Лекція Правила поведінки під час масових заходів
Код роботи: 3570
Вид роботи: Лекція
Предмет: Виховна робота класного керівника
Тема: Правила поведінки під час масових заходів
Кількість сторінок: 4
Дата виконання: 2016
Мова написання: українська
Ціна: безкоштовно
Мета:
1) ознайомити учнів з правилами поведінки під час масових заходів;
2) навчити безпечно поводитися в натовпі під час масових заходів;
3) спонукати школярів дотримуватися правил безпечної поведінки під час відвідування масових заходів.
Вид проведення: обговорення з елементами розповіді.
Хід уроку
1. Оголошення теми уроку, виявлення у учнів загальних знань з теми.
В: Сьогодні на уроці ми поговоримо про те, як поводитися під час масових заходів у натовпі, адже на цих вихідних в Україні святкується Пасха та 1 Травня, і у місті планується багато культурних подій, на яких можливе велике скупчення людей. Для початку, скажіть мені, що представляє собою натовп?
У: Натовп - це велика група людей, чию увагу привернула яка-небудь незвична подія.
В: Абсолютно точно. Як правило, натовп створюється на свята під час концертів, мітингів та демонстрацій, або на стадіонах після закінчення спортивних матчів. Варто пам’ятати, що натовп – це особливий «механізм», який діє за своїми законами, часто незважаючи на потреби окремих людей, навіть на їхнє життя.
- Чи потрапляли ви колись у натовп та чому натовп може небезпечним для людини?
У: (відповідають так чи ні), у натовпі люди стають безвідповідальними, і в багатьох із них домінують почуття безкарності. Також можна говорити про «колективну душу» натовпу, коли через однакові бажання люди схильні до однакових рішень і до паніки.
В: Правильно. А тепер спробуйте згадати, будь ласка, які саме загрози може створити натовп для окремої людини?
У: У натовпі можна легко загубитися та випустити з поля зору вхід чи вихід, зіштовхнутися з кимось та впасти, випадково стати учасником бійки та отримати поранення.
В: Вірно. У натовпі справді існує безліч загроз для вашого життя.
2. Визначення правил поведінки у натовпі
В: А тепер ми спробуємо разом визначити, що треба і чого не треба робити у натовпі. Ваше завдання полягає в тому, щоб сказати мені, чи згодні ви з моїми твердженнями та чому саме.
1) На заходах люди повинні поводитися грубо, запізнюватися та порушувати чергу. – Ні, на заходах треба поводитися культурно, не запізнюватися, а приходити заздалегідь і дотримуватися черги.
2) Треба брати із собою гострі, колючі, скляні предмети для захисту, а також зайві речі - велику сумку, рюкзак. – Ні, адже це може зашкодити іншим людям та створити загрозливу ситуацію.
3) Якщо захід проводиться у приміщенні, прийшовши на місце проведення заходу, слід ознайомитися, де знаходиться туалет, буфет тощо. Звернути увагу на план евакуації, запам’ятати, де є запасні та аварійні виходи. – Так, це допоможе зорієнтуватися та допоможе не витрачати час при виникненні екстреної ситуації.
4) Найнебезпечніше - бути затиснутим і затоптаним у натовпі. Тому краще не потрапляти в нього або обминути його. – Так.
5) Потрібно рухатися проти натовпу. – Це небезпечно, не можна цього робити у жодному разі.
6) Якщо натовп захопив вас - не потрібно чинити йому опір. Потрібно глибоко вдихнути, зігнути руки в ліктях, підняти їх, щоб захистити грудну клітку. Не можна тримати руки в кишенях, чіплятися за щось руками - їх можуть зламати. – Абсолютно правильно.
7) Якщо вас все-таки збили з ніг і ви впали на землю, потрібно розпочати бійку. – В жодному разі. Потрібно спробувати згорнутися калачиком і захистити голову руками, прикриваючи потилицю. За будь-якої можливості треба спробувати підвестися на ноги.
3. Підведення підсумків
В: Ми з вами обговорили основні правила поведінки під час масових заходів, нагадайте тепер мені, будь-ласка, ті правила поведінки в натовпі, які ви запам’ятали (учні перераховують вищезазначені пункти).
– Добре. Пам’ятайте, що від вашої розумної поведінки залежить ваше життя та здоров’я. Раджу вам не ходити одним у місця скупчення натовпу і оминати їх по-можливості. Бажаю вам приємних свят, побачимось у середу. Бережіть себе.
У: Всього найкращого, до зустрічі!