Распечатать страницу
Главная \ База готовых работ \ Готовые работы по компьютерным дисциплинам \ Электронный документооборот \ 1248. Лекція Огляд сучасних систем електронного документообігу

Лекція Огляд сучасних систем електронного документообігу

« Назад

Код роботи: 1248

Вид роботи: Лекція

Предмет: Електронний документообіг

Тема: Огляд сучасних систем електронного документообігу

Кількість сторінок: 9

Дата виконання: 2016

Мова написання: українська

Ціна: безкоштовно

1. Світовий ринок систем електронного документообігу

2. Системи електронного документообігу на ринку країн СНД

3. Системи електронного документообігу на ринку України

3.1. Documentum

3.2. LanDocs

3.3. Дело

3.4. БОСС-Референт

3.5. Docs Fusion і Docs Open

3.6. Optima Workflow

1. Світовий ринок систем електронного документообігу

Світовий  ринок СЕД почав формуватися відносно недавно – у 80-их роках минулого століття. За різними оцінками в світі зараз існує декілька сотень програмних продуктів, які можна класифікувати як СЕД.

Розробкою додатків у області електронного документообігу в світі займаються сотні компаній, з яких до найбільш відомих відносяться: Adobe, Documentum, FileNet, IBM, Ideal, Keyfile, Lotus Development, Microsoft, Novell, OpenText, Oracle, Symantec і ін.

В жовтні 2004 року міжнародна експертна компанія Gartner провела незалежне дослідження систем електронного документообігу.

Б1248, 1

На підставі проведених досліджень великої кількості систем фахівці визначили ті з них, які мають значні перспективи розвитку і розповсюдження. Одержана аналітична інформація була об'єднана в так званий квадрант Гартнера; за ним виділяються чотири типи виробників: можливі лідери (Challengers), лідери (Leaders), спеціалізовані (Niche Players) і перспективні учасники (Visionaries). 

2. Системи електронного документообігу на ринку країн СНД

Ринок СЕД країн СНД в значній мірі формується під впливом російського ринку.

Рейтинг СЕД на  російського ринку (за даними МФТІ):

Б1248, 2

Рейтинг СЕД на  українському ринку (за даними Н.Т.Задорожної, АПН України):

Б1248, 3 

3. Системи електронного документообігу на ринку України

3.1. Documentum

Documentum (http://www.documentum.com/) – один з лідерів індустрії.

Головне призначення системи – управління документами, знаннями і бізнес-процесами на крупних підприємствах і організаціях.

Система також включає засоби, що дозволяють створювати додатки в середовищі Documentum. Тому Documentum можна розглядати як платформу, що призначена для створення розподілених архівів, підтримки стандартів якості, управління проектами в розподілених групах, організації корпоративного діловодства, динамічного управління вмістом корпоративних інтранет-порталів. Використання сучасних відкритих технологій забезпечує також можливість використання зовнішніх засобів розробки для створення додатків Documentum.

3.2. LanDocs

Система LanDocs головним чином орієнтована на діловодство і архівне зберігання документів.

Компонент діловодства реалізований в архітектурі «клієнт/сервер» на базі промислових СУБД: Oracle або Microsoft SQL Server.

Програмне забезпечення для централізованого управління зберіганням документів в електронному архіві реалізовано у вигляді окремого сервера.

Поштова служба LanDocs побудована так, що співробітники, у яких встановлений спеціальний клієнтський компонент LanDocs, можуть одержувати повідомлення-завдання і звітувати по ним, використовуючи стандартну поштову скриньку Microsoft Exchange або Lotus Notes.

3.3. Дело

Система «Дело»  (http://www.eos.ru) здійснює повне протоколювання дій користувачів з документами.

У системі реалізований веб-інтерфейс для організації віддаленого доступу і побудови інтранет-порталів.

Остання версія інтегрована з системою розпізнавання тексту FineReader для занесення в неї даних з паперових документів

3.4. БОСС-Референт

Система «БОСС-Референт» (http://www.it.ru/) призначена для використання в крупних корпораціях з складною ієрархічною структурою.

Система характеризується високою функціональністю. В системі реалізовані функції контролю договорів, обліку матеріальних цінностей, потокового сканування і розпізнавання (на основі інтеграції з системою розпізнавання тексту FineReader), електронної конференції і дошки оголошень.

«БОСС-Референт» реалізована на платформі Lotus Notes, тому її використання є доцільним в першу чергу в тих організаціях, які  вже почали використовувати Lotus Notes. Інші змушені будуть придбати ліцензії Lotus Notes на кожне робоче місце.

Система поставляється разом з повними початковими текстами. Додатково додається інструментарій розробника з повним описом функцій прикладного програмного інтерфейсу (API).

3.5. Docs Fusion і Docs Open

Розробником цих продуктів є компанія Hummingbird (http://www.hummingbird.com/).  Вони є одними з найпопулярніших в світі систем класу «електронних архівів».

Системи можуть ефективно застосовуватися і в крупних організаціях з великим числом співробітників (тисячі чоловік), і в невеликих фірмах з чисельністю 5-6 чоловік. Вони призначені в першу чергу для організацій, які займаються інтенсивним створенням документів і їх редагуванням  – головні офіси компаній, консалтингові компанії, органи влади і т. д.

Для зберігання даних системи необхідно використовувати Microsoft SQL Server або Oracle. Як сховище для самих документів використовується файлова система.

Системи є відкритими і містять засоби розробки для створення спеціалізованих додатків або інтеграції з іншими системами.

3.6. Optima Workflow

Система призначена для формалізації типових процедур роботи з документами (потоків робіт) в організаціях, де така робота є щоденною практикою.

Система автоматизує процеси реєстрації документів за правилами діловодства, реалізує механізми анотування і збору резолюцій, доставки звітів про виконання доручень.

В якості сервера документів Optima Workflow використовує Microsoft Exchange, тому її доцільно використовувати перш за все в тих компаніях, де Microsoft Exchange вже використовується за своїм прямим призначенням - як поштовий сервер.