Распечатать страницу

Лабораторна робота №9, Бази даних MySQL

« Назад

Код роботи: 1225

Вид роботи: Лабораторна робота

Предмет: Сучасні інтернет-технології

Тема: №9, Бази даних MySQL

Кількість сторінок: 12

Дата виконання: 2016

Мова написання: українська

Ціна: 150 грн

Мета: Набуття практичних навичок роботи з базами даних Mysql

Завдання до виконання роботи

ЗАВДАННЯ 1.Створення нової таблиці даних:

Після того, як база даних створена, (і ви зайшли в неї за допомогою команди \u) створіть таблицю, описуючи всі поля, які будуть у ній:

Б1225, 1

Таблиця student містить шість полів. У першому рядку ви задали ім'я таблиці. Далі йде опис поля id_student, воно повинно бути «целочисленным» (int), не може бути порожнім (not null) і автоматично збільшується на одиницю для кожного нового запису (auto_increment). Це - аналог поля типу «лічильник» в MS Access. Поле name містить текст довжиною в 50 символів, поле birthday має тип дата (у ньому зберігається інформація виду 2006-08-24). Поле info може містити фрагмент тексту великого обсягу. Останній рядок задає ключове поле (id_author), через яке дана таблиця може зв'язуватися з іншими таблицями.

Увага! Назва бази даних і всі поля ОБОВ'ЯЗКОВО пишіть латиницею, без пробілів.

На віддалених серверах, як правило, дозволяється використовувати тільки одну базу даних (додаткові бази за додаткові гроші). А кількість таблиць у базі не обмежено, тому в одній базі зберігають усі таблиці. Щоб працювати з ними було зручне, має сенс усім таблицям для одного сервісу використовувати однотипні назви, наприклад: school_students, school_teachers і т.п.

Після того, як таблиця створена, ви можете переглянути її структуру за допомогою команди:

Б1225, 2

ЗАВДАННЯ 2. SqlрЗапити

Абревіатура SQL розшифровується, як Structure Query Language - Структурована мова Запитів. За допомогою цієї мови ви можете витягти інформацію з будь-якої сучасної бази даних. Коли в MS Access ви конструюєте запити, програма пише sql-запити за вас, хоча і там можна взяти керування у свої руки.

Додайте дані у таблицю

Б1225, 3

Додайте це п‘ять записів.

Дана команда додає в таблицю student запис про учня. Повинні бути перераховані всі поля, у тій послідовності, як вони створювалися за допомогою команди create table. Тому що перше поле id_student формується автоматично, ми не повинні самі додавати значення, це зробить параметр null. Поля «інформація про учня» і «e-mail» залишені порожніми, але вони однаково повинні бути зазначені в запиті. У даному запиті ми використовували російські букви, але необхідно пам'ятати, що Mysql підтримує кодування koi-8, тому при виводі даних у браузері з такими символами будуть проблеми. Якщо команда набрана правильно, ви одержите відповідь:

Query OK, 1 row affected (0.33 sec)

Команди SQL нечутливі до регістру, і все-таки ключові слова набирайте заголовними буквами, а змінювані параметри, імена малими літерами.

ЗАВДАННЯ 3. Вибір даних

mysql> SELECT * FROM student;

Команда вибирає всі значення з таблиці student. Якщо необхідно вибрати тільки частину значень, можна запит побудувати трохи інакше:

Б1225, 4

У такому випадку будуть виведені на екран тільки ті учні, які зробили в школу після 2001 року.

За допомогою запиту на вибірку даних ви можете здійснювати сортування даних:

Б1225, 5

Такий запит буде коректно сортувати по зростанню числову інформацію, а також англомовний текст. У випадку, якщо ми прагнемо сортувати поля з кирилицею, даний запит необхідно видозмінити:

mysql> SELECT * FROM student ORDER BY binary(lower(name));

ЗАВДАННЯ 4. Видалення даних

Б1225, 6

Даний запит видаляє запис із таблиці для учня, у якого ідентифікатор рівний п'яти.

Наступний запит вилучить усі записи з таблиці:


ЗАВДАННЯ 5. Зміна даних. Змініть четвертий запис.

Б1225, 8

Запит на зміну даних у запису з ідентифікатором id_student рівним чотирьом. Можна змінити одне або кілька полів у даного запису. Порядок змінюваних полів у запиті значення не має.

ЗАВДАННЯ 6. У режимі командного рядка створіть базу даних «users», яка повинна містити інформацію про зареєстрованих користувачів сайту. Обов'язкові поля: ім'я клієнта, логін, пароль, e-mail, додаткова інформація. Ви можете доповнити список полів за своїм бажанням. Заповніть шістьма записами у створеній вами таблиці.

Напишіть sql-запит вивідних усіх користувачів, у яких порожній пароль.

ЗАВДАННЯ 7. Запустите Denver, запустите утиліту Phpmyadmin, http://localhost/phpmyadmin. Навчитеся створювати базу даних, створювати в них таблицю.

Питання для самоконтролю

1. Як запустити консоль Mysql?

2. Як довідатися, які бази даних доступні вам на вашому комп'ютері?

3. Що означає символ зірочки в запиті на вибірку даних?

4. Як за допомогою одного запиту вилучити всі дані з таблиці?

5. Які Sql-Запити ви довідалися в цьому уроці?

6. Що відбувається на жорсткому диску комп'ютера при створенні нової бази даних? Нової таблиці?