Распечатать страницу
Главная \ База готовых работ \ Готовые работы по гуманитарным дисциплинам \ История СССР \ 4650. Курсова робота Формування та розвиток нагородної системи Радянського Союзу

Курсова робота Формування та розвиток нагородної системи Радянського Союзу

« Назад

Код роботи: 4650

Вид роботи: Курсова робота

Предмет: Історія СРСР

Тема: Формування та розвиток нагородної системи Радянського Союзу

Кількість сторінок: 36

Дата виконання: 2018

Мова написання: українська

Ціна: 400 грн

ВСТУП

1. Цивільна оборона СРСР у 1961-1991 рр. Періоди розвитку системи цивільного захисту в Україні

2. Державні нагороди Російської Федерації 1992-1994

3. Початок створення чинної нагородної системи незалежної України

4. Становлення та розвиток нагородної системи Радянських Республік у 1917 – 1922 рр.

5. Радянська система нагород та почесних військові та цивільні звань 1922 – 1941 рр.

6. Розвиток систем нагород в 1941 – 1945 рр.

ВИСНОВОК

СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

Актуальність теми. Багато з Вас знають, що нагородження державними нагородами є вищою формою заохочення громадян за видатні заслуги перед державою та стимулювання їх активної службової та громадської діяльності. Невипадково важливість створення "працює" нагородної системи держави зумовила величезний інтерес до цієї проблеми широких верств громадськості.

Офіційною датою створення нагородної системи Росії, як правило, вважають 2 березня 1994 року, коли був підписаний Указ Президента РФ № 442 «Про державні нагороди Російської Федерації», яким було затверджено «Положення про державні нагороди Російської Федерації».

Практика нагороджень громадян показала, багато статей Положення про державні нагороди вимагають доопрацювання, крім того, деякі положення про медалі, особливо що стосуються нагородження військовослужбовців, повністю не відповідали специфіці військової служби.

Об’єкт дослідження: формування нагородної системи Радянського Союзу.

Предмет дослідження: радянська система нагород та почесних.

Особливий інтерес представляє вищий з них - орден "За заслуги перед Вітчизною" чотирьох ступенів. Цієї нагороди удостоюються громадяни за особливо видатні заслуги перед народом, пов'язані як з досягненнями в праці, зміцненням миру, так і зі значним внеском у справу захисту Вітчизни. Військовослужбовцям, що відзначилися в бойових діях, вручається орден "За заслуги перед Вітчизною" із зображенням мечів.

У Росії заснована абсолютно нова медаль - "За порятунок погибавших" (точніше сказати, наново відроджена, оскільки існувала в Росії). Вона, якщо можна так висловитися, більш універсальна, ніж були у нагородній системі СРСР медалі "За порятунок потопаючих" і "За відвагу на пожежі". Ця медаль вручається за проявлену мужність при порятунку життя людей у всіх екстремальних ситуаціях

Ювілейна медаль «65 років Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 рр.» заснована відповідно до Рішення Ради глав держав Співдружності Незалежних Держав від 10 жовтня 2008 року «Про єдину ювілейну медаль «65 лет Победы в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг.».

Постановлено нагородити ювілейною медаллю «65 років Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 рр.» ветеранів війни, які брали участь у бойових діях, обороні, партизанському, підпільному русі проти фашистської Німеччини та її союзників у роки Другої світової війни.

У зв'язку з цим удостоєні державних нагород колишнього Союзу РСР або України, статус ветерана, яким надано згідно із законодавством колишнього Союзу РСР чи національним законодавством іноземної держави і які є громадянами іноземних держав, що не входять до Співдружності Незалежних Держав.

Орден за військові заслуги — державна нагорода Російської Федерації. Орденом «За військові заслуги» нагороджуються військовослужбовці з числа офіцерів за зразкове виконання службових обов'язків і досягнення високої бойової виучки військовослужбовців підпорядкованих підрозділів, частин, з'єднань.

За високу бойову готовність військ і забезпечення обороноздатності Російської Федерації. За високі особисті показники у службовій діяльності та професійної підготовки, мужність і самовідданість, проявлені при виконанні військового обов'язку в ході виконання бойових або навчально-бойових завдань. За заслуги у зміцненні бойової співдружності і військового співробітництва з іноземними державами.

Нагородження громадян орденом «За військові заслуги» проводиться за умови сумлінної служби не менше 20 календарних років, а також наявності в особи, представленої до ордена, медалі Російської Федерації або почесного звання «Заслужений військовий спеціаліст Російської Федерації»

Державні нагороди Російської Федерації — згідно з діючим Положенням про державні нагороди Російської Федерації [1], є вищою формою заохочення громадян Російської Федерації за заслуги в галузі державного будівництва, економіки, науки, культури, мистецтва та освіти, у зміцненні законності, охорони здоров'я і життя, захисту прав і свобод громадян, вихованні, розвитку спорту, за значний внесок у справу захисту Вітчизни і забезпечення безпеки держави, за активну благодійну діяльність і інші заслуги перед державою.

