролю.

Шлюз D-Link DSA-3100 ідеально підходять для вирішення завдань – hot-spot і може бути розгорнений всього за декілька годин (залежно від масштабів) навіть силами рядового адміністратора, або просто просунутого користувача.

Отже через свої вагомі переваги і постіне зниження цін на обладнання безпровідні мережі все більше і більше починають вливатись у систему мереж і починають займати доволі вагоме місце на ринку.

1. Гуревич Р. С., Академія М. Ю. Інформаційно-комунікаційні технології в навчальному процесі та наукових дослідженнях. – Вінниця: Планер, 2005. – 266 с.

2. Закон України “Про національну програму інформатизації”.

3. Інформаційні технології в навчанні – К.: Видавнича група BHV, 2006. – 240 с.

4. Леонтьев В. П. Большая энциклопедия компьютера и Интернета 2005. – М.: ОЛМА-ПРЕСС Образование, 2005. – 1104 с.: ил.

5. Новиков Ю. «Локальные сети: архитектура, алгоритмы, проектирование». Москва, ЭКОМ, 2000.

6. Олифер В.Г., Олифер Н.Б. Компютерние сети. 2004. – 864с.

7. Офіційний сайт фірми Dlink. www.dlink.ru