Распечатать страницу

Лекція Правила поведінки під час масових заходів

« Назад

Код роботи: 3570

Вид роботи: Лекція

Предмет: Виховна робота класного керівника

Тема: Правила поведінки під час масових заходів

Кількість сторінок: 4

Дата виконання: 2016

Мова написання: українська

Ціна: безкоштовно

Мета:

1) ознайомити учнів з правилами поведінки під час масових заходів;

2) навчити безпечно поводитися в натовпі під час масових заходів;

3) спонукати школярів дотримуватися правил безпечної поведінки під час відвідування масових заходів.

Вид проведення: обговорення з елементами розповіді.

Хід уроку

1. Оголошення теми уроку, виявлення у учнів загальних знань з теми.

В: Сьогодні на уроці ми поговоримо про те, як поводитися під час масових заходів у натовпі, адже на цих вихідних в Україні святкується Пасха та 1 Травня, і у місті планується багато культурних подій, на яких можливе велике скупчення людей. Для початку, скажіть мені, що представляє собою натовп?

У: Натовп - це велика група людей, чию увагу привернула яка-небудь незвична подія.

В: Абсолютно точно. Як правило, натовп створюється на свята під час концертів, мітингів та демонстрацій, або на стадіонах після закінчення спортивних матчів. Варто пам’ятати, що натовп – це особливий «механізм», який діє за своїми законами, часто незважаючи на потреби окремих людей, навіть на їхнє життя.

- Чи потрапляли ви колись у натовп та чому натовп може небезпечним для людини?

У: (відповідають так чи ні), у натовпі люди стають безвідповідальними, і в багатьох із них домінують почуття безкарності. Також можна говорити про «колективну душу» натовпу, коли через однакові бажання люди схильні до однакових рішень і до паніки.

В: Правильно. А тепер спробуйте згадати, будь ласка, які саме загрози може створити натовп для окремої людини?

У: У натовпі можна легко загубитися та випустити з поля зору вхід чи вихід, зіштовхнутися з кимось та впасти, випадково стати учасником бійки та отримати поранення.

В: Вірно. У натовпі справді існує безліч загроз для вашого життя.

2. Визначення правил поведінки у натовпі

В: А тепер ми спробуємо разом визначити, що треба і чого не треба робити у натовпі. Ваше завдання полягає в тому, щоб сказати мені, чи згодні ви з моїми твердженнями та чому саме.

1) На заходах люди повинні поводитися грубо, запізнюватися та порушувати чергу. – Ні, на заходах треба поводитися культурно, не запізнюватися, а приходити заздалегідь і дотримуватися черги.

2) Треба брати із собою гострі, колючі, скляні предмети для захисту, а також зайві речі - велику сумку, рюкзак. – Ні, адже це може зашкодити іншим людям та створити загрозливу ситуацію.

3)  Якщо захід проводиться у приміщенні, прийшовши на місце проведення заходу, слід ознайомитися, де знаходиться туалет, буфет тощо. Звернути увагу на план евакуації, запам’ятати, де є запасні та аварійні виходи. – Так, це допоможе зорієнтуватися та допоможе не витрачати час при виникненні екстреної ситуації.

4) Найнебезпечніше - бути затиснутим і затоптаним у натовпі. Тому краще не потрапляти в нього або обминути його. – Так.

5) Потрібно рухатися проти натовпу. – Це небезпечно, не можна цього робити у жодному разі.

6) Якщо натовп захопив вас - не потрібно чинити йому опір. Потрібно глибоко вдихнути, зігнути руки в ліктях, підняти їх, щоб захистити грудну клітку. Не можна тримати руки в кишенях, чіплятися за щось руками - їх можуть зламати. – Абсолютно правильно.

7) Якщо вас все-таки збили з ніг і ви впали на землю, потрібно розпочати бійку. – В жодному разі. Потрібно спробувати згорнутися калачиком і захистити голову руками, прикриваючи потилицю. За будь-якої можливості треба спробувати підвестися на ноги.

3. Підведення підсумків

В: Ми з вами обговорили основні правила поведінки під час масових заходів, нагадайте тепер мені, будь-ласка, ті правила поведінки в натовпі, які ви запам’ятали (учні перераховують вищезазначені пункти).

– Добре. Пам’ятайте, що від вашої розумної поведінки залежить ваше життя та здоров’я. Раджу вам не ходити одним у місця скупчення натовпу і оминати їх по-можливості. Бажаю вам приємних свят, побачимось у середу. Бережіть себе.

У: Всього найкращого, до зустрічі!