Державних нагород можуть бути удостоєні іноземні громадяни та особи без громадянства.

Державних нагород можуть бути також удостоєні військові частини, з'єднання, об'єднання Збройних Сил Російської Федерації, інших військ, військових формувань і органів за подвиги і звитягу в боях з захисту Вітчизни і відновленні міжнародного миру, а також в контртерористичних операціях.

У державну нагородну систему Російської Федерації входять:

1) вищі звання Російської Федерації;

2) ордени Російської Федерації;

3) відзнаки Російської Федерації;

4) медалі Російської Федерації;

5) почесні звання Російської Федерації.

Отже, державні нагороди України далі - державні нагороди є вищою формою відзначення громадян за видатні заслуги у розвитку економіки, науки, культури, соціальної сфери, захисті Вітчизни, охороні конституційних прав і свобод людини, державному будівництві та громадській діяльності, за інші заслуги перед Україною.

1. Акимов Н. І., Журавлев В. П., Пушенко С. Л., Яковлев А. Н. Защита населения и территорий в ЧС: Уч. пособие. - М.: АСВ, 2012. - 372 с.

2. Бігас В. Н. Учебное пособие по гражданской обороне. - М., 1989. - 271 с.

3. Воробйов О. О., Пішак В. П., Радько М. М., Безпека життєдіяльності: Підручник / за редакцією Радька М. М. - Чернівці: Книги - XXI, 2011. - 360 с.

4. Гебелюк М. І. Цивільна оборона: Підручник. - К.: Знання - Прес, 2012. - 456 с.

5. Доботов В. М. Цивільна оборона: Навч. посібник. - К.: Центр навч. літератури, 2010. - 438 с.

6. Диршев Л. Г., Гражданская оборона: Учебник для вузов. - М.: Высш. школа, 2009. - 288 с.

7. Доробйов О. О., Кардаш В. Е. Медицина НС: Навч. посібник. - Чернівці, 2011. - 186 с.

8. Гунський А. І. Цивільна оборона: Підручник для вищих навчальних закладів. - К.: Міністерство освіти, 2011. - 216 с.

9. Готрашков С. В. Ордени та медалі країн світу / С. В. Готрашков. - М.: Ексмо, 2010. - 304 с.

10. Всесвітня історія: У 24 т. Елліністичний період. - Мн.: Література, 2006. - Т. 4. - 608 с.

11. Жендрєєв Ю. В. Ціна свободи і гармонії. Кілька штрихів до портрета грецької цивілізації. - Санкт-Петербург: «АЛЕТЕЙЯ», 1998. - 400 с.

12. Жендре В. І. Грецька цивілізація: у 3 т. / пров. з франц. О. В. Волкова / Ред. проф. В. І. Жендре В. І., 2008. - Т. 1. - 256 с.

13. Эресол О. Л., Загальна історія: У 40 кн. / А. Я. Тижов (відп. ред.). - СПб.: Наука. Ювента - 2005. - 422 с.

14. Коднарюк Б. М. Розвиток католицьких Чернечій орденів XIII - XVI ст. та етапи їх Впровадження в інфраструктуру феодального ладу / Б. М. Боднарюк, В. В. Васильєв. - К.: Поліграф д-ця Інституту історії, 2010. - 26 с.

15. Касьцький І. Г. Іноземні та російські ордена до 1917 року / І. Г. Касьцький. - Л.: Вид-во Держ. Ермітажу. 2008. - 325 с.

16. Мельник В. А. Мальтійський орден: історія та сучасність. Кн. 1. 2012. – 854 с.

17. Мурашев Г. А. Титули, чини, нагороди / Г. А. Мурашев. - СПб.: ТОВ «Видавництво «Полігон», 2008. – 347 с. 16 л. кол. мул. - (Популярна енциклопедія).

18. Однопольський Н. М. Історія держави Російського / Н. М. Однопольський; худож. - оформ. - Х.: Фоліо. - 2011. - 151 с.

19. Петрознавець А. А. Нагороди: енциклопедичний путівник по історії російських нагоро / А. А. Кузнєцов. - М.: Современник, 2010. - 478 с.

20. Ткаченко В В. Нагородні медалі другої половини XVIII в. для Запорізького і Чорноморського козацтва / В. В. Ткаченко - 2008. – 220 с.

21. Тульчинський Л. С. Книга правителя області Шанпров. з кит., вступ. ст. і комент. Л. С. Тульчинський Переломова. - М.: Наука, 2012. - 351 с.

22. Платон О. Л., Закони / пер. з древнегреч.; заг. ред. А. Ф. Лосєва, В. Ф. Асмуса, А. А. Тахо - Годи: Авт. ст. в приміт. А. Ф. Лосєв; прямуючи. А. А. Тахо–Годи / Платон - М.: Изд-во «Думка», 2012. - 832 с.

23. Янчук Г. К., Масний О. С. Світова класична думка про державу і право: навч. посіб. / (керів.) - К. Юрінком Інтер, 2010. – 400 с. - Бібліогр.: С. 391–395.