Распечатать страницу

Курсова робота Зачіски у стилі Бідермеєр

« Назад

Код роботи: 5207

Вид роботи: Курсова робота

Предмет: Перукар (перукар-модельєр). Перукарська справа

Тема: Зачіски у стилі Бідермеєр

Кількість сторінок: 39

Дата виконання: 2017

Мова написання: українська

Ціна: 450 грн

Вступ

1. Характеристика історичної епохи та обґрунтування вибору базової моделі зачіски

1.1. Зачіски у стилі Бідермейєр

1.2. Розработка моделі зачіски відповідно до історичної епохи, сучасного напрямку моди і типу обличчя

2. Технологічна частина

2.1. Технологічна послідовність виконання розробленої стрижки з фарбуванням та укладкою

2.2. Визначення початкових даних для виконання розробленої зачіски. Розробка технологічної послідовності виконання зачіски

2.3. Обґрунтування виробу і характеристика засобів, інструментів та обладнання необхідних для виконання зачіски

Висновок

Список літератури

Серед творчих професій є таке велике ремесло як перукарське мистецтво. Сьогодні Україна переживає надзвичайний перукарський бум - за останні роки перукарське мистецтво в Україні досягло високого якісного рівня, росте престиж самої професії. З'являється новий погляд на перукарське мистецтво, як можливість диктувати моду, можливість розробляти нові технології та виходити на європейський рівень.

На сьогодні ринок перукарського мистецтва видатний своїми творчими пошуками, поняттям новизни, великим зусиллям дослідження напрямку моди та знахідками великої кількості професіоналів. Розвиток українського перукарського ринка забезпечує усім необхідним: від косметичної продукції і професійним обладнанням до високого рівня перукарського сервісу.

Ця робота присвячена жіночій зачісці з довгого волосся. В цієї роботі висвітлена історія зачісок стилю Бідермейєр, які в ній були притаманні одяг, косметичні вироби,зачіски, їх притаманність до певного класу і стану. Розкрили характеристику древніх та сучасних напрямків розвитку моди зачісок, як їх можна змоделювати та поєднати з сучасною модою.

Вся історія перукарського мистецтва почалася з того моменту, коли людині захотілося окрасити своє обличчя, щоб відрізнятися від усіх. Первобитна людина також захотіла відрізнятися з племені і подумали, що його косми, перехвачені мотузком, будуть дивитися більш цікаво, чим просто без нічого. І тоді древня людина почала здійснювати на практиці свій грандіозний план. Результат перейшов всі очікування, перша зачіска відрізнялася своєю розкішністю від загальної маси голів співплемінніків. Перше «дефіле» пройшло на ура. Здивовані співплемінніки захтіли собі такі ж пов’язки. Саме так або приблизно почалося народження нового виду мистецтва – перукарської справи.

Поняття краси мінялися на протязі багатьох епох, і те, що вважалося прекрасним в один період, пізніше виглядало невродливим і навпаки. Але одне завжди залишалося незмінним – тяга людини виділитись, показати свою індивідуальність. На сьогоднішній день є багато методів розробки зачісок для довгого волосся, а також їх нарощування.

Силуети і форми зачісок через деякий час повторювалися, з Древнього Рима, Єгипту та Греції. Ось і у стилі Бідермейєр з’явилися елементи зачіски з Древнього Риму, це пучки на скронях. Зачіски збільшувалися у розмірах, появилась об’ємність. В них відсутні були мілкі деталі. Форма зачіски могла розширюватися або зменшуватися.

В останнє десятиріччя форми зачісок змінились, вони стали скромніші. Волосся від пробору вкладається в невеликі пучки. Іноді волосся заплітали в коси й укладали «бубликом». Неповторний стиль цієї епохи відродили мистецтво виконання складних зачісок з використанням останніх для того часу перукарських обладнань: засобів фарбування волосся і обісцвічування із застосуванням перекисі водню. Усі ці обладнання (звісно, удосконалені) застосовуються і в теперішні часи.

Кожна епоха приносить щось своє, нове в перукарському мистецтві, чіткого копіювання не було. Розвиток основних форм одягу і зачісок проходило з безпосереднім зв’язком із соціально-економічними, природними і моральними умовами, модою.

Історія відродження перукарського і косметичного мистецтва уходить у глиб століть. Для сучасних перукарів і стилістів вона являється джерелом натхнення. Адже давно помічено, що все нове – добре забуте старе.

В сучасній моді велике значення має маленький штрих, який придає особливий шарм зачіски – це може бути неслухняній локон, пишний, хвилястий волос, пряма чолка.

