Распечатать страницу
Главная \ База готовых работ \ Готовые работы по гуманитарным дисциплинам \ История украинской культуры \ 5808. Курсова робота Внесок видатного архітектора В.В. Городецького в розвиток архітектури Києва

Курсова робота Внесок видатного архітектора В.В. Городецького в розвиток архітектури Києва

« Назад

Код роботи: 5808

Вид роботи: Курсова робота

Предмет: Історія української культури

Тема: Внесок видатного архітектора В.В. Городецького в розвиток архітектури Києва

Кількість сторінок: 44

Дата виконання: 2019

Мова написання: українська

Ціна: 400 грн

Вступ

Розділ 1. Біографічні відомості В.В. Городецького

Розділ 2. Внесок В.В. Городецького в архітектуру Києва

2.1. Київський костьол Св. Миколая

2.2. Всеросійська виставка 1897 року в Києві

2.3. Національний художній музей України

2.4. Дім з химерами (легенди будинку Городецького)

2.5. Караїмська кенаса

Висновки

Список використаних джерел

Додатки

Рівень збереження архітектурних пам’яток, як основних засад культури, - кажуть поважні архітектори - це рівень розвитку суспільства. Тому всі держави намагаються зберегти архітектурні дива для своїх нащадків.

Актуальність роботи: в наш час молодь у більшості випадків мало цікавиться відомими людьми, які жили і творили у їхньому місті. 2013 рік відзначився святкуванням 150-річчя з дня народження Владислава Городецького. Нажаль, не всі споруди побудовані ним знаходяться в доглянутому та відреставрованому вигляді.

Мета дослідження: привернути увагу молоді до життя та творчого шляху видатного архітектора Владислава Городецького та громадськості до пам`яток архітектури, які потребують реконструкції.

Методи дослідження: під час написання роботи були використані методи порівняння, опису та аналізу.

Об`єкт дослідження: життя, діяльність і творчий доробок В.В. Городецького.

Предмет дослідження: Київський період діяльності Городецького.

Є будинки цього архітектора, які стали пам`ятками архітектури, наприклад «Будинок з химерами», який вражав своїх співвітчизників, не залишає байдужими і нас сьогодні. Ця будівля, яку В.Городецький звів, як власний маєток, до свого 40-річча, давно вже стала своєрідною візитною карткою Києва. Багато людей, вперше опинившись у Києві, поспішають неодмінно побачити цю легендарну споруду. Навіть існує легенда: Будинок з химерами - місце, де збуваються мрії. Є серед безлічі тварин на цій споруді маленький крокодильчик, і якщо, загадавши бажання, ви його знайдете - воно здійсниться.

Вивчаючи літературу про життя та творчість видатного архітектора Владислава Городецького ми звернули увагу, що незважаючи на величезну популярність імені В. Городецького, досі не було зроблено глибоких та узагальнюючих досліджень, присвячених йому. Творчість, а надто життя славетного архітектора Владислава Городецького за радянських часів не досліджувалися. Лише двадцять років тому, з нагоди 130-річчя від дня народження митця, кияни мали нагоду публічно вшанувати його пам’ять. Отож 4 червня 1993 року в колишній квартирі Городецького науковці Музею історії Києва встановили портрет Зодчого. В акції взяли участь представники київської інтелігенції, а також дипломати посольств Республіки Польща та Ісламської Республіки Іран. На прохання Музею історії Києва співробітники Посольства України в Ірані того ж 1993 року розшукали й упорядкували місце поховання Городецького на тегеранському римо-католицькому цвинтарі Долаб.

Відтоді для нас розпочалося повернення із забуття Владислава Городецького та його творчості.

В.В. Городецький був надзвичайно талановитою та працелюбною людиною. Він зміг за п`ять років одночасно побудувати шість дивовижних споруд (Музей старовинностей, Миколаївський костьол, Караїмську кенасу, два ошатні будинки Російського страхового агентства, Дім з химерами). Ці будинки зачаровують нас і сьогодні.

