Распечатать страницу
Главная \ База готовых работ \ Готовые работы по компьютерным дисциплинам \ Информационные системы и технологии \ 1288. Лабораторна робота №8, Інформаційна технологія розв'язку задач планування діяльності підприємства

Лабораторна робота №8, Інформаційна технологія розв'язку задач планування діяльності підприємства

« Назад

Код роботи: 1288

Вид роботи: Лабораторна робота

Предмет: Інформаційні системи і технології в управлінні

Тема: №8, Інформаційна технологія розв'язку задач планування діяльності підприємства

Кількість сторінок: 1

Дата виконання: 2016

Мова написання: українська

Ціна: 150 грн (за Excel-файл)

Мета. Проробити на персональному комп'ютері основні питання організації автоматизованої обробки даних на АРМ планувальника в умовах функціонування інтегрованої системи обробки економічної інформації на підприємствах споживчої кооперації; розвинути у студентів навики в застосуванні отриманих теоретичних знань при розв'язку на персональних комп'ютерах комплексу економічних завдань розглядуваного АРМ.

Завдання для лабораторних занять і самостійної роботи

ЗАВДАННЯ 1. Директор універмагу районної споживчої спілки повинен скласти штатний розпис, тобто визначити, скільки працівників, на яких посадах і з яким окладом він повинен прийняти на роботу. Загальний місячний фонд зарплати складає 30000 грн. Розробити постановку задачі і алгоритм її розв'язку, за допомогою програмних засобів МS Ехсеl розв'язати задачу на персональному комп‘ютері і проаналізувати результати, результатну інформацію видати на друк.

Початкові дані. Для нормальної роботи універмагу необхідно 9 продавців, 7 старших продавців, 10 менеджерів для роботи з товарами, 3 завідувачі відділами, 1 менеджер з вивчення кон'юнктури ринку, 1 завідувач складом, 1 головний менеджер, 1 директор. Рада універмагу вирішила встановити продавцеві оклад в розмірі 450 грн., старший продавець повинен отримувати в 1,5 рази більше продавця, менеджер по роботі з товарами — в 3 рази більше від продавця, заввідділом — на 30 грн. більше, ніж менеджер по роботі з товарами, менеджер з вивчення кон'юнктури ринку — в 2 рази більше від продавця, завскладом на 40 грн. більше від продавця, головний менеджер — в 4 рази більше від продавця, директор універмагу — на 20 грн. Більше від головного менеджера. 

ЗАВДАННЯ 2. Скласти оптимальний план завантаження обладнання, яке переробляє зерно в муку, за критерієм максимиму прибутку при наявності обмежень на ресурси. Розробити постановку задачі і алгоритму її розв'язку. За допомогою програмних засобів МS Ехсеl розв'язати задачу на персональному комп'ютері проаналізувати результати і результуючу ознаку видати на друк.

Початкові дані. Підприємство споживчого товариства займається переробкою пшениці на борошно. Технологічне обладнання підприємства працює в дві зміни, тривалість якої 7 годин протягом 300 робочих днів в році.

В районі діяльності підприємства можна закупити лише 3200 т пшениці за ціною 150 дол. за 1 тону. На підприємстві можна запровадити 3 варіанти завантаження технологічного обладнання. При першому варіанті за 1 годину можна переробити 1 т пшениці і вихід борошна складає: вищого ґатунку 25%, 1 сорту — 20 %, 2 сорту — 45 %, висівок — 10 %. Застосування другого варіанту дозволяє переробити за 1 годину 0,6 т пшениці і вихід борошна складає: вищого ґатунку 50%, 1 сорту — 27 %, 2 сорту — 13%, висівок — 10%. Застосування третього варіанту дозволяє переробити за 1 годину 0,3 т пшениці і вихід борошна складає: вищого ґатунку 63 %, 1 сорту — 18 %, 2 сорту — 9 %, висівок — 10 %. Ціна 1 т борошна вищого ґатунку складає 320 дол., 1 сорту — 260 дол., 2 сорту — 220 дол., висівок — 60 $.

Затрати на складування і тару при переробці 1 т пшениці за годину складають 25 дол., інші змінні затрати переробки 1 т пшениці — 13 дол. Прибуток, отриманий за 1 годину роботи обладнання визначається як різниця між виручкою від реалізації борошна (його вартістю) і змінними затратами, які складаються із затрат на закупівлю зерна, складування і тару та інших змінних витрат (собівартістю борошна). 

ЗАВДАННЯ 3. Скласти оптимальний план товарообігу універмагу за критерієм максимуму прибутку. Розробити постановку задачі і алгоритму її розв'язку. За допомогою програмних засобів MS Excel розв'язати задачу на персональному комп'ютері проаналізувати результати і результуючу ознаку видати на друк.

Початкові дані. Універмаг реалізує товари декількох груп: А, В, С. Відомі нормативи затрат ресурсів в розрахунку на одиницю товару по кожний групі (табл. 28) і відповідні величини ресурсів.

Таблиця 28

Затрати ресурсів на реалізацію товарів 

Ресурси

Нормативи затрат ресурсів із продажу товарів

Обмежені обсяги ре­сурсів, bі

А

В

с

Робочий час, люд.-год.

А11 =0,1

а12= 0,2

А13 =0,4

b1= 1100

Площа торгових залів, м2

а21 = 0,05

а22 = 0,02

а23=0,02

b2 =120

Витрати обігу, грн.

А31 = 3

А32 = 1

А33 =2

bз=3000

Прибуток в розрахунку на одиницю товару, грн.

С1 = 3

С2 = 5

С3= 4

 

План продажу товарів, од.

Х1= ?

Х2= ?

Х3 = ?

 

Детальніше дивіться методичні рекомендації:

http://ua.kursoviks.com.ua/metodychni_vkazivky/article_post/336-laboratorna-robota-8-nformac-yna-tehnolog-ya-rozv-yazku-zadach-planuvannya-d-yalnost-p-dpri-mstva