Распечатать страницу

Тези Можливості комп’ютерного відеомонтажу

« Назад

Код роботи: 1913

Вид роботи: Тези

Предмет: Сучасні інформаційні технології (СІТ)

Тема: Можливості комп’ютерного відеомонтажу

Кількість сторінок: 4

Дата виконання: 2017

Мова написання: українська

Ціна: безкоштовно

1. Иванов А. Видеомонтаж на компьютере. – СПб.: Корона-Принт, 2002. – 460 с.

2. www.multimediakurs.narod.ru/code/19videomontag.html – Видеомонтаж.

Фільм, відеоролик, телепередачу тощо при відеомонтажі збирають з окремих фрагментів. У перших фільмах склейки фрагментів ніяких художніх функцій не виконували, на характер склеювання кадрів ніхто не звертав жодної уваги. Проте питання композиції сусідніх фрагментів є дуже важливим.

У наш час плівки вже ніхто не ріже і не склеює — відеомонтаж проводиться на спеціальному обладнанні, на комп’ютерах або комбінованим способом [1, 2].

Використання складного спеціального обладнання дає змогу виконувати лінійний монтаж — оператор в реальному часі збирає відео, перемикаючи різні джерела відеосигналу, додаючи титри, спецефекти і переходи між фрагментами (наприклад, розчинення одного фрагмента в іншому), фонову музику тощо. Таке монтування широко застосовують на телебаченні, і при цьому використання комп’ютера не обов’язкове.

Нелінійний монтаж здійснюється лише після того, коли матеріал уже відзнятий, його перенесено на жорсткий диск комп’ютера і розбито на фрагменти. Перевагами нелінійного монтажу є прямий доступу до будь-якого місця відеосюжету, можливість багаторазового повернення до монтажу, також те, що перезапис не здійснюється, а лише змінюється послідовність адрес фрагментів. При комбінованому монтажі результат нелінійного монтажу є джерелом даних для лінійного монтажу.

Розробка перших комп’ютерних програм монтажу в кінці 1980-х – на початку 1990-х років пов’язана з розвитком графічних операційних систем. Ці програми мали обмежені можливості, оскільки й апаратні характеристики комп’ютерів теж були досить обмеженими.

Сучасні програми дають змогу вибирати різноманітні переходи між фрагментами, змінювати характеристики і масштаб відео, виконувати корекцію кольорів, створювати стереозображення та ін., вони можуть імпортувати й експортувати відео в багатьох форматах, збирати результуюче відео з фрагментів різних форматів.

За допомогою комп’ютерного монтажу можна накласти кілька відео та звукових каналів, створити відео зі складною анімацією зображень чи тексту, накласти текст на відео і повертати його, розмістити частину відео в будь-якому кутку екрана. Програми комп’ютерного монтажу мають велику кількість різноманітних плагінів і відеофільтрів. Так, якщо зняти сцену, наприклад, на фоні одноманітного зеленого полотна, то за допомогою спеціального фільтра можна цей фон прибрати і зробити його прозорим, після цього відтворити події даного відео на фоні іншого чи перенести відзняті події в змодельований 3D-світ.

Програмами для професійного монтажу є Adobe After Effects, Adobe Premiere Pro, Ulead Media Studio та багато інших, які працюють з найскладнішими 3D-ефектами, FullHD-відео і багатоканальним звуком. Для не дуже досвідчених користувачів, які не хочуть занурюватися в технічні деталі монтажу, але прагнуть зробити все якісно й інформативно, створено Sony Vegas Pro, на телебаченні переважно використовують різні версії програм Canopus Edios, Avid, Final Cut, при домашньому монтажі — Pinnacle Studio, Kino, VideoPad Video Editior, Windows MovieMaker та ін. Завдяки використанню комп’ютерних технологій здійснено переворот у сфері відеомонтажу.