В моді африканські косички, короткі зачіски, довгі локони. Сучасна мода така велика, що кожний може вибрати собі зачіску, яка йому подобається і підходить. Кожний може виділитись.

Для того, щоб досягти високого рівня в майстерності, проводять безліч семінарів, майстер-класів, тренінгів, на яких досвідчені майстрі-перукарі діляться досвідом з бажаючими.

Проводяться різноманітні конкурси, для того, щоб майстри могли показати рівень своєї майстерності. Тільки шоу-покази і конкурси дозволяють майстрам знайомитись з останніми тенденціями моди.

Вивчитись зможе кожен на перукаря-модельєра, але стати гідними цього статусу не кожний. В Україні існує багато навчальних закладів.

Сьогодні перукар – це високо освічена, творча, з художнім смаком людина. Одна з найважчих задач перукаря – знайти потрібну зачіску, яка відповідала б типу обличчя, структурі волосся, легко могла б укладатися за формою та до того ж була модною у виборі зачісок чоловіки більш консервативні, зачіски лаконічні, чіткі, стримані, базується на моделях класичного або спортивного стилю.

На будь-який смак зачіски знайдуть свого прихильника. Сучасні жінки намагаються підкреслити свою індивідуальність усіма засобами. Це стосується і спортивних, і класичних, і еклектичних зачісок.

Мистецтво модельєра-перукаря – це творчо-практична робота, те саме, що мистецтво художника або композитора. Для цього потрібні і талант, і фундаментальна професійна підготовка в області теорії та історії мистецтва, художнього проектування і моделювання, дизайну зачісок, іміджелогії, кольорознавства, медицини. Людина, яка відвідує перукарню, має надію, що майстер, керуючись своїми знаннями і вимогами сучасної моди, професійним досвідом і особистим смаком, створить вишукану зачіску.

В даній курсовій роботі розглядають та виконують жіночу стрижку «Боб» на волоссі короткої довжини з фарбуванням і вечірньою укладкою.

Ознайомились з останніми тенденціями моди, розробили техніку виконання змодельованої зачіски, та поради підбору зачісок.

У роботі використовували теоретичні знання та практичні навики, здобуті в процесі навчання.

Мода змінюється, але залишаються певні елементи. Я створила зачіску завдяки історичним фактам та на основі історичних довідок.

Застосувавши новітні тенденції в своїй роботі, і провівши паралелі між історією та сьогоденням, я отримала зачіску для сучасної жінки.

Я створила зачіску завдяки аналізу моди Бідермейєр. Зачіска відповідає темі творчої роботи і як найкраще підходить для сучасних жінок чи весілля.

В наш час модельєри всього світу відштовхуються від ідей древніх людей. Мода являється невід'ємною частиною історії.

Не існує людини поза модою, чи це вчора чи сьогодні, чи в перспективі. Отже ти людина сучасна, або старомодна або випереджаєш моду.

З швидкими змінами в моді змінюється і темп, рух життя людини. Впроваджуються прогресивні технології, обладнання, інструменти та засоби, парфумерно-косметичні засоби, необхідних для розробки перукарського мистецтва та віражу.

Сучасні моделі зачісок розробляються в лабораторіях майстрами-перукарями. Але більшість сучасних моделей з різними технологічними і конкурсними особливостями розробляють і виконують майстри на різних конкурсах, майстер-класах.

Можна сказати що вибрана модель зачіски призначена не для індивідуального моделювання, а більш для весільного моделювання.

У виконанні ця зачіска складна, вона не виконується швидкоруч, потребує вміння технології, знання сучасних прогресивних технологій. Без професійних навилків, фантазії і без знань історичних стилів, напрямків моди зачіску виконати практично неможливо.

Отже волоси - це сама чарівна прикраса і гордість кожної жінки. Хто із них не мріє про ідеальну сучасну зачіску? Про модну, практичну, стильну зачіску, і бажано щоб підчеркувала багаточисленні прекрасні вирази обличчя! І про такий візит до майстра, після клопітких і загадкових пасів якого перший же погляд в дзеркало не визиває бажання терміново поголитися на лисо?

Не варто зразу ж обрізати своє волосся або робити хімічну завивку, не продумавши спочатку все до кінця! Сім раз прикинь - один раз відріж! Всього лиш варто звернутися до кваліфікованого перукаря і стиліста, і вони порадять що робити, допоможуть у виборі зачіски! Саме зачіска зробить ваш образ завершеним і підкреслить вашу індивідуальність. Зачіску потрібно підбирати в залежності від форми обличчя і вашого типажу.

