Лекція Огляд сучасних систем електронного документообігу
Код роботи: 1248
Вид роботи: Лекція
Предмет: Електронний документообіг
Тема: Огляд сучасних систем електронного документообігу
Кількість сторінок: 9
Дата виконання: 2016
Мова написання: українська
Ціна: безкоштовно
1. Світовий ринок систем електронного документообігу
2. Системи електронного документообігу на ринку країн СНД
3. Системи електронного документообігу на ринку України
3.1. Documentum
3.2. LanDocs
3.3. Дело
3.4. БОСС-Референт
3.5. Docs Fusion і Docs Open
3.6. Optima Workflow
1. Світовий ринок систем електронного документообігу
Світовий ринок СЕД почав формуватися відносно недавно – у 80-их роках минулого століття. За різними оцінками в світі зараз існує декілька сотень програмних продуктів, які можна класифікувати як СЕД.
Розробкою додатків у області електронного документообігу в світі займаються сотні компаній, з яких до найбільш відомих відносяться: Adobe, Documentum, FileNet, IBM, Ideal, Keyfile, Lotus Development, Microsoft, Novell, OpenText, Oracle, Symantec і ін.
В жовтні 2004 року міжнародна експертна компанія Gartner провела незалежне дослідження систем електронного документообігу.
На підставі проведених досліджень великої кількості систем фахівці визначили ті з них, які мають значні перспективи розвитку і розповсюдження. Одержана аналітична інформація була об'єднана в так званий квадрант Гартнера; за ним виділяються чотири типи виробників: можливі лідери (Challengers), лідери (Leaders), спеціалізовані (Niche Players) і перспективні учасники (Visionaries).
2. Системи електронного документообігу на ринку країн СНД
Ринок СЕД країн СНД в значній мірі формується під впливом російського ринку.
Рейтинг СЕД на російського ринку (за даними МФТІ):
Рейтинг СЕД на українському ринку (за даними Н.Т.Задорожної, АПН України):
3. Системи електронного документообігу на ринку України
3.1. Documentum
Documentum (http://www.documentum.com/) – один з лідерів індустрії.
Головне призначення системи – управління документами, знаннями і бізнес-процесами на крупних підприємствах і організаціях.
Система також включає засоби, що дозволяють створювати додатки в середовищі Documentum. Тому Documentum можна розглядати як платформу, що призначена для створення розподілених архівів, підтримки стандартів якості, управління проектами в розподілених групах, організації корпоративного діловодства, динамічного управління вмістом корпоративних інтранет-порталів. Використання сучасних відкритих технологій забезпечує також можливість використання зовнішніх засобів розробки для створення додатків Documentum.
3.2. LanDocs
Система LanDocs головним чином орієнтована на діловодство і архівне зберігання документів.
Компонент діловодства реалізований в архітектурі «клієнт/сервер» на базі промислових СУБД: Oracle або Microsoft SQL Server.
Програмне забезпечення для централізованого управління зберіганням документів в електронному архіві реалізовано у вигляді окремого сервера.
Поштова служба LanDocs побудована так, що співробітники, у яких встановлений спеціальний клієнтський компонент LanDocs, можуть одержувати повідомлення-завдання і звітувати по ним, використовуючи стандартну поштову скриньку Microsoft Exchange або Lotus Notes.
3.3. Дело
Система «Дело» (http://www.eos.ru) здійснює повне протоколювання дій користувачів з документами.
У системі реалізований веб-інтерфейс для організації віддаленого доступу і побудови інтранет-порталів.
Остання версія інтегрована з системою розпізнавання тексту FineReader для занесення в неї даних з паперових документів
3.4. БОСС-Референт
Система «БОСС-Референт» (http://www.it.ru/) призначена для використання в крупних корпораціях з складною ієрархічною структурою.
Система характеризується високою функціональністю. В системі реалізовані функції контролю договорів, обліку матеріальних цінностей, потокового сканування і розпізнавання (на основі інтеграції з системою розпізнавання тексту FineReader), електронної конференції і дошки оголошень.
«БОСС-Референт» реалізована на платформі Lotus Notes, тому її використання є доцільним в першу чергу в тих організаціях, які вже почали використовувати Lotus Notes. Інші змушені будуть придбати ліцензії Lotus Notes на кожне робоче місце.
Система поставляється разом з повними початковими текстами. Додатково додається інструментарій розробника з повним описом функцій прикладного програмного інтерфейсу (API).
3.5. Docs Fusion і Docs Open
Розробником цих продуктів є компанія Hummingbird (http://www.hummingbird.com/). Вони є одними з найпопулярніших в світі систем класу «електронних архівів».
Системи можуть ефективно застосовуватися і в крупних організаціях з великим числом співробітників (тисячі чоловік), і в невеликих фірмах з чисельністю 5-6 чоловік. Вони призначені в першу чергу для організацій, які займаються інтенсивним створенням документів і їх редагуванням – головні офіси компаній, консалтингові компанії, органи влади і т. д.
Для зберігання даних системи необхідно використовувати Microsoft SQL Server або Oracle. Як сховище для самих документів використовується файлова система.
Системи є відкритими і містять засоби розробки для створення спеціалізованих додатків або інтеграції з іншими системами.
3.6. Optima Workflow
Система призначена для формалізації типових процедур роботи з документами (потоків робіт) в організаціях, де така робота є щоденною практикою.
Система автоматизує процеси реєстрації документів за правилами діловодства, реалізує механізми анотування і збору резолюцій, доставки звітів про виконання доручень.
В якості сервера документів Optima Workflow використовує Microsoft Exchange, тому її доцільно використовувати перш за все в тих компаніях, де Microsoft Exchange вже використовується за своїм прямим призначенням - як поштовий сервер.