Распечатать страницу
Главная \ База готовых работ \ Готовые работы по гуманитарным дисциплинам \ Украинская литература \ 2912. Курсова робота Романтичний дискус божевілля та юродства в поезії Тараса Шевченка

Курсова робота Романтичний дискус божевілля та юродства в поезії Тараса Шевченка

« Назад

Код роботи: 2912

Вид роботи: Курсова робота

Предмет: Українська література

Тема: Романтичний дискус божевілля та юродства в поезії Тараса Шевченка

Кількість сторінок: 35

Дата виконання: 2017

Мова написання: українська

Ціна: 450 грн

Вступ

Розділ 1. Теоретична частина

1.1. Видатний український поет, художник, громадський діяч

1.2. Романтизм у творчості Тараса Григоровича Шевченка

1.3. Мотив божевілля  в творах поета

1.4. Юродивий та юродство в поезії

Розділ 2. Практична частина

2.1. Рання романтична поезія Шевченка

2.2. Безумні твори поета

2.3. «Юродивий» - поема

Висновок

Список використаної літератури

Неможливо сьогоднi уявити украïнську лiтературу i навiть культуру в цiлому без творчого доробку Тараса Григоровича Шевченка.

«Він був сином мужика — і став володарем в царстві духа, - писав про Тараса Шевченка Іван Франко. — Він був кріпаком — і став велетнем у царстві людської культури.

У літературі кожного народу, серед її великих творців, є поети, імена яких оповиті невмирущою любов'ю і славою. Таким поетом українського народу є Тарас Шевченко, чия безсмертна спадщина — одна з найбільших вершин людського генія.

Великий Кобзар украïнського народу був справжнiм митцем. Його творчий генiй надихав його i малювати картини, i писати лiтературнi твори, як поетичнi, так i прозовi. Навiть якщо взяти окремо лише лiрику, виявиться, що ïï тематика була рiзноманiтною, як саме життя.

Усi твори Тараса Шевченка об'єднує те, що кожне слово в них - про Украïну та про ïï долю. У них теми про працю, про боротьбу, про мiсце поета в суспiльствi, про свiтле кохання i про палку ненависть до гнобителiв рiдного краю, спогади про героïчне минуле i мрiï про майбутнє.

Т. Шевченко ¾ велетень духу, митець могутньої творчої сили, непримиренний борець проти будь-якого гноблення людини людиною.

Поезія, мистецтво слова поєдналися в його творах з соціальною боротьбою і становлять з нею суцільний органічний сплав. Боротьбою за визволення народу, за соціальну справедливість і духовне розкріпачення мас Т. Шевченко здійснив найвище суспільне призначення поета. В історію людської культури він ввійшов не тільки як геніальний народний поет України, а й як найбільший, поряд з О. Пушкіним і А. Міцкевичем, поет слов'янства, як поет-гуманіст світового значення.

Т. Шевченко виступив як поет-новатор, приніс з собою в українську літературу «слово нове», новий світ поезії, неповторні образи, картини й барви, небачене раніше багатство й широчінь тем, ідей, мотивів, жанрових форм, вивів українську літературу на шлях реалізму й народності.

Вже більше ста років пройшло як перестало битися благородне, мужнє серце геніального поета-революціонера Тараса Григоровича Шевченка. Але світлий образ великого Кобзаря - безсмертний, як і сам народ, що породив його. Вічно нетлінна творчість геніального сина України жива подихом життя, биттям гарячого людського серця. Безсмертна могутня сила його таланту, проникливість і глибина його думки, мужність і ніжність його лірики, гострота і пристрастність його слова, мужність і пісенність його віршів, самовіддана любов його до своєї Батьківщини, до свого народу.

Шевченко для свідомості українців — не просто література. Він — наш всесвіт. Явище Шевченка — виправдання України перед людством, підтвердження нашої національної повноцінності. Слово, яке не спів­відноситься з його Словом,— нічого не варте. До Шевченка треба доростати всім життям.

В цій курсовій роботі ми розкрили тему божевілля та юродства в творчості великого поета  Тараса Григоровича Шевченка. Навели приклади його творів, коротко згадали біографію.

В ході дослідження було встановлена, що тема божевілля широко репрезентована у творчості Т.Г. Шевченка, зокрема, це стосується творів „Княжна” та „Відьма”.

У поемі „княжна” відтворено життя дівчини, мати якої померла, а батько, п’яниця та гуляка, обезчестив її і понівечив життя. З приводу цього твору цензор Тучапський доповів комітету, що в поемі Шевченко "малює непривабливу картину стосунків поміщика-князя зі своїми кріпаками під час голоду. Князь пиячить із гостями, а народ голодує і вмирає…Знаходжу розповсюдження зазначеної маленької брошури небажаним серед народу. Та не лише ця тема бентежить уяву читача, а й проблема понівеченого життя.

Як і в поемі „Княжна” у „Відьмі” зустрічаються ті ж мотиви – доля збезчещеної рідним батьком дівчини.

Скривджена паном дівчина, яку люди називають відьмою, збожеволіла від горя, шукати своїх дітей-близнюків Наталію і Івана. Батько віддав сина якійсь пані, а дочку занапастив.

1. Боллшаков Л. Повість про вічне життя. – К., 1990.

2. Бабишкін О. Шевченкова слава. – К., 1989.

3. Історія світової та української культури. – К., 2000.

4. Історія української та зарубіжної культури / За ред. І.Козири. – К., 2001.

5. Культура українського народу. – К., 1994.

6. Смілявська В. Святим огненним словом. – К., 1990.

7. Івакін Ю. Поезія Шевченка періоду заслання. - К., 1984.

8. Коцюбинська М. X. Етюди про поетику Шевченка. - К., 1990.

9. Лепкий Богдан. Про життя і твори Тараса Шевченка. - К.— 1994.

10. Маланюк Євген. Ранній Шевченко // Повне видання творів Тараса Шевченка. — Варшава; Львів, 1934.

11. Мушкетик Ю. Вiчно з нами//Голос України.—№39.—1993.

12. Неділько Г.Я. Тарас Шевченко: життя і творчість.-К.—1988.

13. Шевченко Т.Г. Кобзар.—К.—1987.

14. Дружинець М. Рукописи та першодруки Тараса Шевченка і його послідовників у процесі орфоепічної нормалізації української літературної мови.

15. Парасін Н. Тарас Шевченко: мистецькі координати перцептивної візії.

16. Задорожна О. Тарас Шевченко і сучасність.

17. Мосенкіс Ю. Л. Слово бог у мові Т. Шевченка // Дніпро. – 1994. – № 7-8. – С. 131-132.

18. Мосенкіс Ю. Л. Глибини Кобзаревого слова // Шевченкознавчі студії. – К., 1994. – С. 101-103.

19. Мовчанюк В.П. Медитативна лірика Т. Г. Шевченка.— К., 1993.

20. Шевченко Т.Г. Кобзар.— К. 1896.

21. Івакін Ю. Поезія Шевченка періоду заслання. - К., 1984.

22. Коцюбинська М. X. Етюди про поетику Шевченка. - К., 1990.

23. Лепкий Богдан. Про життя і твори Тараса Шевченка. - К. — 1994.

24. Маланюк Євген. Ранній Шевченко // Повне видання творів Тараса Шевченка. — Варшава; Львів, 1934.

25. Мушкетик Ю. Вiчно з нами//Голос України. - №39.—1993

26. Неділько Г.Я. Тарас Шевченко: життя і творчість. - К.—1988.