Людина живе, допоки її згадують. Архітектор В. Городецький нагадує про себе своїми творами. Він живе в Україні, Польщі, Ірані, живе в гарних будівлях, залишених своїм нащадкам.

Вшановуючи пам`ять Городецького: в Києві на його честь названа вулиця; до 150-річчя від дня народження Городецького Нацбанк України випустив монету, на реверсі якої зображено Будинок з Химерами. В конкурсі «Факты» - ХХ век», в номінації «Архітектор століття» переміг В.В. Городецький; Будинок з химерами став переможцем всеукраїнської акції «Сім чудес Києва» в серії "Пам'ятки архітектури України".

Владислав Городецький був талановитою людиною, висококласним фахівцем, людиною, котра створила в Києві свої найкращі архітектурні шедеври.

Ім'я Владислава Городецького назавжди записане в золоту книгу української архітектури кінця XIX - початку XX століття. Особистість Владислава Городецького приклад величі. Для Києва і київської архітектури ця людина зробила багато. Більшість споруджених їм будинків не зберіглося. Але багато тих будівль, що залишилися стали унікальними прикрасами нашого міста.

В наш час молодь у більшості випадків мало цікавиться відомими людьми, які жили і творили у їхньому місті. Кияни згадають, у зв'язку з творчістю Городецького, один - два архітектурних об'єкта: Будинок з химерами, може ще католицький костел Св. Миколая, рідко хто згадує караїмську синагогу. Загалом же впродовж київського періоду творчості, що тривав понад чверть століття, Владислав Городецький втілив десятки проектів. Він будував житлові будинки і вілли, заводські корпуси й магазини, виставочні павільйони і школи, склепи й монументи. Київський архітектор відзначався дивовижною працездатністю, про що свідчить хоча б той факт, що свої найвидатніші пам'ятки він спорудив майже одночасно.

Вивчаючи літературу про життя та творчість видатного архітектора Владислава Городецького ми звернули увагу, що незважаючи на величезну популярність імені В. Городецького, досі не було зроблено глибоких та узагальнюючих досліджень, присвячених йому. Творчість, а надто життя славетного архітектора Владислава Городецького за радянських часів не досліджувалися. Лише двадцять років тому, з нагоди 130-річчя від дня народження митця, кияни мали нагоду публічно вшанувати його пам’ять.

Отож 4 червня 1993 року в колишній квартирі Городецького науковці Музею історії Києва встановили портрет Зодчого. В акції взяли участь представники київської інтелігенції, а також дипломати посольств Республіки Польща та Ісламської Республіки Іран. На прохання Музею історії Києва співробітники Посольства України в Ірані того ж 1993 року розшукали й упорядкували місце поховання Городецького на тегеранському римо-католицькому цвинтарі Долаб.

 Відтоді для нас розпочалося повернення із забуття Владислава Городецького та його творчості. Популярності доробку Зодчого сприяли вечори пам’яті, численні публікації в періодиці, особливо — телевізійні фільми, авторами яких були Валентин Соколовський (1993 року — вперше). У 1999 року в серії «Бібліотека Музею історії міста Києва» видавництво «Кий» випустило у світ монографію автора цих рядків під назвою «Архітектор Городецький. Архівні розвідки».

Здійсненню видання посприяли українські благодійні організації та Польський інститут у Києві. Того ж року Державна наукова архітектурно-будівельна бібліотека ім. В. Заболотного опрацювала й видала бібліографічний покажчик «Владислав Городецький». У травні 2005-го, з нагоди 75-х роковин смерті Зодчого, в Тегерані вшанували його пам’ять міжнародною науковою конференцією, покладанням квітів і запаленням свічок на могилі Городецького.

