Распечатать страницу
Главная \ База готовых работ \ Готовые работы по гуманитарным дисциплинам \ Украинский язык \ 5867. Реферат Крилаті вислови античного походження в українській мові

Реферат Крилаті вислови античного походження в українській мові

« Назад

Код роботи: 5867

Вид роботи: Реферат

Предмет: Українська мова

Тема: Крилаті вислови античного походження в українській мові

Кількість сторінок: 15

Дата виконання: 2019

Мова написання: українська

Ціна: 250 грн

Вступ

1. Фразеологія-складова частина лексики

2. Класифікація фразеологізмів

3. Походження фразеологізмів

4. Фразеологізми грецького походження

5. Фразеологізми латинського походження

Висновок

Джерела

Сталі словесні формули - є часто повторювані в писемній і усній мові влучні вислови видатних осіб, письменників, філософів, учених, політичних діячів, вони поєднуються під назвою крилаті вислови. На відміну від прислів’їв і приказок та інших типів фразеологічних одиниць, що давно стали безіменними витворами, крилаті вислови зберігають більш чи менш прозоро зв’язок із першоджерелом виникнення (літературним чи конкретно-історичним), носять «печать авторства».

Крилатими висловами вважаються такі поширені й загальновідомі елементи лексики та фразеологічної літературної мови, джерело яких може бути встановлене.

До крилатих слів сучасної української літературної мови належать вислови видатних політичних діячів та історичних осіб; цитати з творів письменників різних епох і народів; вислови, походження яких пов’язане з античною літературою, історією давнього світу та середніх віків, вислови з церковно-релігійних джерел та інше.

Отже, фразеологізми збагачують українську літературну мову. Людина, яка вживає вислови античного походження, є високоосвіченою та інтелектуально багатою. Використовуючи крилаті вислови з латинської та давньо - грецької мов, ми знайомимося з античною історією та міфологією.

Матеріал цієї курсової роботи може бути застосованим на уроках української мови, української літератури та художньої культури.

1. Алефіренко М. Ф. Теоретичні питання фразеології. – Х. 1987.

2. Зубков М. Г. Українська мова (Універсальний довідник). – 2009 р., - с. 338-344.

3. Новий довідник. Українська мова та література. - 2005 р. - с. 142-148.

4. Коваль А. П., Коптілов В. В. Крилаті вислови в українській літературній мові. - 1975 р.