Распечатать страницу

Реферат Ліві в політичній системі ФРН

« Назад

Код роботи: 4323

Вид роботи: Реферат

Предмет: Політичні ідеології

Тема: Ліві в політичній системі ФРН

Кількість сторінок: 28

Дата виконання: 2017

Мова написання: українська

Ціна: 200 грн

Вступ

1. Історія партії

2. Ідеологія партії

3. Діяльність партії Ліві на сучасному етапі

Висновки

Список джерел

Додатки

Ліва партія як потужна самостійна політична сила Німеччини, виникла недавно, дата її народження - 16 червня 2007 року. В цей день об'єднались Ліва партія, ПДС і виборча ініціатива “Праця і соціальна справедливість”.

Це пояснюється тим, що ПДС сприймалася владою Німеччини як частково екстремістська, тоді як “Праця і соціальна справедливість” екстремістською не вважалася. Її співголовами були Клаус Ернст і Гезіне Льотш. Ліва партія об'єднує різні політичні сили Східної та Західної Німеччини. ПДС (партія демократичного соціалізму) здебільшого складалася з колишніх НДР-вівців, цю партію почасти можна розглядати, як спадкоємицю СЄПН – Соціалістичної єдиної партії Німеччини (хоча, зрозуміло, політика і програма розрізняються). На початку 90-х в ПДС влилися багато західних німців, чия політична біографія почалася з “руху 68-го року”, які пішли від Зелених або перейшли з ГКП. Що ж до Праці і соціальної справедливості - виборчої альтернативи), то ця організація об'єднувала в основному західних німців, які пішли з СДПН, профспілкових діячів та інших соціальних активістів.

Таким чином, Ліва партія об'єднує абсолютно різні політичні рухи і традиції на основі взаємоповаги і спільної дії. Партія бачить свій унікальний шанс в тому, щоб побудувати новий загальнонімецький лівий рух на основі різноманітного досвіду як східних, так і західних німців.

Як Ліві відносяться до НДР? Якщо не говорити про окремих членів партії, які часто мають власну думку, в цілому Ліві вважають НДР невдалою спробою побудови соціалізму, засуджують спорудження Берлінської стіни та зловживання прикордонників; вважають, що в НДР було недостатньо демократії. Водночас Ліва партія проти огульного осуду НДР як “неправової держави” і вважає, що досвід східної Німеччини слід вивчати.( див. розділ “Ідеологія партії” ).

Згідно з офіційними партійними даними, Ліві нараховують 77,645 зареєстрованих членів партії станом на вересень 2009 року, що робить її четвертої за величиною партією в Німеччині.

Таким чином, партійний розвиток «лівих» в сучасних умовах відчуває на собі вплив не тільки поставлених керівництвом амбітних завдань по закріпленню свого традиційного впливу в східних землях і завоюванню електорату на заході Німеччини, оновленню і розширенню партійних рядів, а й триваючої практики люстрації, яка супроводжується оперативно-розшуковою та контррозвідувальною діяльністю спецслужб Німеччини щодо партійних активістів і функціонерів Лівих.

Дані обставини обумовлюють необхідність якнайшвидшої легалізації партії в усіх федеральних землях, що дозволило б її членам і керівництву не тільки безперешкодно здійснювати законну політичну діяльність, але і створювати коаліції з провідними партіями ФРН.

1. [Electronic resource]. – Mode of access: http://ru-die-linken.livejournal.com/11493.html?thread=55269.

2. [Electronic resource]. – Mode of access: http://www.die-linke.de/die-linke/aktuell/.

3. [Electronic resource]. – Mode of access: http://www.linksfraktion.de/.

4. Вольфганг Герке: Левые Германии осуждают гонения на Компартию Украины [Electronic resource]. – Mode of access: http://europravda.com.ua/part/30154-volfgang-gerke-levye-germanii-osuzhdayut-goneniya-na-kompartiyu-ukrainy.html.

5. Д. Пилаш Левые в новом европарламенте [Electronic resource]. – Mode of access: http://commons.com.ua/levye-v-novom-evroparlamente/.

6. Коммунисты и левые Германии об украинском кризисе. Краткий обзор. [Electronic resource]. – Mode of access: http://www.krasnoetv.ru/node/21312.

7. Красинский В. В. Успехи и проблемы «левых» на выборах в Германии // Государство и право. 2010. № 6. С. 93-100; www.krasinskiy.ru.

8. Чему учит успех последовательных левых в Германии? [Electronic resource]. – Mode of access: http://www.eifgaz.ru/kurnosov40-09.htm.