Курсова робота Особливості індійської федерації
Код роботи: 4291
Вид роботи: Курсова робота
Предмет: Всесвітня історія
Тема: Особливості індійської федерації
Кількість сторінок: 26
Дата виконання: 2017
Мова написання: українська
Ціна: 250 грн
Вступ
1. Становлення федеративної системи в Індії після проголошення її незалежності
2. Конституція Індії інструмент закріплення федерального устрою
3. Конституційні основи суспільного ладу Індії
4. Розмежування компетенції між суб'єктами та федерацією
5. Вищі органи влади в штатах Індії
6. Адміністративно-територіальний устрій суб'єктів. Система місцевих органів управління Індійських штатів
Список використаних джерел
Проблеми федеративного державного устрою набувають все більшої значимості в сучасних умовах. У сучасному світі до 1 / 3 населення планети проживає в державах, які в тій чи іншій мірі сповідують федеративні принципи державно-територіального устрою. Багато в чому федеративні принципи управління, на думку М. Галіулліна [1], проявляються досить чітко навіть у Великобританії, Іспанії та Італії, які формально федеративними не являються. Більше того, можна говорити про входження федерації в ще більші федеративні утворення і про зближення політичних, економічних, фінансових і оборонних структур в єдине ціле. Наприклад, Об'єднана Німеччина - ФРН в жовтні 1990 р. увійшла до складу Об'єднаної Європи.
Федеративний устрій відповідає сучасним умовам державно-правового розвитку в силу своєї гнучкості і динамічності. З одного боку, федералізм передбачає певну децентралізацію державної влади та поділ повноважень, а з іншого боку забезпечує єдність і цілісність державно-правового механізму, на основі автономії складових його частин.
На цьому тлі становлення федеративних держав на Сході і впровадження в них федеративних принципів, є феноменальним, оскільки Схід завжди асоціювався з традицією і деспотичним єдиновладдям. Індійський федералізм являє собою особливу модель, яка заслуговує окремого наукового аналізу.
У політичному аспекті величезним досягненням Республіки Індія можна вважати побудову держави на принципах федеративного устрою. Сформована багатопартійна система і політична культура населення підтверджує сформовану репутацію Індії як одного з найбільших демократичних держав світу.
Республіка Індія, як вважає В. Заїкін [2], продемонструвала унікальний досвід федеративного устрою, що претендує на статус власної моделі федеративного управління. Аналіз становлення федеративних принципів в одній з найбільш густонаселених держав світу представляє безперечний інтерес не тільки для історичної науки, а й також політичної науки та юриспруденції.
Досвід Індії щодо збереження політичної цілісності та територіальної єдності настільки великої держави в умовах існування численних націй, народів і племен дає багатющий фактологічний матеріал для вивчення проблем федералізму.
1. Галиуллин М. З., Становление федеративной системы постколониальной Индии (50-70-е гг. ХХ в.), Автореферат диссертации на соискание ученой степени кандидата исторических наук, 2007.
2. Заикин В. В., Особенности возникновения и развития государственного устройства Индии (Историко-теоретический аспект), 2001.
3. Празаускас А. А. Індія: національна політика та федералізм. М., 1992. - С. 131.
4. Неру Дж. Відкриття Індії. М., 1955. - С. 261.
5. Риттер Н, Индия – федеративная республіка, http://ru.scribd.com/doc/22542361/Индия-федеративная-республика.
6. Авакьян С. А. Конституционное (государственное) право зарубежных стран: Лекции. - Челябинск: ЮУрГУ, 2008. - 175 с.
7. Особенности федерализма Германии (ФРГ) и Индии.