1. Будур Н. История костюма. — М.: Олма-Пресе, 2001.

2. Васіна З. Український літопис. Вбрання. - Т. 1. — К.: Мистецтво, 2003. 26 с.

3. Золотов Ю. Французский портрет XVIII ст. — М.: Иск, 1968.

4. Иллюстрированная инциклопедия мод / Под ред. Л. Кибаловой. Прага: Артия, 1986. — 320 с.

5. Кирсапова Р. Сценический костюм и театральная публика в России XIX ст. - М.: Артист, 2000.

6. Коконова Й., Самсонадзе Н. Женщина й ее платье: Век XX. М.: Инкомбук, 2000. - с. 63.

7. Костюм / Под ред. Ф. Ф. Комиссаржевского. — СПб.. 1910. - 176 с.

8. Матейко К. М. Український народний одяг. — К.: Наукова думка, 1996.

9. Матейко К. М. Український народний одяг: Етнографічний словник. - К.: Наукова думка, 1996. — 112 с.

10. Мода й стиль. Современная єнциклопедия. — М.: Аваита, 2002.

11. Плаксина 3. Б. й др. История костюма, стили и направлення. - М.: 2003.

12. Пономарьжов А. Українська минувшина. — К.: Либідь, 1993.

13. Стамеров К. К. Нариси з історії костюмів. Ч. 1, 2. — К.: Мистецтво, 1978. - 192 с.

14. Стельмащук Г. Г. Традиційні головні убори українців. — К.: Наукова думка, 1993. - 168 с.

15. Українське народне мистецтво: Вбрання / Під ред. В. Г. Білозуба та ін. — К., 1961.

16. Ясіевич В. Про стиль і моду. — К.: Мистецтво, 1968.

17. Л. Г. Гузиря “Сучасна перукарська справа” (1997)

18. М. В. Константинов “Перукарська справа” (1988)

19. І. С. Сиромятникова “Історія зачіски” (1987)

20. О. Д. Ляпи “Перукарська майстерність” (1982)

21. В. Д. Корнєв “Моделювання та художнє оформлення зачісок” (1983)

22. Л. В. Смирнова “Уроки перукарського мистецтва” (2002)

23. І. В. Козлова “Перукарські послуги” (1997)

24. М. В. Константинов “Постижерська справа” (1971)

25. І. В. Коваленко “Виготовлення шиньйонів перук і зачіски із них” (1989)

26. В. Д. Корнєв “Фарбування волосся і зачіска” (1983)

27. Журнал “Дзеркало мода” (2009)

28. Журнал “Долорес” (2009)

29. Журнал “Hair Your” (2009)

30. Технология парикмахерських работ: Учеб. Пособие нач. проф. образования / И. Ю. Одинакова, Т. А. Чрниченко. – М: центр «Академия» 2004. – 176 с.

31. Уроки парикмахерського искусства. Модель. Стиль. Образ / Смирнова Л. В. – СПб.: «Паритет». 2002.- 256 с.

32. Основи перукарської справи / Н. А. Горбатюк та ін. – 2005 – 576 с.: К. - Грамота. - 570 с.

33. Історія перукарської справи / І. І. Оболенська, Л. С. Сургай, С. Б. Шевелюк. - К.: Грамота, 2005. - 352 с.

34. Женские прически: профкссиональний поход / Палладино Л. / Пер. с англ. - М.: издательский дом «Ниола 21 век», 2005. - 112 с.

35. Панченко О. А. Мелирование и прическа. - СПб.: Корона-принт, 2000. - 166 с.

36. Панченко О. А. Причека. Укладка.Завивка. - СПб.: Папирус, 1999. - 200 с.

37. Петровская В. А. Парихмахерское искусство - уроки майстерство. - М.: Аделант, 2001. - 224 с.

38. Смирнова Л. В. Уроки парихмахерского искусства. - СПб.: Парителы, 2002.

39. Энциклопедия парикмахерського искусства. - М.: Веге, 1999. - 500 с.

40. Ясиевмч В. О стиле и моде. - К.: Искусство, 1968. - 202 с.

41. Моделирование причесок: Иллюстрирование методическое пособие. - К.: 1990. - 260 с.

42. Куприянова И. Н. Современние прически: женские, мужские, детские. - М.:Эксмаперсс, 2002. - 402 с.

43. Мода и стиль. Современная энциклопедия. - М.: Аваита, 2002. - 290 с.