Распечатать страницу
Главная \ База готовых работ \ Готовые работы по гуманитарным дисциплинам \ Журналистика (Журналистская специальность) \ 6093. Модульна контрольна робота Проблеми регулювання порушень етичних норм журналістики

Модульна контрольна робота Проблеми регулювання порушень етичних норм журналістики

« Назад

Код роботи: 6093

Вид роботи: Модульна контрольна робота

Предмет: Журналістика

Тема: Проблеми регулювання порушень етичних норм журналістики

Кількість сторінок: 12

Дата виконання: 2017

Мова написання: українська

Ціна: 150 грн

Вступ

1. Професійна етика журналістів

2. Порушення етичних норм журналістики

3. Регулювання порушень етичних норм журналістики

Висновки

Список використаної літератури

Правила моральної поведінки, система норм, що визначають обов'язки людини по відношенню до суспільства, його громадський обов'язок називаються мораллю.

Професійної мораллю є модифікація суспільної моральності. А наука, що вивчає професійну специфіку моралі, називається професійною етикою.

Вибір теми публікацій, відбір фактів, оцінка поведінки героїв цих публікацій, при цьому обов'язково проявляється моральне ставлення журналіста до того, про що він розповідає. Весь вміст його роботи, від початку до кінця постає як моральна за характером діяльність.

У курсі теорії журналістики подано певні етичні (моральні) норми, які бути «орієнтиром» для практичної журналістської діяльності. Обов'язок журналіста за дотримання етичних норм можна розглянути структурно, за принципом «триповерхового будинку». На верхньому поверсі - професійний обов'язок, відповідальність, честь і гідність. Другий поверх займає похідним-етичні принципи, в яких відображені вимога до поведінки журналіста. На нижньому поверсі знаходяться заборони або спонукання, що регламентують поведінки журналіста, тобто професійно-етичні норми. Відповідно, проблема порушення етичних норм журналістики криється, образно кажучи, в руйнуванні цього «дому», проявом кричущої некомпетентності журналіста.

Не всі журналісти усвідомлюють ту обставину, що захист моральних принципів та ідеалів, для них обов'язкова ще більшою мірою, ніж для священнослужителя, хоча б тому що «прихожанами» ЗМІ виступають усі члени суспільства. Що саме ці цінності визначають не тільки ступінь терпимості до різноманіття інтересів і поглядів глядачів, читачів і слухачів, але й міру нетерпимості до проявів вульгарності, відсутності смаку, жорстокосердя, цинізму і тривіальності. Що поняття про моральну відповідальність не допускає підміни загальних ідеалів, сьогохвилинними умонастроями аудиторії.

Етично «вихований» журналіст не дозволяє собі, забути про наслідки своїх слів і дій, забути про те, що його публікації можуть позначитися на життєвих долях його героїв. Буває, що після незграбного слова в пресі людина з доброю репутацією раптом перетворюється на об'єкт підозр і пересудів, здатних надовго отруїти йому життя. Мова в даному випадку йде про журналістські «незручності», на адресу героя. А якщо журналістські оцінки упереджені, поверхневі, проявлені професійної недобросовісністю, тоді і трапляються з людьми серцеві напади.

Журналіст може потрапити в залежність від рекламодавця або свого керівництва, чиї вказівки суперечать його етичним принципам. Зазіхатиме спокусами популярності. Журналіст не має права, стає жертвою власного марнославства.

1. Прохоров Є. П. Введення в теорію журналістики \ Є. П. Прохоров. - 2012.

2. Аврамов Д. С. Професійна етика журналіста \ Д. С. Аврамов - 2010.

3. Муратов С. А. ТВ – Еволюція нетерпимості \ С. А. Муратов - 2011.

4. Світіч Л. Г. Професія журналіст \ Л. Г. Світіч - 2010.