Владислав Городецький був різнобічно обдарованою людиною. Він добре малював; за його ескізами виготовлено костюми й декорації декількох театральних вистав (у Театрі імені І. Франка). Є свідчення, що Городецький займався також моделюванням одягу, причому користувався великим успіхом у вельможних дам, для котрих робив ескізи екстравагантних суконь і черевичків. Славився він і своїми ювелірними виробами. Полювання й мандрівки були його пристрастю. Городецький відмінно стріляв, мав відзнаки міжнародних змагань, був членом правління мисливських товариств Росії, Англії, Франції, Польщі. Одну з подорожей він описав у своїй книзі «В джунглях Африки: Щоденник мисливця», яку архітектор сам оформив як художник.

1. Анисимов А. Фантасмогории Лешека Городецкого: [Архіт. перлини в Києві] // Анисимов А. Киев и киевляне. – Кн. 2. – К., 2003. – С. 235-245.

2. Бартошко С. До 140-річчя від дня народження Владислава Городецького / С. Барташко // Ярус Нерухомість. – К.: Агентство нерухомого майна «Янус», 2003. – № 13. – С. 20-21.

3. Владислав Городецький (1863-1930): Бібліогр. покажч. / Уклад. О.Б. Шинкаренко; Редкол.: С. С. Артамонова, Н. О. Беляченко, Г. А. Войцехівська (відп. ред.); наук. консультант Д. В. Малаков; Держбуд України, ДНАББ ім. В. Г. Заболотного. - К.: Укрархбудінформ, 1999. - 42 с. - (Видатні зодчі України).

4. Городецький Владислав Владиславович // Кияни: біогр. слов. / авт. Л. Г. Андрієнко [та ін.]. – К., 2004. – С. 96.

5. Городецький Владислав Владиславович // Мистецтво України: бібліогр. довід. / упоряд. А. В. Кудрицький, М. Г. Лабінський; худож. оформ. Є. І. Муштенко; за ред. А. В. Кудрицького. – К.: «Укр. енцикл.» ім. М. П. Бажана, 1997. – С. 169.

6. Городниченко О. Мандрівник і архітектор в одній особі / О. Городниченко // Українські дослідники землі. - К.: ред. загальнопед. газ., 2004. - С. 57-64.

7. Закович М. М Культурологія: українська та зарубіжна культура: Навчальний посібник / Закович М. М. - К.: Знання, 2007. - 567 c.

8. Кальницкий М. «Дом с химерами» на Банковой: старые легенды и новые факты// Киев. Ведом. – 1998. – 8 июня. – С. 18.

9. Кудрявцев Л. О. Класик київської архітектури: [про архіт. В. Городецького] / Л. О. Кудрявцев // 20 архітекторів, які будували Київ / Л. О. Кудрявцев. - К.: Друк, 2003. – С. 50-54: іл.

10. Кухарчук М. Будинок з химерами та його творець // Хрещатик. – 1997. – 26 черв. (№92). – С. 1-5. – (Київський ракурс).

11. Малаков Д. В. Тринадцять київських зустрічей із Городецьким: [путівник] / Д. Малаков. - Київ: Грані-Т, 2011. - с.: 62 іл.

12. Малаков Д. В. Киянин, вільний духом: [про В. Городецького] / Малаков Д. В. // Київ. – 1993. - № 10. – С. 159-164.

13. Малаков Д. В. Архітектор Городецький: арх. розвідки. - К.: Кий, 1999. - 235 с.: іл., портр.

14. Рибаков М. О. Вулиця архітектора Городецького: історико-краєзнавчі нариси. – К.: Фенікс, 2007. – 224 с.

15. Єрофалов - Пилипчак Б. Л. Архітектура імперського Києва. - К.: А.С.С.; НДІТІАМ, 2000. – с.: 55 іл.

16. Хроніка - 2000: український к ультурологічний альманах.: вип. 80. Україна - Польща / авт. проекту А. В. Толстоухов. - Київ: Фонд сприяння розвитку мистецтв, 2009. - 651 с.: іл.