Распечатать страницу

Есе Тільки вперед: кроки до вступу-2015

« Назад

Код роботи: 815

Вид роботи: Есе

Предмет: Журналістика

Тема: Тільки вперед: кроки до вступу-2015

Кількість сторінок: 6

Дата виконання: 2016

Мова написання: українська

Ціна: безкоштовно

Прихід весни означає не тільки сонячно веселий настрій та оновлення природи. Невідворотно наближається той день і час, коли абітурієнти писатимуть зовнішнє незалежне оцінювання та вступатимуть до університетів. Ми розповімо про кілька нововведень, які цього року чекають на вступників.

«Свіжі» сертифікати

Головна новація умов вступу в 2015 році полягає в тому, що дія сертифікату ЗНО – 1 рік  і він повинен бути датований поточним роком вступу. Відтепер усі охочі навчатися у вищому навчальному закладі повинні складати ЗНО, адже абітурієнти, які закінчили школу в 2007 році і раніше, за новими правилами, не зможуть вступати до ВНЗ без сертифікатів. Проте не все так погано, адже молодші спеціалісти, як і колись, зможуть вчитися на суміжних спеціальностях на підставі отриманого диплома молодшого спеціаліста та за умови, що складуть вступні іспити.

Пан або пропав

Ще одне нововведення – нестандартний спосіб оцінювання на ЗНО. Відтепер все буде простіше, ніяких цифр, тільки «Здав» або «Не здав», тобто встановлять мінімальну кількість балів для ЗНО, і якщо її не набрати, то вважатиметься, що людина не здала тест. Коли ж муки навчання виявляться не даремними і абітурієнт набере більше мінімально встановленої кількості балів, його бали рейтингуватимуть і переводитимуть у шкалу від 100 до 200. Тому вступнику, який отримав «Не здав», не видаватимуть сертифікат ЗНО з предмета.

Рівень складності

Цьогоріч абітурієнтів чекає ще один сюрприз – введення дворівневих тестів із двох предметів: українська мова та література і математика. Майже як у комп’ютерній грі, тільки значно серйозніше. Рівень А – простіший, рівень В – складніший. Навчальні заклади самостійно визначатимуть, який рівень – А або В – необхідний для вступу на певний напрям. Наприклад, у тих ВНЗ, де переважає математичний напрям, необхідно здавати тести рівня В, у решті достатньо рівня А.

Відсотки успіху

Як і раніше, конкурсний бал складатиметься з балів сертифікатів ЗНО, творчого конкурсу (у разі проведення), додатку до атестата та додаткових балів. Нововведенням є встановлення таких коефіцієнтів складників конкурсного балу:

– вага кожного сертифікату – не менше 20% конкурсного балу;

– вага атестату – від 0 до 10%;

– творчий конкурс (у разі проведення) – не більше 50%;

– додаткові бали за МАН, олімпіади, підготовчі курси можуть становити від 0 до 5%.

Хороша новина полягає у тому, що вага кожного з цих складників визначатиметься конкретним вищим навчальним закладом. Тож слідкуйте за інформацією на сайтах, адже цифри – річ уперта.

Особистий пріоритет

Вступникособисто формуватиме свій список навчальних закладів, до яких подаватиме заяви про вступ, від найбільш до найменш прийнятних. Під час подачі заяв про участь у конкурсному відборі абітурієнтові необхідно вказати в кожній заяві пріоритетність цієї заяви стосовно інших поданих ним заяв за шкалою від 1 до 15, при цьому «1» означає найвищу пріоритетність. Якщо ж він подає заяви у межах одного ВНЗ на різні факультети і напрями, то має і в цьому випадку вказати пріоритетність факультету та напряму. За новими правилами, пріоритетність, визначену вступником у заяві про участь у конкурсі, не можна змінювати протягом вступної кампанії.

На одній хвилі

Нововведення про пріоритетність пов’язане зі скасуванням зарахування в три хвилі, як було раніше. Відтепер абітурієнтів зараховуватимуть до навчального закладу вже після першої (та єдиної) хвилі. Механізм дії полягає у тому, що всі заяви, подані абітурієнтом, вноситимуть до Єдиної бази із зазначенням пріоритетності. Якщо вступник матиме необхідну кількість балів, його рекомендуватимуть до зарахування в найбільш пріоритетний для нього ВНЗ.

Наприклад, абітурієнт найбільше хоче навчатися в Черкаському національному університеті, його пріоритетність – 1. Якщо вступник, за своїм прохідним балом, потрапляє до бажаного навчального закладу, то всі інші його заяви автоматично анулюють. Якщо не потрапляє, тоді його заяву переносять у другий і нижче за пріоритетністю навчальний заклад. Тому необхідно відповідально поставитися до визначення пріоритетності, адже шансу передумати не буде.

Про особливості вступної кампанії у ЧНУ імені Б. Хмельницького розповів начальник департаменту навчально-методичної роботи, доцент Максим Гаврилюк: ,,Наш університет вперше міг обирати необхідний перелік сертифікатів для вступу на ту чи ту спеціальність. Існує небезпека для абітурієнтів, адже на одну і ту ж спеціальність у різних вищих навчальних закладах можуть вимагати результати різних ЗНО. Абітурієнтам також варто звертати увагу на ті спеціальності, де більший обсяг державного замовлення, тому що буде більше шансів на вступ. Також слід зараз зосередитися на підготовці до ЗНО, оскільки цього року кількість пільг зменшено.

Особливістю вступної кампанії у нашому університеті є те, що тести з української мови і літератури та математики поглибленого рівня не обрані на жодну зі спеціальностей, ми хвилюємося про те, що тести рівня В обмежать кількість вступників і не всі ті, хто бажають, зможуть вступити. Абітурієнтам бажаю успішного складання ЗНО і вступу на обрану спеціальність’’.

Умови вступу змінюються кожного року, їх спрощують або ускладнюють. Цього року новацій не бракує, тож залишається побажати абітурієнтам, щоб усі вони отримали «свіжі» сертифікати, мали захмарні відсотки успішності, чітко визначилися зі своїми пріоритетами та були на одній хвилі з вищим навчальним закладом, у якому бажають навчатися.

 

За матеріалами, наданими Василем Мойсієнком, першим проректором ЧНУ ім. Б. Хмельницького, професором, кандидатом історичних наук

Для інфографіки:

 

Вступна кампанія 2014

Вступна кампанія 2015

1.

Дія Сертифікату ЗНО – 5 років

Дія Сертифікату ЗНО – 1 рік

2.

Мінімальний прохідний бал сертифікату ЗНО – 124, по профільному предмету – 140 балів

«Здав»/«Не здав»

3.

Однорівневі тести

 

Дворівневі тести з української мови та математики

4.

                _

 

Установлення коефіцієнтів складової конкурсного балу

5.

               _

 

Принцип пріоритетності заяв про вступ

6.

Три хвилі зарахування

Одна хвиля зарахування

7.

Переведення балів атестата в 60-бальну шкалу

Переведення балів атестата в 200-бальну шкалу

8.

Складання ДПА з української мови і літератури, а потім складання ЗНО з української мови і літератури

Об’єднання ДПА та ЗНО з української мови і літератури в єдиний тест

 

9.

                _

 

Скасування тестів ЗНО зі всесвітньої літератури та всесвітньої історії