Распечатать страницу
Главная \ База готовых работ \ Готовые работы по гуманитарным дисциплинам \ Политология \ 4321. Реферат Союз 90 / Зелені в політичній системі ФРН

Реферат Союз 90 / Зелені в політичній системі ФРН

« Назад

Код роботи: 4321

Вид роботи: Реферат

Предмет: Політологія

Тема: Союз 90 / Зелені в політичній системі ФРН

Кількість сторінок: 27

Дата виконання: 2014

Мова написання: українська

Ціна: 200 грн

Вступ

1. Історія партії “Союз 90 / Зелені”

2. Ідеологія партії “Союз 90 / Зелені”

3. “Союз 90/Зелені” на сучасному етапі

Висновки

Список використаних джерел і літератури

Додатки

Людина і природа невіддільні одне від одного і тісно взаємопов'язані. Для людини, як і для суспільства в цілому, природа є середовищем життя і єдиним джерелом необхідних для існування ресурсів. Природа і природні ресурси − база, на якій живе і розвивається людське суспільство, першоджерело задоволення матеріальних і духовних потреб людей. Перетворюючий вплив людини на природу є неминучим. Внесені його господарською діяльністю зміни в природу посилюються в міру розвитку продуктивних сил і збільшення маси речовин, що втягуються в господарський оборот.

Забруднення природного середовища, виснаження вихідних ресурсів перетворюють ту чи іншу територію в зону економічної стагнації. У цій ситуації дозріває соціально-екологічний конфлікт, для вирішення якого потрібно формування специфічних організаційних форм, які вирішували б величезну кількість політичних, економічних, культурних та інших проблем, пов'язаних з необхідністю забезпечення ефективного відтворення навколишнього середовища. Це означає, що екологічна проблематика має соціальний, політичний і економічний підтекст.

Саме тому набуває актуальності вивчення екологічного руху, що виник в Європі в другій половині 70-х рр. ХХ століття. Найбільшого успіху екологісти домоглися в ФРН. Не обмежуючись акціями на захист природи, вони створюють в 1980 році політичну партію, яка починає вести активну боротьбу за участь у місцевому та федеральному управлінні і до кінця ХХ століття перетворюється на третю політичну силу в країні, увійшовши в правлячу коаліцію з СДПН. При цьому за 25 років партія “зелених” зазнає ідейно-політичної еволюції: від опозиційної “анти системної” до екологічно орієнтованої партії соціальних реформ.

Факт входження в правлячу коаліцію надає вивченню партії “зелених” ще більшої значущості, оскільки за цим проглядається тенденція участі еко-партій у великій політиці.

Якщо говорити про місце “зелених” в системі політичних координат ФРН, то вони “вбудовані” в соціально-економічну систему країни, приймають правила гри, що утворюють становий хребет німецької демократії, є “системоутворюючою” партією, організацією конформістського типу, мета якої полягає не в зміні політичного порядку, а в його стабілізації і поліпшенні за допомогою планомірних реформ. Її яскраво виражені програмні установки, суть яких становить боротьба за збереження навколишнього середовища, свідчать про спеціалізований характер “зелених”, які на відміну від так званих народних партій орієнтуються на роботу з певною соціальною категорією громадян і не претендують на підтримку з боку всього електорату країни.

Разом з тим результати виборів 2013 р. продемонстрували негативні тенденції всередині партії. За словами аналітиків, зокрема Клауса Крістіана Мальцана “Партія зелених” переживає найважчу кризу з грудня 1990 року. Тоді виборці покарали їх таким же жорстким політичним штрафом, як і зараз ліберальну ВДП − видворенням з парламенту.

Причини покарання для ‘зелених” тоді і зараз цілком схожі. Справа у втраті ними відчуття реальності, а також в їх нездатності розпізнати справжній стан речей і настрої в країні. А ще це пояснюється зарозумілістю і фатальною схильністю приймати внутрішньопартійні сюжети як такі що зацікавлять суспільство.

Чи прийде партія в себе, і пожвавить вона свої підсохлі ліберальні коріння, поки неясно. У кращому випадку “зелені” перестануть мудрувати і будуть бачити в своїй програмі, як це роблять інші партії, політичну пропозицію, а не проголошення десяти заповідей.

У гіршому випадку партія в найближчі роки і місяці розпадеться. Боротьба представників її різних течій знову і знову розігрується з неймовірною жорстокістю. Скоро стане ясно, наскільки ця партія подорослішала.

1. The Future is green party program and principles Alliance 90 / the Greens [Electronic resource]. – Mode of access: http://www.gruene.de/fileadmin/user_upload/Dokumente/145643.green-party_program_and_principles.pdf.

2. Идейно-политическая эволюция партии "зеленых" в ФРГ в 1980-2005 гг. [Electronic resource]. – Mode of access: http://www.bibliofond.ru/view.aspx?id=649868.

3. Н. Павлов Союз 90 / Зеленые: история, состояние, перспективы [Electronic resource]. – Mode of access: http://5fan.info/yfsatyujgjgeqasrna.html.

4. Озвучены предварительные итоги выборов в европарламент [Electronic resource]. – Mode of access: http://europravda.com.ua/europe/29560-ozvucheny-predvaritelnye-itogi-vyborov-v-evroparlament.html.

5. СМИ: Причина падения популярности "зеленых" - нежелание взрослеть [Electronic resource]. – Mode of access: http://www.dw.de/сми-причина-падения-популярности-зеленых-нежелание-взрослеть/a-17114306.

6. Спасский Е. Н. От "антипартийности" к партийному традиционализму: политическая эволюция "зеленых" [Electronic resource]. – Mode of access: http://www.politex.info/content/view/302/.