Лекція Універсальна платформа для автоматизації електронного документообігу і процесів управління DocsVision
Код роботи: 1249
Вид роботи: Лекція
Предмет: Електронний документообіг
Тема: Універсальна платформа для автоматизації електронного документообігу і процесів управління DocsVision
Кількість сторінок: 7
Дата виконання: 2016
Мова написання: українська
Ціна: безкоштовно
1. Архітектура DocsVision
2. Модульність системи
3. Структура сервера DocsVision
4. Структура клієнта DocsVision
5. Сервер маршрутизації Docsvision
1. Архітектура DocsVision
У системі передбачені російський і англійський інтерфейси, вибір якого автоматично визначається залежно від язикових настройок операційної системи, або може бути заданий вручну.
Система достатньо проста в освоєнні, оскільки вона має звичний Outlook-подібний інтерфейс. Для роботи користувачів використовується "тонкий" клієнт, тобто користувачам не потрібно встановлювати спеціальний додаток – його замінює браузер Internet Explorer.
DocsVision повністю заснована на сучасній платформі Microsoft. Вона побудована за трирівневою архітектурою - клієнт з повнофункціональним Windows-інтерфейсом, .NET сервер додатків, сервер бази даних на базі Microsoft SQL Server.
Всі клієнти працюють з сервером DocsVision (сервер додатків). Сервер бази даних може бути встановлений як на тому ж комп'ютері, що і сервер DocsVision, так і на окремому для підвищення швидкодії системи.
Доступ до сервера додатків здійснюється як з внутрішньої мережі підприємства, так і з мережі Інтернет.
Можлива також робота і без прямого з'єднання з сервером DocsVision , коли завдання надходять і відправляються пo електронній пошті.
2. Модульність системи
DocsVision будується за модульним принципом, що дозволяє легко розширювати функціональність продукту і забезпечувати його інтеграцію з іншими додатками.
У складі системи виділяються три частини:
- Ядро;
- Системні модулі;
- Прикладні модулі.
Ядро системи забезпечує базові сервіси системи – аутентифікацію користувачів, доступ до даних з урахуванням прав доступу взаємодію модулів між собою та ін.
Системні модулі реалізують базову функціональність, таку як управління користувачами і правами (адміністратор), робота з журналом подій, базові функції роботи з файлами.
Прикладні модулі призначені для вирішення конкретних прикладних завдань, наприклад, створення архіву документів, канцелярської картотеки документів, засобів контролю виконання завдань і маршрутизації документів.
3. Структура сервера DocsVision
Сервер DocsVision будується на основі Microsoft SQL Server 2000 і Web-сервера Microsoft Internet Information Server і складається з сервера сховища і інсталятора.
Сервер сховища реалізує управління сесіями, доступ до даних, роботу з табличними представленнями даних, управління наборами даних активних карток, сервісні функції.
Інсталятор створює таблиці і стандартні процедури, що зберігаються, на основі опису (метаданих) картки, а також формує HTML сторінки на Web-сервері системи.
4. Структура клієнта DocsVision
Клієнтський додаток працює в рамках браузера Internet Explorer. Для початку роботи користувачу достатньо вказати в браузері URL сервера DocsVision.
Клиент DocsVision складається з менеджера об’єктів (ядра системи) і набору карток.
Менеджер об'єктів забезпечує підтримку сесій, доступ до сервера сховища, управління об'єктами – навігатором, нумератором, адміністратором.
Навігатор відображає ієрархію папок з картками і надає користувачу інтерфейс для активізації, створення, видалення, пошуку карток.
Нумератор забезпечує автоматичної нумерацію документів.
Адміністратор дозволяє адміністратору настроювати структуру і склад папок, права, управляти сесіями і блокуваннями, аналізувати системний журнал системи.
5. Сервер маршрутизації Docsvision
Сервер маршрутизації Docsvision, дозволяє використовувати засоби електронної пошти для відправки завдань виконавцям, автоматичного збору інформації і відстежування їх виконання.
Система маршрутизації інтерпретує всі завдання, зафіксовані в системі, і посилає їх за допомогою електронної пошти конкретним виконавцям. Одержаний виконавцем лист автоматично аналізується, після чого в завданнях Microsoft Outlook заводиться відповідне завдання або в календарі Microsoft Outlook робиться відповідний запис.